Skocz do zawartości
VALDI

Jak wejść do komputera?

Rekomendowane odpowiedzi

Valdi, miałem podobny problem. Na początku bez problemu wchodziłem w menu kompa poprzez naciśnięcie przycisku pod manetką wycieraczek, natomiast przyciskiem z boku tej manetki "surfowałem" sobie po menu.

W międzyczasie zamontowałem sobie ukryty przycisk z odcinką jednego z newralgicznych układów elektrycznych, aby potencjalnemu złodziejowi utrudnić trochę pracę. Zmieniłem też radio z fabrycznego RCD300 na takie samo, ale z funkcją MP3.

Ok. miesiąc temu stwierdziłem, że nie mogę dostać się do kompa. Na poczatku winę zrzuciłem na nowe radio, które - wg mnie - mogło "nie dogadać się" z kompem. Wróciłem więc do starego radia, ale problem z kompem nie minął.

Pojechałem do gościa z VAG-em i ten oczyścił mi komputer pokładowy z mnóstwa alarmów i błędów, które się tam zbuforowały. Co więcej - stwierdził, że każde użycie przycisku/odcinki to nowy alarm wysyłany do bufora sterownika.

Po takim gruntownym "sprzątaniu" został tylko mi komunikat o awarii w obwodzie zestawu głośnomówiącego, co jest logiczne, bo zainstalowałem sobie zewnętrzny zestaw NOKII w miejsce oryginalnego. Te błędy można usunąć tylko poprzez nowe skonfigurowanie CAN-a, a mój mechanior posiadał za słaby software.

Ale do rzeczy: po oczyszczeniu kompa problem niedostępu do kompa minął. Co prawda wchodzę teraz poprzez dłuższe przytrzymanie bocznego przycisku w pozycji DÓŁ (nie dolnego przycisku jak poprzednio), ale mi to nie przeszkadza.

Podsumowując: Stawiam tezę, że masz zaśmieconego kompa różnymi alarmami. Oczyść kompa u dobrego elektronika oraz zastanów się, czy nie masz podobnej sytuacji jak ja (stały "generator" alarmów, które się buforują).

Tak na marginesie: nie potrzebuję on-line dostępu do komputera. Najbliższa taka konieczność pojawi się zapewne przy zmianie czasu z zimowego na letni. Jeżeli bede miał z tym problem - znowu wizyta u VAG-a, "sprzątanie kompa", itd... Kiedyś może mi się to znudzi, ale, póki co, wolę mieć dość skuteczną odcinkę w instalacji, która niestety generuje alarmy, niż stały dostęp do komputera.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość turbo919

próbowałem u siebie i też niemogłem ale miałem włożoną płyte dvd z mapą i niechciał sie włączyć jak ją wyjołem to sie skubany włączył morze też tak zrób zobzczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam nawigacji ...

Podlacza mi autko pod komputer po nowym roku. /150zl/ :/

zobaczymy co z tego wyjdzie ...

 

Moze to czujniki cofania cos piernicza w tym ukladzie?

Bo nic innego nie mam dodanego w aucie ...

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od wczoraj stałem się posiadaczem passata b6 rok 2005 silnik BKC mam problem na MFA pokazywało mi spalanie chciałem wejść w menu poprzez przyczymanie manetki weszło i włączyłem wyświetlanie audio z navi mam rns 510 i za piernika nie mogę wejść spowrotem poprzez przyczymanie manetki w górę aby znów było wyświetlanie spalania itp . Pomoże ktoś wieczorkiem się pochwalę autkiem jak porobię fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma funkcji wejscia do kompa na manetce wycieraczek.nie mam tez kirownicy wielofunkcyjnej.czy były jakieś przeróbki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jakie masz zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam od wczoraj stałem się posiadaczem passata b6 rok 2005 silnik BKC mam problem na MFA pokazywało mi spalanie chciałem wejść w menu poprzez przyczymanie manetki weszło i włączyłem wyświetlanie audio z navi mam rns 510 i za piernika nie mogę wejść spowrotem poprzez przyczymanie manetki w górę aby znów było wyświetlanie spalania itp . Pomoże ktoś wieczorkiem się pochwalę autkiem jak porobię fotki.

 

Dla potomnych problem rozwiązany pomogło ściągnięcie klemy z aku. MFA się zawiesiło:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mfa niestety tak ma, sam raz "restartowałem" tak dwa razy przy jednej operacji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności