Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

cześć? mogę zapytać użytkowników kto i jakie ma foteliki samochodowe?

byłem w sklepie i żaden nie pasował. albo był luźny albo latał. sprzedawca powiedział że musi być baza. jakoś nie myślałem o tym. jakie macie foteliki i ewentualnie bazy które pasują:-) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaką kategorię fotelika chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0-13kg pierwsze dziecko:-)

jestem zielony:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje chłopaki jeździły we wcześniejszym modelu Casualplay Sono, który mieliśmy razem z wózkiem. Tyłem do kierunku jazdy, ciepły, a spięty dobrze pasami nie był jakoś luźny.

Bazy nie miałem, ale dla osób które często jeżdżą ponoć świetne rozwiązanie, bo nie trzeba co chwile spinać pasów wokół fotelika, takie opinie od znajomych rodziców :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własne wszystkie Maxi - Cosi latały u mnie...i pewnie baza będzie potrzebna. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się, ale kumpel wpinał u mnie fotelik z isofixem - szybko łatwo i sprawnie - klik i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie znam się, ale kumpel wpinał u mnie fotelik z isofixem - szybko łatwo i sprawnie - klik i gotowe

ale to musiał mieć bazę właśnie bo chyba nie ma fotelików z systemem isofix. musi być baza żeby miała mocowania isofix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Passata już nie montowałem pierwszego fotelika ale nie sądzę żeby był problem. Mam cybex aton q. W poprzednim aucie po zapięciu go pasami trzeba było po prostu trochę naciągnąć pas i fotelik trzymał się wystarczająco dobrze. Bez isofix niestety żaden fotelik nie będzie się trzymał jakby był przyspawany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja montowalem Recaro bez bazy i byl stabilny, z baza isofix znacznie szybszy montaz fotelika jak chcesz go wyjmowac,u mnie musialbym kupic dwie bazy bo jezdze dwoma samochodami wiec dalem sobie spokoj a przekladanie bazy to juz jest zabawa

teraz tez kolejny wagowo mam Recaro i jestem zadowolony, tyle razy co juz byl zarzygany i dalej wyglada jak nowy, nie wiem co by bylo jakbym mial altancare...do malego dziecka skora najlepsza

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwszy to maxi-cosi z przypinaniem na pasy mocowany tyłem do kierunku jazdy z przodu, pózniej romer King mocowany tez pasem z tylu i nie latał a pózniej Kiddy z ISO fix i tego polecam - rośnie z dzieckiem i jest mega lekki no i w przypadku wypadku wymieniają na nowy niezależnie czy ma uszkodzenia czy nie.

 

A przy okazji zapytam czy można osobno zakupić zagłówki które występują w komplecie z tylnią kanapa z wbudowanymi fotelikami lub jeśli ktoś miałby numer takiego zagłówka to byłbym wdzięczny.

M

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxi-Cosi, Recaro...

Jak myślicie, jaka firma będzie produkować lepszy fotelik? Czy taka, która produkuje wózki dziecięce i inne gadżety, czy taka, która produkuje fotele rajdowe?:-)

Ja sobie zadałem takie pytanie i jeżdżę już z drugim fotelikiem Recaro...

Oba na isofix mocowane i nie ma problemu zmieścić je do żadnego samochodu, czy to różne modele Passata, czy różne modele Toyoty i Lexusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recaro wbrew wszystkim doświadczeniom w rajdach wcale nie wypadają rewelacyjnie w testach i w dodatku chyba są tylko przodem?

Besafe robi foteliki tyłem, na isofix, bez bazy. Ogólnie nie rozumiem jak można, tyle zastanawiając się nad fotelikiem, bezpieczeństwem i kupować montowany przodem?! wszystkim, którzy się zastanawiają przodem czy tyłem polecam obejrzeć crashtesty, gdzie jednocześnie w aucie są oba foteliki i zobaczyć co się dzieje.

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Recaro wbrew wszystkim doświadczeniom w rajdach wcale nie wypadają rewelacyjnie w testach i w dodatku chyba są tylko przodem?

Besafe robi foteliki tyłem, na isofix, bez bazy

Recaro robi foteliki do jazdy tyłem, pierwszy fotelki dla najmłodszych Recaro Young Profi Plus (0-13kg) jest wyłącznie do jazdy tyłem i jest mocowany do pasów lub na isofix. Recaro Privia (0-13km) jest też tyłem do keirunku jazdy i na isofix.

Recaro Zero.1 (0-18kg) jest na isofix i można go używać tyłem i przodem-taki aktualnie u siebie mam.

A z pozostałymi modelami można się zapoznać na stronie Recaro.

W mojej opinii najlepszym rozwiązaniem są foteliki mocowane na isofix i używanie ich jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co Pravda nie przeczytalem wszystkich WW postów wiec nie wiem czy o tym modelu już było?.

 

Ja również byłem w poszukiwaniu fotelika, co prawda potomek przyjdzie na świat dopiero w Maju ale myśle ze już czas aby za fotelikiem się rozejrzeć .

 

Po kilku tygodniach poszukiwań zdecydowałem się na na wybór fotelika Cybex Sirona plus.

 

Przedział wagowy ww fotelika to 0-18kg, fotelik jest obrotowy 360st i to była decydująca cecha ( oczywiście po za bezpieczeństwem) kupna, żonie będzie o wiele lżej wkładać dziecko do fotelika jak będzie on obrzucony w kierunku drzwi.

Dziecko może w nim podróżować zarówno tyłem jak i przodem.

 

Jest 3 rodzaje tego fotelika:

 

Cybex Sirona : fotelik z możliwością jady tyłem i przodem plus obrót 360st.

 

Cybex Sirona plus: to samo co w ww tylko jest inny materiał obicia (łatwiejszy w utrzymaniu czystości)

 

Cybex Sirona M: fotelik bez możliwości obrotu 360st ( możliwość przełożenia fotelika z pozycji jazdy tyłem na pozycje do jazdy przodem)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, fajny bajer tylko pamiętaj ze na początku raczej malec jeździ w tzw nosidełku i raczej nie wkładasz go do auta tylko pakujesz w domu i wkładasz razem z nosidłem. A jak jest większy to takie 360 stopni myśle ze może sie przydać

 

M.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego fotelika dokupuje się specjalna wkładkę żeby niemowlę mogło w nim jechać np w dłuższa trasę, na miejscu to masz racje ze nosidełko jest przydatne, oczywiście ja je mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja byłem w sklepie. Sprzedawca mi okazał ze maxi cosi latał tzn zapiął go pasami i w przypadku uderżenia przód to fotelik leciał na tylnią kanapę . Powiedział ze to złe ukszaltowanie kanapy i przez skore bo jest śliska. Heh olalem dlatego to i kupiłem dziś bazę plus fotelik do 13 kg. :) maxi cosi. Mam nadzieje ze sie bedzie sprawował.

 

ps dzięki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne złe ukształtowanie, tylko dwie sprawy:

1. żaden fotelik nie będzie trzymał się idealnie w pasach (mowa o fotelikach tyłem do kierunku jazd, czyli do 0-13 i 0-18kg)

2. Maxi Cosi to może sobie wózeczki i nosidełka robić, a nie foteliki...

 

Dzisiaj w markecie widziałem "foteliki" dziecięce po 100zł, czy coś koło tego... Sam styropian i trochę materiału na tapicerkę-wiem, że nie każdego stać na porządny fotelik, ale w takim "foteliku" z Tesco bałbym się wozić dziecko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się trochę doktoryzowałem w tym temacie przed pierwszym zakupem i stanęło może na niezbyt pięknym ale super praktycznym fińskim KLIPPAN KISS2, wszystkim polecam - jest baza isofox, i super nosidełko które ma wysuwaną rączkę i można nim jeździć po sklepie jak walizką ;) Można wozić tyłem do kierunku jazdy do 18kg.

Niestety baza zajmuje bardzo dużo miejsca i fotel z przodu nie może być zbyt wysunięty do tyłu gdy baza znajduje się za nim.

Teraz młody śmiga w Britax Romer Trifix, fotelik o tyle fajny, że ma wszystkie "mocne" rodzaje zabezpieczeń, oprócz isofix (baza jest scalona z fotelikiem) posiada pas TopTether który przypina się za zagłówkiem (w Sedan) lub za oparciem w bagażniku (Variant), przez co fotelik jest zabezpieczony przed przechyleniem przy zderzeniu czołowym.

Przy wyborze kierowałem się różnymi rankingami crashtestów, zarówno tymi niemieckimi jak i skandynawskimi.

Co do pytania o wybór firmy czy ta robiąca sportowe fotele samochodowe czy ta wózki i foteliki - jak dla mnie lepiej wyspecjalizowane pod kątem ergonomii dziecięcej są te firmy od wózków. Moim pierwszym typem był Recaro Privia, ale musiał być na Isofix - w tym czasie akurat wycofali tą bazę z rynku bo była wadliwa. Recaro mi się bardzo podobają, super tapicerki, na pewno nie są też jakimś szajsem, ale po przeczytaniu większości dostępnych publikacji i testów. Wybrałem tak jak napisałem.

Myślę, a raczej mam nadzieję, że większość z Was może się pochwalić praktycznością i wygodą waszych fotelików - na co myślę warto zwracać uwagę w drugiej kolejności, bo nikomu nie życzę wykorzystywania jego głównych właściwości w praktyce, o których jednak trzeba myśleć przede wszystkim wybierając fotelik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności