Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli korzystasz z opcji HFP a nie rSAP to do anteny zewnętrznej podłączona jest tylko karta SIM w schowku. Telefon połączony Bluetooth korzysta wtedy ze swojej własnej anteny.

Grzana szyba nie ogranicza zasięgu telefonu, to już nie jest "drucikowa" technologia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny?

to czemu do grzanej szyby trzeba było brać instalację premium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ogranicza ale w mniejszym stopniu niż kiedyś. Ktoś pisał, że kamerka na szybie nie łapie GPS i trzeba montować ją bliżej lusterka. U siebie nie brałem bo nie wiem jakie częstotliwości i w jakim stopniu ogranicza, a gdyby np. przez to za rok nie działało dobrze Galileo w telefonie to bym był bardzo zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem kiedyś testy, nawet trzymając telefon schowany w podłokietniku nie było spadku jakości sygnału (oczywiście w kreskach zasięgu, nie dBA aż tak dokładnie nie mierzyłem ;))

Generalnie tak właśnie używam i telefonu i karty SIM w schowku i nigdy nie narzekam na jakość zasięgu, no chyba że w jakieś zadupie wjadę ;)

W Superbie masz pułeczkę zamiast popielniczki która zarówno ładuje jak i poprawia zasięg telefonu, Pasek pewnie po lifcie to dostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja robiłem kiedyś testy, nawet trzymając telefon schowany w podłokietniku nie było spadku jakości sygnału (oczywiście w kreskach zasięgu, nie dBA aż tak dokładnie nie mierzyłem ;))

Generalnie tak właśnie używam i telefonu i karty SIM w schowku i nigdy nie narzekam na jakość zasięgu, no chyba że w jakieś zadupie wjadę ;)

W Superbie masz pułeczkę zamiast popielniczki która zarówno ładuje jak i poprawia zasięg telefonu, Pasek pewnie po lifcie to dostanie

szkoda że w pasku nie ma - przydałoby się ładowanie telefonu:-) niby gadżet - ale telefonu nie ma gdzie trzymać.

ps. nie dogonimy techniki:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy potrzebują duuuuzo internetu proponuje nowe startówki nju po 4zl.

Jak zarejestrujesz kartę to dostajesz 10gb na miesiąc a zacieśniać kupujesz następna.

Rejestracja mega łatwa dla osób posiadających abonament w nju lub Orange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W nawigacji AA nie działa tylko jedno: oni tam gdzieś piszą, że żeby podać cel, należy nacisnąć przycisk komend głosowych na kierownicy, ale u mnie to nie działa i trzeba wybrać przycisk mikrofonu na ekranie nawigacji. Zresztą, może mi się tylko zdawało, że gdzieś tak napisali.

 

no to przytrzymaj przycisk na kierownicy 3 sekundy i się zdziwisz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta pasuje? Micro, nano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny SIM standard, taki jak przed 10 laty wchodził do większości telefonów :D

sim.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mini SIM, pełny SIM jest wielkości karty kredytowej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam urządzeń do których wkładało się takie giganty :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o to co zyskuję ponad przenośmy modem wifi w schowku?

jest wprost przeciwnie - zyskujesz modem w schowku, ale tracisz trochę bardziej użyteczną półeczkę na telefon na korzyść popielniczki, do której najwyżej włożysz gumę do żucia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na discover media (samochód odebrany na początku miesiąca), nie do końca działa WiFi jak powinno, rano gdy przyjdę po nocy do auta to domyślnie włączone jest połączenie do internetu przez modem (którego nie ma w USB, ani wbudowanego), wchodząc w Menu -> Sieć zmieniam ustawienia połączenia na wyłączone jednak po przejściu do Menu -> WiFi i próbie włączenia WiFi pokazuje się komunikat "nie można włączyć połączenia z WiFi gdy aktywne jest inne połączenie danych" (a w Menu -> Sieć połączenie jest wyłączone), na ekranie nawigacji pokazuje się ikona zasięgu z "X" (bo nie ma jak się połączyć bez modemu), po zatrzymaniu się, zamknięciu auta na kilka minut i powrocie do auta połączenie sieciowe jest nieaktywne i można włączyć WiFi (udostępniając połączenie z telefonu), trafic na nawigacji działa, niestety gdy się wysiądzie z auta i je zamknie na dłużej połączenie WiFi jest nieaktywne i powtórka z rozrywki aby je aktywować. Spotkał się ktoś z podobnym problemem u siebie ?

 

PS: próbowałem przywracać ustawienia do fabrycznych dla WiFi i Sieci ale nie pomaga, chciałbym aby auto miało aktywne połączenie WiFi bo w telefonie można ustawić akcję, która ma się dziać po połączeniu z bluetooth auta i mój telefon automatycznie włączy hotspot WiFi i gdyby auto miało domyślnie WiFi to wszystko by się ładnie podłączyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna na stale miec internet w aucie, poziom wyposazenia Trendline z nowym DM 8 " ( robienie rutera z telefonu troche nudne :) )

czy carstick to tylko dedykowany modem czy jak mam jakies inne modemy plus karta sim to bedzie mozliwosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz modem/router media tech MT 4220 na usb. Wkładasz karte sim, dodatkowo masz czytnik kart microsd, wkladasz w usb w podłokietniku(mieści się akurat na styk) i masz stały access point. Jak właczysz zapłon to działa jak wyłączysz to sie wyłaczy. Koszt ok 100zł.

Jedyna wada to to ze obsługuje tylko 3G a nie LTE ale do navi, google view i street to aż nadto. Zreszta oryginalny car stick dxiała tak samo bo tez 3G i kosztuje 4xtyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest modem Media Tech MT4222 i on jest LTE. Czy ktoś wie czy on będzie działał również?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze on kosztuje ok 400zł a navi i tak nie wykorzysta tej prędkości. Chyba ze chcesz mieć jako hotspot dla pasażerów to wtedy tak...

Możesz poszukać jeszcze Huwawei , teoretycznie też tak działają niektóre i są w lte ale ten media tech jest sprawdzony, przetestowany i działa bardzo dobrze na potrzeby samochodu, musisz tylko wsadzić kartę sim operatora z dobrym zasięgiem. Zreszta fabryczny zestaw biznes z własną kartą sim do 2016r też oferował tylko 3G i sprawdzał sie bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam modem Huawei MF 195, a w ustawieniach co trzeba uczynic ?

Edytowane przez M77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić z niego access point

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności