Skocz do zawartości
Mlody_tm

Jaki olej silnikowy do b7 2.0 TDI CR ?

Rekomendowane odpowiedzi

wypada przejsc na polsynetyk przy tym przebiegu?

W żadnym wypadku nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przebiegu przy jakim warto przejść na półsyntetyk. Istnieje tylko taka możliwość, że naprawa "olejożłopa" jest nieekonomiczna i taniej jest lać co tankowanie litr oleju za 20 niż za 40 PLN. Innych powodów za laniem gorszego oleju nie widzę.

 

I podobnie z laniem olejów typu 10W lub 15W... jeśli przewidziane jest lanie 5W30 lub 5W40 to taki trzeba lać i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kategorycznie NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Penrite enviro+ 5W30 w praktyce. Stała jazda na tempomacie 160km/h przez ok 100km

20170701_211453_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa taka temperatura :mlask. Masz porównanie z innymi olejami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na Motulu temperatura nie skoczyla jeszcze powhzej 100 stopni raczej nie przekraczam 150km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motul rok temu w niemal identycznych warunkach, na tej samej gęsie czyli a4 Wrocław - Gliwice 105 - 107 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica nieduża ale plus dla Penrite:kciuczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku miałem zalany do silnika Motul, jadąc A1 u mnie wyglądało to tak:

DSC_0348.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Penrite enviro+ 5W30 w praktyce. Stała jazda na tempomacie 160km/h przez ok 100km

[ATTACH=CONFIG]153922[/ATTACH]

 

Marek jakies sprawdzone miejsce zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek jakies sprawdzone miejsce zakupu?

No przecież Weso :)

Różnica nieduża ale plus dla Penrite
Uwierz, że to jest przepaść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepaść może nie jest ale te kilka stopni mniej daje większy margines. Jak by ktoś szukał sprawdzonego źródła zakupu Penrite to zapraszam do mnie:hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jest jakieś światełko w tunelu. Bo u mnie problem temperatury aktualny. Teraz mam motul specific i świeżo po wymianie trasa. Warunki ciezkie bo 32 stopnie i słoneczko. Przy prędkości 160 temp oscylowała 112-115. Jak go potrzymałem 180-200 to 120 stopni było momentalnie. Maksymalnie widziałem 123. Duzo za duzo.

Teraz pytanie do was ktory penrite lejecie? Ba jest ten c-3 i bez tego. Nie widze czym sie różnią. Kolega na początku wątku stwierdził ze ten bez c-3 wydaje mu sie lepszy.

 

PS. Marek zajeb.....y ten zegar :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Penrite enviro+ 5W30 w praktyce. Stała jazda na tempomacie 160km/h przez ok 100km

[ATTACH=CONFIG]153922[/ATTACH]

 

Marek który dokładnie model masz ? Bo widzę, że jest kilka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O jest jakieś światełko w tunelu. Bo u mnie problem temperatury aktualny. Teraz mam motul specific i świeżo po wymianie trasa. Warunki ciezkie bo 32 stopnie i słoneczko. Przy prędkości 160 temp oscylowała 112-115. Jak go potrzymałem 180-200 to 120 stopni było momentalnie. Maksymalnie widziałem 123. Duzo za duzo.

Teraz pytanie do was ktory penrite lejecie? Ba jest ten c-3 i bez tego. Nie widze czym sie różnią. Kolega na początku wątku stwierdził ze ten bez c-3 wydaje mu sie lepszy.

 

PS. Marek zajeb.....y ten zegar :kciuki

 

326c7679a7bdf4dfdaf2fc96a87a1471.jpg

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek który dokładnie model masz ? Bo widzę, że jest kilka ?
Penrite enviro+ 5W30

Różni się od c3 tym, że ma homologację VW i mniej związków siarki, ale to jest naprawdę minimalna różnica.

PS. Marek zajeb.....y ten zegar
:) dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda nocą autostrada,temp.17 stopni powietrza tempomat 160 km/h,odcinek 664km nie przekroczyło 100 stopni.Dwa razy wyskoczyło 106stopni,ale pewno Dpf wypalało

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obniżenia temperatury oleju silnikowego polecam modyfikator tarcia Archoila AR9100 (jeszcze lepiej AR9200 ale wchodzi następca i jest w tej chwili niedostępny), który zmniejsza tarcie i obniża temperaturę na węzłach tarcia. Różnice może nie są spektakularne ale 2-3 (do nawet 5 stopni) przy jeździe autostradowej zwykle można wyłapać. Stare AR9200 potrafiło w skrajnym prztypadku obniżyć temperaturę oleju nawet o 10 stopni a to już przy mocniejszym upalaniu jest przepaść. Nowe ma być duuużo lepsze i w 100% kompatybilne z normami low/mid saps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mnie uspokoiles.

Bo elmik nastraszył:)

 

Robilem test przelewowy wtryskow w aso.

Potwierdzili ze nowki.

 

Zrobie logi.

Witam serdecznie,

Mam pytanko:

Udało się dojść co jest powodem cykania?

W moim B7 też od kilku dnia dokładnie tak samo cyka i nie wiem co to?

Stało się tak kilka dni po wymianie oleju na Motul ale to chyba nie to.....

Chociaż olej coś dziwnie rzadki jest.....

Jak się rozgrzeje to jest okej.....

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, 

To mój pierwszy post. Do tej pory jeździłem BMW e36 325i (benzyna). Zmiana na Passata b7 2.0 TDI była nagła i wymuszona presją czasu. Mam nadzieję, że auto będzie sprawowało się równie dobrze jak poprzednie. Póki co dwa różne światy. Na początek bardzo bym prosił o podpowiedź jaki olej? TDI PD? TDI?A cóż to.. Czarna magia. Po prostu 504/507? Co z Dpf itp itd... Po przeczytaniu tematu skłaniam się ku Millers. Czy dobrze rozumiem, że powinienem kupić ten http://www.millersoils.co.uk/products/0/653 ? EE LongLife czy XF LongLife?

VIN - WVWZZZ3CZCE029165

Typ - 3C

Variant - ACCFFBX0

Version - FM6FM62Q025STP17MGSNVR2O

Podałem numerki które może pomogą bo czuję się z nowym samochodem taki malutki w ogromnym świecie. Przesiadka z benzyny 1991r na diesla 2011... ehh 

PS. Możliwe, że nie mam adBlue? (nie ma ani po prawej w bagażniku ani w miejscu na kolo zapasowe.

Pozdrawiam!!

Edytowane przez Lukaz
By mkpol,

Cześć. Zamiast pisać posta proponuję najpierw przeczytać ten temat. Jest cały poświęcony olejom i odpowiedź na twoje pytanie padła już wielkrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności