Skocz do zawartości
marpol

wal korbowy 1.9 td a 1.9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje wsadzić wal z silnika 1.9 tdi do silnika 1.9 td.czy ktoś może mi napisac jaki konkretny kod silnika podpasuje.czytalem ze mogę zalozyc wal z 1.9 tdi 1z ale wiem ze były inne kody silnikow.konkretnie urwala mi się sruba mocujaca kolo pasowe paska rozrządu po raz drugi i podobno zastepuje się ten silnik walem z tdi i problem ustaje.poprosze cos podpowiedzieć.dziekuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wał pasuje. Pytanie co wtedy z panewkami. Powinno się, żeby było to dobrze, dać wał na szlif i założyć nowe panewki. W wersji "drut" panewki z dawcy. Koniecznie nowe śruby korbowodów i mocowania wału.

 

Sam wał z TDI też nie jest bez wad - należy sprawdzić czy półksiężyc jest prosty i czy wał nie ma uszkodzonego czoła inaczej trzeba to frezować na płasko.

 

Koszt w przypadku "max" to może być nawet 1000 PLN (wał, szlif, śruby, panewki, koło, uszczelniacze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpasuje: afn avg ahu 1z ahh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze oznaczenie ALE - generalnie silniki z wałkiem pośrednim i pompą podciśnienia na bloku jak w AAZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy dzięki bardzo.panewki i reszta sruby itp. jak najbardziej nowe.tak jak pisałem wyżej dwa razy urwala się sruba kola pasowego paska rozrządu trzeci raz tego nie będę przerabial.podobno z walem tdi problem ustaje.najgorsze ze mechanik kazal za pierwszym razem kupic silnik zalozyl i stało się to samo co z ori silnikiem urwala się sruba na drugi dzień po odebraniu samochodu.i najlepsze ze on nie poczuwa się do winy.

ja uważam ze to on jest mechanikiem i powinien skontrolować co jest przyczyna i powiadomić.ale coz olal gość sprawę.nie jestem mechanikiem i długo nie mosialem czytac na ten temat żeby poznac problem.dobra koncze jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że przy wale z TDI też się to wyrabia - trzeba sprawdzić płaskość czoła wału, koniecznie nowe koło pasowe rozrządu i nowa śruba dokręcana odpowiednim momentem (90 Nm + 90 stopni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znam mechaników to zostawił wyrypane czoło wału do tego jakaś używana śrubka i stało to co się stało, niestety wymian wału jest nieopłacalna jak dla mnie, nawet przy wymianie samemu, plus koszt roboty jak to u ciebie, ja wolałem u siebie wstawić tdi ahu (taniej kupić skrzynie z kompletnym słupkiem i wiązką niż babrać się w remonty, lepiej szukaj sprawdzonego słupka wyjdzie taniej lub jeśli jest co ratować to kupić frez i splanować czoło wału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami nie ma czego frezować ale fakt remont AAZ'a przy obecnej wartości auta jest kiepskim interesem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz wymieniać wał, krzywy jest czy czoło ma zbite?

Jak tylko czoło to można sfrezowac i problem znika.

Frezowałem czoło w AAZ i pojeździł jeszcze kilkadziesiąt kkm, a potem w AFN i też już do 50kkm dobija po frezowaniu i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności