Skocz do zawartości
Mlody_tm

Jaki olej silnikowy do b7 2.0 TDI CR ?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie bardzo możliwe ze jednak jest ok,

 

bo jedynie co usprawiedliwia ta 2x niższa cena.... to że aso kroi i zawsze kroiło... to wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna używam Statoil Lazerway LL 5W30 - b. dobry w pełni syntetyczny olej (nie tak jak większość konkurencji, których produkty są "prawie" pełnymi syntetykami). Niestety Statoil w PL został przejęty przez Fuchsa i będę musiał chyba przejść na inny olej. Fuchsa też kiedyś stosowałem (w innym aucie) i byłem w sumie zadowolony. Nie produkuje on jednak pełnych syntetyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten oryginał z aso który wcześniej podałem w linku to pełny syntetyk? Bo na castrolu edge LL 5w30 dostępnym normalnie w sklepach pisze że to 100% syntetyk, a co produkują do aso vw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co produkują do aso vw?

 

Obecnie Mobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mobil tylko shell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już nieważne jaki producent, ważne czy pełny syntetyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem odnośnie stosowania płukanki Liqui Moly, stosuje go w swoim warsztacie. Z trzy lata temu przyjechał klient który sobie zażyczył płukanie silnika, wlałem preparat, po 10 min. chciałem spuścić olej a tu du.a, korka spustowego nie można odkręcić, tylko wysysarka wchodzi w grę. Wyssałem olej i zalałem nowy olej. Po paru dniach silnik zaczął klekotać. Od razu domyśliłem się że to wina nie spuszczenia wszystkiego oleju. Znowu wyssałem olej i wlałem nowy, od razu poprawa, silnik nie klekocze. Od tamtego czasu sprawdzam przed płukaniem silnika czy korek się odkręca. Przyjeżdżają takie samochody z przykręconymi korkami spustowymi oleju że głowa boli nawet przedłużka nie pomaga. Dodatkowo po spuszczeniu oleju przelewam silnik 0,5l czystym olejem dopiero po całkowitym spuszczeniu zalewam nowy. Od roku jestem autoryzowanym sprzedawcą Liqui Moly i po małym szkoleniu. Wiem jeszcze że z płukanką trzeba uważać przy starszych autach, dziesięciu letnich i starszych, jest taka możliwość że oderwany nagar może zablokować jakiś kanał. Płukanka ogólnie jest super, stosuje ją zawsze w swoich samochodach i te film co pokazał wcześniej kolega na 16 poście jest w 100% prawdziwy, jak zostanie spuszczony całkowicie jest nieszkodliwy i nie wypłukuje żadnych uszczelek. Liqui Moly zapewnił mnie że jeżeli silnik uszkodzi się z winy ich produktów pokrywają koszty naprawy, ale wszelkie zabiegi muszą być wykonane w legalnym warsztacie nie na własną rękę w garażu. Jeszcze coś nadmienię z kąt tak niskie ceny na alledrogo olejów Liqui Moly, ja kupuje jako autoryzowany sprzedawca i nie mam takich cen zakupowych jak sprzedają na alledrogo.

Jak będę miał trochę czasu to opiszę jeszcze preparat do czyszczenia układu paliwowego, w tym przypadku są efekty namacalne zawsze. Samochód chodzi równiej, ciszej, powracają stracone konie i samochód nie kopci. Proszę mi nie zarzucać że reklamuję jakąś firmę dobre produkty trzeba sobie polecać a słabe wytykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz taką wiedzę na temat oleju LM to pewnie wiesz także, że dla nich oleje produkuje firma Meguin. Olej ten nie jest dostępny w Inter carsie tylko u oficjalnych przedstawicieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanko

przez pomyłkę kupiłem olej Millers XF Longlife C3 5W-30, zamiast XF Longlife 5W-30. Ten co kupiłem ma normę 502.00/505.01, czy mogę go wlać do mojego auta. Nie chcę go z powrotem zwracać bo szkoda kasy i czasu.

Chyba że ktoś potrzebuje :kciukito mogę odsprzedać.

Edytowane przez sylwek1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, szybkie pytanko

przez pomyłkę kupiłem olej Millers XF Longlife C3 5W-30, zamiast XF Longlife 5W-30. Ten co kupiłem ma normę 502.00/505.01, czy mogę go wlać do mojego auta. Nie chcę go z powrotem zwracać bo szkoda kasy i czasu.

Chyba że ktoś potrzebuje :kciukito mogę odsprzedać.

 

Olej do CR powinien mieć 504/507.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to wiem, nie wiem jak to sie stało ale taki zamówiłem :wkurzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od roku jestem autoryzowanym sprzedawcą Liqui Moly i po małym szkoleniu. Wiem jeszcze że z płukanką trzeba uważać przy starszych autach, dziesięciu letnich i starszych, jest taka możliwość że oderwany nagar może zablokować jakiś kanał.

 

Dla tych którzy mi nie wierzyli. Oto potwierdzenie mojej tezy, że do lompa sie tego nie leje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzyłem :)

 

A co do kolegi, który kupil c3,

 

Te c3 klekoczą z rana !!!!!

 

Wiem co mówie :) oddaj i weź ten odpowiedni !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wymienię na ten odpowiedni, dalej nie wiem gdzie miałem gały jak go zamawiałem, przecież dobrze wiem jaki ma być.:wkurzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje od początku Motula. Zero problemów. 30k na jednej zmianie. Zero niepokojących objawów. Zero klekotów z rana, wieczora czy popołudnia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw na 4 - 5 dni i odpal z rana przy -2 albo okolicach zera st. to najlepszy test klekotu :)

Jak codziennie bujalem to na penrite tez nie klekotal, ale z postojem owczem.

A teraz na tym z aso elegancko po tyg postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć czy ten oryginał VW to 100% syntetyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki ma byc ? Tylko full syntetyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę coś od siebie o olejach bo przerobiłem temat dogłębnie:

Miałem A6C6 3.0tdi na CR i zalewałem tam rózne oleje spełniające normę 507 - 5w30, fabrycznie był na castrolu, ja lałem millersa, shella, mobila, i amsoil, z tych wszystkich najlepiej wg mojej opini było na amsoil i na mobilu. Teraz do b7 tez leje amsoil, jednak zastanwiam sie czy nie zmienic na mobila skoro jest duzo tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, źe ostatnio prawie wcale passatem nie jezdzilem.

I na penrite oleju potrafil klekotac tak metalicznie jakby oleju nie mial dobrze rozprowadzonego, na pewno nie byl to klekot wtryskow.

 

A na oryginalnym z aso testy czeste bo co tydzien odpalalem,

Jezdzilem w trase i znowu stal 5 dni w garazu.... i zawsze po odpaleniu cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności