Skocz do zawartości
Mlody_tm

Czyszczenie układu wtryskowego Passat B7 2.0 TDI CR za

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tematu, w końcu znalazłem fachowca ( elektryka samochodowa i inne takie ) co wie konkretnie o co kamon, też miał auto z tym zaworem . Mianowicie do 2012 montowane były na pompach zawory produkowane " gdzieśtam " a od 2013 " gdzieindziej " - firmy Pierburg . No i te produkowane gdzieśtam po jakimś czasie zaczynają terkotać. Nie świadczy to o ich zepsuciu tylko tak po prostu mają, nawet VW poinformował mnie, że temat jest znany i maja w systemie taką formułkę w której maja grzecznie informować klientów, że ten typ tak ma i nie jest to wada ani awaria. Sam fachowiec powiedział, że można obniżyć ciśnienie paliwa i problem na tym zaworze zniknie ale skutki będą gorsze od terkotania - słabsza moc itp.. Sam radził olać temat i jeździć. Jeśli przeszkadza bardzo to zakupić nowy zaworek ( od 2013 ) firmy Pierburg i po problemie. Zaznaczam, że temat do zweryfikowania w praktyce, czyli jak ktoś ma więcej kasy to niech działa, ja jeszcze pomyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda już nie mam passata... ale po ponad 2 latach przyzwyczajony jestem śledzić swoje tematy....

 

bede mial jutro na weekend kumpla alltracka (rok produkcji 2014), ktory tak samo terkota jak wszystkie ktore posłuchiwałem.

 

jeśli zaworek ma taki jak mój czyli bosch o numerach 0928400768 (są też 0928400706 też terkoczące), to może montowali do wyczerpania zapasów ?

 

i trzeba szukać dalej.... szkoda, że nie podałeś numeru zaworka. nie obadałeś... by się zobaczyło w sieci czy są na handel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, postaram się zgłębić temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem w aso o zawór i dostałem odpowiedź że sam zawór nie występuje. Mogę kupić jedynie całą pompę z owym zaworem za kilka kpln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No

To wiadomka, ze w aso nie dostaniesz.

 

Porypane to.

 

Dlatego potrzeba zdobyc info o numerek tego pirburgera....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z lekka wracam do tematu. Ostatnio trafiła mi się możliwość darmowej wymiany zaworu ( był dzwon ), wstawili nowy boschowski i też terkocze. Zawór Pierburga nie do znalezienia, chyba że ktoś wie gdzie to chętnie się dowiem. Numerków nie znam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam na wsi mam już parę lat ( 50+) i u nas mówili "tak sie mo jak sie dbo"

Michał

 

super, tylko co to wnosi do tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mowa była o tym zaworze?

Capture.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności