Skocz do zawartości
heretyk

Sprzedaż samochodu po stłuczce-naprawiać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Kupiłem nowy samochod w salonie. Nie miałem czasu go odebrać i dopiero w czwartek bylem umówiony, że zostawiam swojego Passata i odbieram nowy samochod. Niestety wczoraj nie wyhamowałem na światłach i miałem małą stłuczkę. Dealer oczywiście za samochod oferuje już kilka tysięcy mniej. Wychodzi na to ze samochod muszę wystawić we własnym zakresie, pytanie co lepiej zrobić? Wystawić w takim stanie czy naprawić i dopiero sprzedawać? Samochód był do tej pory bezwypadkowy i nie malowany, jak naprawie to ciężko będzie tłumaczyć, ze była tylko mała stłuczka... pytanie co w.g. was jest bardziej opłacalne?

 

stłuczka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

 

Kupiłem nowy samochod w salonie. Nie miałem czasu go odebrać i dopiero w czwartek bylem umówiony, że zostawiam swojego Passata i odbieram nowy samochod. Niestety wczoraj nie wyhamowałem na światłach i miałem małą stłuczkę. Dealer oczywiście za samochod oferuje już kilka tysięcy mniej. Wychodzi na to ze samochod muszę wystawić we własnym zakresie, pytanie co lepiej zrobić? Wystawić w takim stanie czy naprawić i dopiero sprzedawać? Samochód był do tej pory bezwypadkowy i nie malowany, jak naprawie to ciężko będzie tłumaczyć, ze była tylko mała stłuczka... pytanie co w.g. was jest bardziej opłacalne?

 

[ATTACH=CONFIG]151143[/ATTACH]

Zrób zdjęcia, napraw i sprzedaj. Kupującemu pokaż fotki. Zderzak to nie tragedia.

 

wysłane z budki telefonicznej na zadupiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lakiernik zrobi ci i bedzie jak przedtem.

Tylko szukaj DOBREGO lakiernika a nie "paproka"

AC masz? jak tak to niczym sie nie przejmuj, a jak nie to daj komuś 500zł i napiszcie oświadczenie że ci np. hakiem przywalił jak cofał........

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lakiernik zrobi ci i bedzie jak przedtem.

Tylko szukaj DOBREGO lakiernika a nie "paproka"

AC masz? jak tak to niczym sie nie przejmuj, a jak nie to daj komuś 500zł i napiszcie oświadczenie że ci np. hakiem przywalił jak cofał........

 

Przy obecnych cenach OC to 500zł może braknąć na podwyżkę w związku ze szkodowością :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Przy obecnych cenach OC to 500zł może braknąć na podwyżkę w związku ze szkodowością :P

 

Zgadzam się w 100% kolega za lagune w zeszłym roku płacił 600zł za oc miał 1 stłuczkę nowa kalkulacja 2200 :bezzebow

Trudno powiedzieć ile to ogólna podwyżka oc a ile za szkodę ale podwyżka gruba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 2000zl na naprawę wydasz... Napraw i potem sprzedaj.

A przy sprzedaży pochwalić się że coś malowałeś to nie wstyd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyceń koszty napraw i odejmij je od ceny wyjściowej i sprzedaj w takim stanie jakim jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób zdjęcia, napraw i sprzedaj. Kupującemu pokaż fotki. Zderzak to nie tragedia.
Zgadzam się z Piotrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie zdanie bo to najlepsza opcja, czyli wycenić ile wyniosą koszty naprawy i wtedy będziesz wiedział co najbardziej opłaca się zrobić. Z perspektywy forum nie wiemy jak duża jest to stłuczka i szkoda oraz nie piszesz nic o tym jaką kwotę, o ile niższą za Twoje auto oferują teraz w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche was updatuje:) W salonie Audi (który tez jest autoryzowanym serwisem VW) wycenili mi naprawę na 12 tysięcy złotych (samochód podnosili i weryfikowali przez jeden dzień, wiec to nie był szacunek wyceny). Wkurzyłem sie i kupiłem na allegro zderzak (miał być pod kolor niestety- musiałem malować:( Kupiłem kratkę halogenu i ślizg zderzaka. Wymiana zajęła mi jakieś 3 godziny.. Teraz samochód wystawiam w dziale giełda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności