Skocz do zawartości
mati102

Kombi 2013r modelowo 2014r - guzik od otwierania klapy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne, że w passacie 2013 rocznikowo 2014 w drzwiach od kierowcy jest guzik do otwierania klapy bagażnika? klapa i tak po naciśnięciu się nie otwiera.

 

Wydaje mi się, że jest to blokowanie i odblokowywanie klapy, ale temu powinna służyć równie dobrze kłódka zamykanie/otwieranie drzwi.

 

vw-jetta-passat-0509-przycisk-otwierania-wlewu-cadow-276793442_1.jpg

 

Pytam bo może drzwi zostały wstawione od sedana? (bo to chyba takie same posiada kombi i sedan) w sedanie po naciśnięciu guzika otwierania klapy - klapa się otwiera. Stąd mój temat-czekam na odp. Dzięki.

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawione ryglowanie drzwi podczas jazdy to właśnie tym guziki em zwalniasz ryglowanie tylko bagażnika a reszta drzwi jest dalej zaryglowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten przycisk i również nie jest aktywny. Samochód mam z 2012r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A on nie ma za zadanie otwieranie klapy ale gdy mamy klapę elektryczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A on nie ma za zadanie otwieranie klapy ale gdy mamy klapę elektryczna?

 

Też mam ten przycisk ( w sedanie) i ma on za zadanie otwieranie klapy bagażnika w sytuacji gdy auto jest uruchomione a potrzebujemy otworzyć kufer (jak przyjeżdżam do domu z zakupami i chcę wypakować je z kufra nie wyłączając silnika to muszę otworzyć bagażnik właśnie tym guzikiem). Druga sprawa - jak stoimy na światłach to nikt nam się do kufra nie dobierze.

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam ten przycisk ( w sedanie) i ma on za zadanie otwieranie klapy bagażnika w sytuacji gdy auto jest uruchomione a potrzebujemy otworzyć kufer (jak przyjeżdżam do domu z zakupami i chcę wypakować je z kufra nie wyłączając silnika to muszę otworzyć bagażnik właśnie tym guzikiem). Druga sprawa - jak stoimy na światłach to nikt nam się do kufra nie dobierze.

Tworzyć przecież możesz kłódka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłódka zwalnia centralny zamek, ale nie otwiera klapy. A ten przycisk (przynajmniej w sedanie) puszcza zamek, tzn. klapa sama się otwiera po użyciu przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to normalne, że w passacie 2013 rocznikowo 2014 w drzwiach od kierowcy jest guzik do otwierania klapy bagażnika? klapa i tak po naciśnięciu się nie otwiera.

 

Wydaje mi się, że jest to blokowanie i odblokowywanie klapy, ale temu powinna służyć równie dobrze kłódka zamykanie/otwieranie drzwi.

 

vw-jetta-passat-0509-przycisk-otwierania-wlewu-cadow-276793442_1.jpg

 

Pytam bo może drzwi zostały wstawione od sedana? (bo to chyba takie same posiada kombi i sedan) w sedanie po naciśnięciu guzika otwierania klapy - klapa się otwiera. Stąd mój temat-czekam na odp. Dzięki.

 

Może sprężyny gazowe masz już zużyte i nie mają "siły" podnieść pokrywy bagażnika.

Ten przycisk otwiera/zwalnia zamek bagażnika a sprężyny/siłowniki swoją siłą podnoszą pokrywę.

Bardzo często te "sprężyny" są już za słabe, zużyte i wtedy pokrywa tylko odskakuje i nic więcej. A jak uszczelka przymarzła lub się po prostku skleiła, to tylko słychać zamek a pokrywa się nawet nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sprężyny? Bez elektrycznej pomocy klapa się nie ruszy, ani w dół, ani w górę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie sprężyny? Bez elektrycznej pomocy klapa się nie ruszy, ani w dół, ani w górę...
też tak myślę, mówimy tutaj o wersji KOMBI, a nie SEDAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja i u mnie.

 

Miałem możliwość użyć tego przycisku w CC, skutek - otwiera się klapa.

 

Przyciskam swój, nic się nie dzieje. Sprawdzałem komunikację i przy wciśnieciu przycisku VCDS jest sygnał, czyli przycisk działa....ale nadal nic.

 

Może to kwestia poprawnego kodowania ?

 

Próbowałem znaleźć jakieś info w książce obsługi...ale, albo to takie oczywiste, albo mam kłopot ze zrozumiemienm tekstu, bo nie wywnioskowałem jak działa ten przycisk w kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk ten otwiera klapę, czy to sedan czy kombi, nie ma tez znaczenia czy klapa jest elektryczna czy nie.

Jak nie działa to nie jest zakodowany.

Koduje się w sterowniku drzwi kierowcy B6 przez dodanie +1 do wartości kodowania, w B7 poprzez zaznaczenie "ptaszka"

 

Kodowanie B6

 

 

 

kodowanie B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, w kombi podniesie klapę? no chyba nie .... a jeżeli tak to trochę niebezpieczne, bo jak się pstryknie i zacznie otwierać klapę to można wyrządzić szkody :P toż to ta klapa to wielka jest :D

 

coś nie wydaje mi się żeby to tak działało - otwiera klapę u kogoś ? piszcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby jak masz elektryczną klapę to co się dzieje jak ją otwierasz czy z przycisku na drzwiach, czy z pilota, czy z klamki w klapie czy machając nogą jak masz easy open.

Klapa się otwiera to pozycji zapamiętanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś nie wydaje mi się żeby to tak działało - otwiera klapę u kogoś ? piszcie

 

Coś mi się kolego wydaje, że nie do końca rozumiesz o co chodzi: otóż przycisk ten nie do końca może służy do otworzenia bagażnika co do jego odryglowania i zwolnienia zamka. W sedanie klapa jest lżejsza i inaczej mocowana co powoduje ,że po odryglowaniu za pomocą tego przycisku podnosi się do góry i otwiera bagażnik. Natomiast w kombi następuje odryglowanie klapy i jeśli nie masz jej elektrycznej to po prostu ręcznie ją podnosisz bo sama w sobie jest za ciężka żeby pójść do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A niby jak masz elektryczną klapę to co się dzieje jak ją otwierasz czy z przycisku na drzwiach, czy z pilota, czy z klamki w klapie czy machając nogą jak masz easy open.

Klapa się otwiera to pozycji zapamiętanej.

No tak, to jak ma się elektryczną klapę to zapewne tak to działa, ale jak się nie ma elektrycznej - czyli zamykania z guzika na klapie to nie otworzy się. I moje pytanie co powinno się dziać po naciśnięciu guzika na drzwiach od kierowcy w przypadku jak wersja passata 2013 rocznikowo 2014 nie posiada elektrycznego zamykania klapy. Bo w przypadku samochodu, który sprawdzałem przed zakupem po naciśnięciu tego guzika na drzwiach od kierowcy nic się nie dzieje z klapą od bagażnika.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Coś mi się kolego wydaje, że nie do końca rozumiesz o co chodzi: otóż przycisk ten nie do końca może służy do otworzenia bagażnika co do jego odryglowania i zwolnienia zamka. W sedanie klapa jest lżejsza i inaczej mocowana co powoduje ,że po odryglowaniu za pomocą tego przycisku podnosi się do góry i otwiera bagażnik. Natomiast w kombi następuje odryglowanie klapy i jeśli nie masz jej elektrycznej to po prostu ręcznie ją podnosisz bo sama w sobie jest za ciężka żeby pójść do góry.

Odryglowanie czyli powinna się uchylić/otworzyć, ale nie podnosić? czy tylko otwiera zamek i następnie trzeba wyjść z samochodu i otworzyć poprzez naciśnięcie guzika nad tablicą rejestracyjną i podniesienie samemu?

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz elektrycznej klapy to tylko odrygluje zamek reszte juz robisz manualnie ;)

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do BIMBASZ, czy jest szanasa na powielenie wklejonych obrazków z kodowania.

Nie są widoczne. Ja nie widzę ich w poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też nie działa. Wczoraj zmienialem kodowanie i po nacisnieciu nic sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności