Skocz do zawartości
szylton

Prawe lusterko fotochromatyczne asferyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem brakuje mi funkcji przeciw-oślepieniowej w prawym lusterku i zastanawiam się czy nie wystarczyłoby przełożyć samego szkła z wersji na rynek brytyjski (3G0 857 522 B), które ma taką funkcjonalność jak lusterko lewe europejskie.

 

Z tego co widzę na allegro to występują lusterka z różną ilością PINów (7-9-11-15) i tak myślę, że tutaj może być pies pogrzebany.

Czy ktoś orientuje się czy taka prosta wymiana samego szkła umożliwiłaby funkcjonowanie automatycznego ściemniania lusterka prawego razem z lusterkiem wewnętrznym i lewym? A jeśli nie to czy jakaś prosta modyfikacja załatwiłaby sprawę?

 

mirror.jpg

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasem brakuje mi funkcji przeciw-oślepieniowej w prawym lusterku i zastanawiam się czy nie wystarczyłoby przełożyć samego szkła z wersji na rynek brytyjski (3G0 857 522 B), które ma taką funkcjonalność jak lusterko lewe europejskie.

 

Z tego co widzę na allegro to występują lusterka z różną ilością PINów (7-9-11-15) i tak myślę, że tutaj może być pies pogrzebany.

Czy ktoś orientuje się czy taka prosta wymiana samego szkła umożliwiłaby funkcjonowanie automatycznego ściemniania lusterka prawego razem z lusterkiem wewnętrznym i lewym? A jeśli nie to czy jakaś prosta modyfikacja załatwiłaby sprawę?

 

[ATTACH=CONFIG]150804[/ATTACH]

 

A to nie jest kawałek folii do naklejenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem obudowę lewego lusterka i dawca był anglik, szkło fotochromatyczne jest podpinane małym kabelkiem, i niestety będzie trzeba dostosować wiązkę do tego typu udogodnienia bo oprócz grzania, które jest będziemy musieli jakoś podpiąć fotochromatyke

 

Standardowe lewe lustro grzanie/el. Składanie/led/fotochrom to 9PIN.

 

Najprościej będzie przełożyć cały korpus z Anglika prawa strona ;) wymagany demontaż boczku i pytanie co dalej od wiązki lusterka w stronę samochodu :)

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez merci_94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to nie jest kawałek folii do naklejenia?

 

No folia to niestety nie jest, lecz szkło fotochromatyczne, które się przyciemnia pod wpływem impulsu uaktywniającego się w przypadku gdy czujnik w lusterku wstecznym wykryje że możemy być oślepiani.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja wymieniałem obudowę lewego lusterka i dawca był anglik, szkło fotochromatyczne jest podpinane małym kabelkiem, i niestety będzie trzeba dostosować wiązkę do tego typu udogodnienia bo oprócz grzania, które jest będziemy musieli jakoś podpiąć fotochromatyke

Czyli u Ciebie z lewej strony na wyjściu z auta miałeś odpowiednie połączenia (fotochrom) i musiałeś tylko dostosować wiązkę w lusterku.

Zastanawiam się czy lusterko z kamerą ale bez SideAssist ma inną liczbę pinów...

Czy ktoś miał okazję demontować prawe lusterko i jest w stanie stwierdzić jak wygląda zakończenie wiązki do lusterka w prawych drzwiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał okazję demontować prawe lusterko i jest w stanie stwierdzić jak wygląda zakończenie wiązki do lusterka w prawych drzwiach?

 

Być może moja podpowiedź coś wniesie.

Ja zmieniałem u siebie lusterka na składane (fabrycznie już miałem z kamerami do Area View). Wiązka lusterka wchodzi w moduł drzwi - tak jak widać na załączonym foto.

całość.jpg

W b8 w porównaniu do b6/b7 napotkałem na duże utrudnienie, aby wyciągnąć wiązkę z drzwi. Jak wiemy, lusterka są zamontowane na 'płacie' drzwi, poprzez co wiązka znajduje się wewnątrz drzwi i dopiero w okolicach modułu przechodzi przez blachę (na fotce widać gumową przelotkę na wiązce). Wewnątrz wiązka jest przypięta 3 zatrzaskami (jak na foto) aby nie zawadzać o szybę i aby nie wydawać niepotrzebnych dźwięków. Odpięcie jednego z nich wewnątrz drzwi jest trudne, nie mówiąc o ponownym zapięciu.

Co do fotochromu - trzeba wzbogacić wiązkę lusterka o 2 kabelki i odpowiednią wtyczkę do lustra. Co dalej? Moduł drzwi musi dostać info z czujnika światła w lusterku wewnętrznym, dlatego też do modułu drzwi należy podciągnąć dwa kabelki od lusterka wewnętrznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za ciekawe wskazówki, czyli nie jest to takie proste do ogarnięcia bez większego rozbebeszania auta. Chyba że ktoś się już w tym wyspecjalizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam, że w tym wątku ale innego nie znalazłem dotyczącego lusterek w B8.

Czy Szanowne koleżanki i Szanowni koledzy, spotkali się gdzieś ze schematem podłączenia wkładów lusterek?

Chodzi głównie o lewe, podgrzewane, fotochromatyczne oraz prawe tylko podgrzewane.

Niestety przeszukałem forum i Internet i nie ma nigdzie wskazania jak podłączyć szkła w tym modelu :-(.

 

Z góry dziękuje za pomoc!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Może to Wam pomoże ?66B87CBB-CBDF-4D0A-B1CD-2EECC57391F1.thumb.jpeg.54da0ca254e63a6fbff519a97e7f9a9e.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lusterko fotochromatyczne zasilane jest z pin T 16 r/2 (plus lusterka )i T 16 r/6 (minus lusterka)

zarówno w sterowniku prawych drzwi oraz lewych.

sterownik J 386 zasilanie lusterka jest z kostki przychodzącej  do sterownika z wiązki drzwi T 20 f pin 8  T20 f pin 17

Złącze 27 stykowe w drzwiach kierowcy to pin nr 2    oraz pin 3   to zasilanie lusterka fotochromatycznego jeśli przeciągniesz przewody z lewej kostki drzwi do prawej kostki drzwi to masz prawe lusterko fotochromatyczne  (chyba najmniej pracy )lusterka zasilane są z EX5 czyli lusterka wewnętrznego  jeśli ktoś chce się bawić w rozbieranie słupków to z lusterka:

  EX 5 pin 4 biegnie do J 386 do pinu 2 złącza 27 i dalej do kostki  20 f pin 8 

   EX 5  pin 5 biegnie do J 386  do pinu 3 złącza  27 i dalej  do kostki 20 f pin 17.

 

EX 5 pin 4 biednie do J 387 do pinu 2 złącza 27 i dalej do kostki 20 f pin 8 

EX 5 pin 5 biegnie do J 378  do pinu 3 złącza 27 i dalej do kostki 20 f pin 17

pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak kolega @Hrabia Michał napisał , trzeba pociągnąć piny albo od wewnętrznego lusterka albo od lewego. Ja wziąłem ze złącza drzwiowego słupka „A” przy nogach kierowcy .  A oto efekt .

72CA563B-C0C2-4EA9-847A-733BD702979A.thumb.jpeg.a46c673a17c6cb1284ec85d92392f877.jpegFD33D12D-772F-4238-B167-D33E6B71F570.thumb.jpeg.233e252674dd373a287ae08a91c5eea5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło z Anglika, z lusterkiem byś nic nie zrobił .

Edytowane przez Ysebulba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności