Skocz do zawartości
Mlody_tm

Czyszczenie układu wtryskowego Passat B7 2.0 TDI CR za

Rekomendowane odpowiedzi

Dodawałeś Tunap 989 czy coś innego bo też bym dolał?

 

W pierwszym poscie wszystko opisalem lacznie z linkiem do tunapa / link wciaz dziala.

 

Czy ten tunap można dolać do baku, tak profilaktycznie??

 

To jest bardzo mocny towar. Uzywa sie go gdy cos w aucie jest nie tak.

 

Profilaktycznie wymienial zawsze filtr paliwa po zimie oraz tankuj sprawdzone paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Profilaktycznie wymienial zawsze filtr paliwa po zimie oraz tankuj sprawdzone paliwo.

 

Tak robie co 10tys olej i wszystkie filtry. Paliwo tankuje zawzze na tej samej stacji, juz drugie auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pochwalilem nowy zawór na RAILu,

czyszczenie.... i odpalanie... gdy grzał swiece to elegancko... inna dawka itp.

 

ale jeden pierdzielony dzień wszystko zepsuł... i wszystko jest po staremu u mnie z odpalaniem... nie ma szans zeby paliwo nie dochodziło... nowa pompa wys cisnienia... wtryski nowki jeszcze po czyszczeniu.... to juz w ogole :) filtr paliwa z aso, ropniak ten zwykly na ktorym super auto sie zachowuje.

 

a wczoraj.... rano pieknie o 6tej przy -3....

 

do pracy 6km,

nawet nie zagrzal do 90..... postał do 10tej... w tym od 8 na sloncu... i odpalam przy juz 8 st.

 

świec sobie wymyslil ze nie potrzebuje zagrzac bo temp mial itp.... no jak w lecie gdy mu dlugo krecil po nocy.... i wczoraj to samo...

 

kreci kreci kreci i start.

 

eech... olać juz to bo co silnik mam wymienic ? :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Wczoraj trasa łącznie 600 km,

pięknie chodzi.... cichutko... zapierdziela jak nigdy... po czyszczeniu już zero niechcianych odgłosów.... no tylko ten start czasami strasznie denerwuje... przeciez zawsze powinien pięknie odpalić.... nawet jak nie grzeje świec. szkoda, bo chciałbym temu zaradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, pozostała Ci już tylko wymiana furmanki na coś z alternatywnym zapłonem ;)

 

 

 

 

Ja pochwalilem nowy zawór na RAILu,

czyszczenie.... i odpalanie... gdy grzał swiece to elegancko... inna dawka itp.

 

ale jeden pierdzielony dzień wszystko zepsuł... i wszystko jest po staremu u mnie z odpalaniem... nie ma szans zeby paliwo nie dochodziło... nowa pompa wys cisnienia... wtryski nowki jeszcze po czyszczeniu.... to juz w ogole :) filtr paliwa z aso, ropniak ten zwykly na ktorym super auto sie zachowuje.

 

a wczoraj.... rano pieknie o 6tej przy -3....

 

do pracy 6km,

nawet nie zagrzal do 90..... postał do 10tej... w tym od 8 na sloncu... i odpalam przy juz 8 st.

 

świec sobie wymyslil ze nie potrzebuje zagrzac bo temp mial itp.... no jak w lecie gdy mu dlugo krecil po nocy.... i wczoraj to samo...

 

kreci kreci kreci i start.

 

eech... olać juz to bo co silnik mam wymienic ? :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Wczoraj trasa łącznie 600 km,

pięknie chodzi.... cichutko... zapierdziela jak nigdy... po czyszczeniu już zero niechcianych odgłosów.... no tylko ten start czasami strasznie denerwuje... przeciez zawsze powinien pięknie odpalić.... nawet jak nie grzeje świec. szkoda, bo chciałbym temu zaradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie jak masz takie super dojścia do potestówek to bierz nowy silnik z takie potestówki i przekładaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry ten Żuk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłączam się do tematu, zacząłem na temacie pomp ale że wątek B5 to chyba mnie wywalą. Mianowicie pompa wysokiego ciśnienie terkokocze, ustalone jest że to zawór, ale po wymianie na inny testowy to samo. Konkretnie silnik na wolnych obrotach pracuje normalnie, po dodaniu gazu słychać terkotanie zaworu. Po rozebraniu pompy mechanik znalazł w środku 2 małe blaszki ( nie opiłki ) , ustalił że jest to część zaworu ( nierozbieralny ). Zastanawiam się czy jedna blaszka nie jest z mojego zaworu a druga z testowego? Czy pompa może niszczyć te zawory? Pompa została wymontowana przeczyszczona, cały układ sprawdzony, niby wszystko ok ( błędów brak ) ale terkocze... Jestem też z tych nerwowych jak niektórzy koledzy, że jak terkocze to trzeba naprawić. I jeszcze jedno, mam podejrzenie, że sprawa zaczęła się przy zmianie paliwa na ST z zimowego na letnie - Plusa. Tylko czy paliwo może niszczyć zawory, bo co za mocne ???

Edytowane przez basiston

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki tych blaszek byś pokazał....

 

 

nie ma szans że to z zaworka.

 

dodając gazu ma terkotać - taka technology

 

to już nie raz przerabiane było na forum.

 

ale, że coś tam znalazl w pompie to już groźne... ale byś pokazał co to.

 

ja zajebiscie dobrą pompę opyliłem komuś z forum... ale ten kolega wymienił tylko zawór a pompy nie ruszał. odkupiłbyś i wymienił całą pompę i byś miał spokoj. ja żałuje ze wymienilem (przyczyne mialem w sofcie jednak).

 

znajde gdzies jego dane to Ci podesle login.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą pompę :D

Faktycznie - zawór podmieniłem, reszty nie ruszałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blaszki zdjęcia brak - dł.2, szer. 1mm gr.1/5mm. Wiem że to z zaworu bo gość jak zobaczył to nie wiedział skąd. A że się tym specjalizuje to wziął przeciął jakiś zepsuty zawór i powiedział że tam jest takie coś. Blaszki były dwie więc może z 2 zaworów.

Czytając wasze maile - to w końcu to ma terkotać czy nie powinno? Znajomy ma B6 i mu nie terkocze. Spec mówił że ewidentnie zawór bo jak mu odpinał prąd to nie terkotało. Może spróbować z nowym zaworem ale jak też rozwali?? A co sądzicie o paliwie.

A kolega prezess7 to po co wymieniał zawór bo terkotał czy co inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umów się z kimś z regionu co ma b7 lub b6 ale silnik cr i porównaj dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tą pompę :D

Faktycznie - zawór podmieniłem, reszty nie ruszałem :)

 

 

No wlasnie ! :)

 

 

 

A terkotanie to normalka.

B6 pewnie pompowtryskową wersje sluchales :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa tyczyła się tiguana '11 ale silnik CFFB. Auto traciło moc i zapalała się kontrolka świec i silnika. Wystarczyło dotknąć ten zawór. Chyba jak zaczęło terkotać to coś w nim stykało i wtedy auto jechało dobrze. Dodatkowo był chyba mokry od ropy...

Jakoś takoś to szło...

Potem ten od Tomka działał jak brzytwa, a jego pompa leży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na forum niemieckim widzialem filmik,

Tam ma tyrkotac bo taka konstrukcja.

Nie raz na swiatlach sie stoi bedac pieszym i slychac ruszanie cr passata czy superba 2,

I dokladnie takie tyrkotanie - bzyczenie ja to nazywam.

 

A pompe wez jak mozesz podlej ropą do srodka.

Zeby sucha nie byla. Jeszcze komuś dupe uratujesz nią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten B6 to też cr. Myślałem, że może jakiś fachman wie o co camon. A z regionu może ktoś zaglądnie i podejmie temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten B6 to też cr. Myślałem, że może jakiś fachman wie o co camon. A z regionu może ktoś zaglądnie i podejmie temat.

 

U mnie też tyrkoli....jak masz ochote zapraszam - ok 50km masz do mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda znalazłem filmik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tą pompę :D

Faktycznie - zawór podmieniłem, reszty nie ruszałem :)

 

Tak profilaktycznie pytam, a po czemu by ta pompa była?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie rozumiem pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sor, taki lapsus słowny :-), gdybyś sprzedawał tą pompę to po ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności