Skocz do zawartości
radas

silnik nawiewu - 00041 - Indirect Ventilation Flap Moto

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum szerzej opisywana jest ogólny problem z naprawą silniczków nawiewów panela środkowego

(błąd 01809 - Actuating Motor for Temperature Flap; Left (V158)).

Ja mam inny problem. Dotyczy też błędu silniczka w konsoli, lecz innego niż powyższe:

VCDS - 00041 - Indirect Ventilation Flap Motor (V213)

lub błąd

WOW Wurth - Sterowanie klimatem - Climatronic Błąd 00041 Silnik klapy wentylacji pośredniej

Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji n.t. Choćby gdzie on jest schowany, jak się dostać ...

Dodam, że wcześniej (parę miesięcy temu) miałem w/w błąd

01809 - Actuating Motor for Temperature Flap; Left (V158), szerzej opisywany choćby tu http://forum.vw-passat.pl/threads/108030-Silnik-nastawy-klapy-reg-temp-v158/page2

Teraz ten błąd zniknął a pojawił się ten 00041.

Jak sobie z nim poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie szukałeś informacji na temat silniczka V213 w Passacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie szukałeś informacji na temat silniczka V213 w Passacie?

 

W internetach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Googlach szukali Wy? He? Bo ja wpisałem co mi pierwszego do głowy przyszło i od razu piękny malunek Rosjanina moim oczom się ukazał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Mniej szczęścia miałem. Hm.widzę, że gdyby przyszło dostać się do niego, to większy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry dostęp po wyjęciu licznika i mniej gimnastyki chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że temat rozpocząłem zimą, nie zdawałem sobie sprawy ze skutków błędu jakie objawiają się w gorące dni.

Niestety gdy przyszedł czas aby klima zaczęła robić swoje, okazało się, że nie mam nawiewu zimnego powietrza ze środkowego nawiewu.

Czyli czas zabrać się za naprawę silniczka.

Czy Ktoś to robił ?

Jakieś sugestie, pomoce ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako, że temat rozpocząłem zimą, nie zdawałem sobie sprawy ze skutków błędu jakie objawiają się w gorące dni.

Niestety gdy przyszedł czas aby klima zaczęła robić swoje, okazało się, że nie mam nawiewu zimnego powietrza ze środkowego nawiewu.

Czyli czas zabrać się za naprawę silniczka.

Czy Ktoś to robił ?

Jakieś sugestie, pomoce ...

 

Jak licznik zdejmowałem, to widziałem te silniczki na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze zdjęciem licznika dużo problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ze zdjęciem licznika dużo problemów ?

 

Zdjęcie licznika jest opisane na tym forum, więc nie ma co się powtarzać.

Zakup silniczek używany młody rocznikiem. Jak będziesz czekał na przesyłkę, przeszukaj forum, żebyś wiedział jak licznik zdjąć.

Jak będziesz miał to wszystko, podejdź do swojego VW ze skrzynką z narzędziami i zrób to w końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Póki co zbieram informacje o ew. trudnościach.

Najgorsze jest to, że wiele osób wymieniało cykając silniczki - te boczne V158, 159, 71. W necie praktycznie "0" informacji o wymianie środkowego V213.

Tak naprawdę to do końca nawet nie wiem za jakim silniczkiem się rozglądać. Wiem, że prawdopodobnie ma on symbol -3C0907511. Ale występują one z oznaczeniami A,B,C. To wniosek z przeglądania Allegro. Niestety moja ETKA zbuntowała się i nie działa na Win10.

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak zrobię. Póki co zbieram informacje o ew. trudnościach.

Najgorsze jest to, że wiele osób wymieniało cykając silniczki - te boczne V158, 159, 71. W necie praktycznie "0" informacji o wymianie środkowego V213.

Tak naprawdę to do końca nawet nie wiem za jakim silniczkiem się rozglądać. Wiem, że prawdopodobnie ma on symbol -3C0907511. Ale występują one z oznaczeniami A,B,C. To wniosek z przeglądania Allegro. Niestety moja ETKA zbuntowała się i nie działa na Win10.

 

To są stare silniczki. Wszystkie zostały zastąpione na 1K0 907 511 Q i takiego szukaj ale świeżego (oczywiście zawsze możesz nabyć nowy).

Nowy polega na tym, że jest bez żadnej dźwigienki/trybu. Poprzednia numeracja dotyczy już kompletu: silniczek + dźwigienka/tryb. Stąd masz tyle różnych oznaczeń, bo wiadomo, co klapka, to inna dźwignia, popychacz albo trybik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem ruszyć problem.

Aby dostać się do nastawnika(-ów), faktycznie należy wyjąć licznik. Najpierw trzeba zdjąć osłonę radia, następnie osłonę licznika (na zatrzaski). Aby wykręcić licznik należy dostać się do dwóch śrub osłoniętych plastikową obudową (tą podłużną nad kierownicą). Trzeba odpiąć i wyjąć włącznik hamulca awaryjnego, pokręteł siły podświetlenia deski, świateł (aby wyjąć należy wcisnąć przełącznik i przekręcić do pozycji "pion" i wysunąć go. Sam licznik wpięty jest w styk i od góry zabezpieczony "zębem". Po prostu wyciągamy go.

Z prawej strony ukażą się nastawniki.

Dwa : u mnie górny 3C0907511 i zaraz pod nim drugi 3C0907511A.

Byłem przekonany, że będzie tam jeden. Ten niższy to V158 ? Chyba nie ? Ten powinien być niżej. Dostęp do niego pod nogami. Za gatewayem.

DSC_0159.jpg

 

Nastawników raczej nie można wykręcić. Jeden z trzech wkrętów jest z tyłu, ale oba można rozłożyć. Dwa śrubokręty i odhaczamy zaczepy (u góry puszek). Mamy dostęp do potencjometrów.

DSC_0157.jpg

Aby je wyjąć trzeba się trochę nagimnastykować manualnie. Z górnym mniejszy problem. Należy odłączyć wtyczkę, podważyć sam potencjometr i wyjąć go. Z drugim, tym poniżej jest problem z odpięciem wtyczki. Trzeba jednocześnie odhaczać jej zabezpieczenie i wyciągać ją z wtyku. Analogicznie można wyjąć sam potencjometr.

Niestety nie posiadałem "dawcy" nowych potencjometrów. "Odświeżyłem" je preparatem do styków.

No i tu pojawił się problem. Zapomniałem jak ustawione było kółko potencjometru ? Pozostawiłem je w przypadkowym położeniu.

Dalej składanie w odwrotnej kolejności.

Odpalenie samochodu i wieje ze środkowego nawiewu ! Sprawdzenie błędów klimy (- jednocześnie ECON+obieg zamknięty i włączyć zapłon). Nie ma krzaczków (błędu) na wyświetlaczu temp. klimy !

Krótka przejażdżka aby skasować ikony wspomagania, hamulców (dla tych co nie wiedzą normalne, pokazują się po odłączeniu akumulatora).

Podłączyłem VCDSa i ponownie błąd

00041 - Indirect Ventilation Flap Motor (V213), ale...

... z nawiewów leci zimne powietrze ! Czyli cel osiągnięty !

Nie mam pojęcia dlaczego pojawia się dalej błąd. Kilka razy go kasowałem, powraca.

.............

hmm. Przyjrzałem się teraz jeszcze raz zdjęciu:

[ATTACH=CONFIG]150794[/ATTACH]

W/G tego ten niższy to faktycznie V158, ten wyżej to V107 (o którym w ogóle nie słyszałem, byłem już pewny, że to V213) a za nimi jest nieszczęsny V213. Oj do niego to chyba faktycznie nie ma dostępu.

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności