Skocz do zawartości
zbigniewz01@

Słaba wydajność kata a sonda za katalizatorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Problem polega tym że zapala sie lampka z błedem "katalizator ponizej wydajności" Ale, Pierwsza sonda ok. zapal sie pierwsza jedynka,druga,trzecia i sonda pracuje.Za katem zapala sie po czasie pierwsza jedynka chwila i druga.Niestety trzecia w ogóle sie nie pokazuje.Jakie napiecie powinno przychodzić na przewody ( nie na grzalki tylko drugie 2) sonda 4-przewod. Dokad idzie przewód i gdzie jest sa połaczenia. Podobno do jakiegos przekażnika. Gdzie sprawdzić ten problem . Sonda moze powodować blad kata? Prosze o pomoc. Samochód OCTAVIA 2.0 115KM 2002r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, masz zużyty katalizator i taki błąd będzie się co jakiś czas pojawiał. Wymień katalizator i po problemie. Jeśli jednak nie chcesz wymieniać to załóż:

http://allegro.pl/emulator-sondy-lambda-prosty-podkladka-91-1-i6595556049.html?reco_id=1aa7f0d0-e89a-11e6-9786-02bf98e92c0c&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emulator znam i mam załozony. W poprzedni sam. walczyłem z bogata mieszanką, emulatory taki i owaki, na moim kompie za bogata, u sasiada diagnosty na vcds za bogata a sie okazało że trzeba było dodać dawke gazu.Takie to maniany są ze skodami. Mi chodzi o ta trzecia jedynke że sie nie pokazuje -sonda za katem. Moze gdzieś być przerwa na połączeniu a nie wiem gdzie to zapyla.Dlatego nie jestem pewien na błedy. W 1.8 turbo też pokazywał że czujnik wału a była wtyczka wyjeta od czujnika walka rozrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieta sonda lub przerwany kabel sygnalowy pokaze blad, jesli druga sonda chodzi tak samo jak pierwsza to koniec kata jesli sie wiesza na jakiejs warosci lub nie chodzi w zakresie to sonda. zywotnosc sondy ok 120000 ale nikt jej nigdy co co 120000 nie zmienia tylko jak sie cos dzieje, jesli nie jestes maniakiem ekologi to wkrecaj adapter i spokoj:victory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkreciłem i czekam. Mnie tylko intryguje ta trzecia jedynka że sie nie pokazuje. Ja mam DELTA SCAN i w bloku 30 pokazuje wykres sond.Zmienialem trzy sondy uzywki. To jest tak najpierw zapala sie pierwsza 1-0-0, pózniej druga 1-1-0 i 1-1-1 Gdzie pierwsza to grzałka druga ozn.-gotowa do pracy i trzecia sonda pracujaca. Na emulatorze sonda pokazuje wykres stały 0,4V czyli dobrze ? Czy walniety KAT mógłby zablokować tą trzecią 1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności