Skocz do zawartości
B_O_N_K

Zapieczony sworzeń w wahaczu, przód.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Macie jakiś patent na wyjęcie sworznia z wahacza? Odkręciłem trzy nakrętki od dołu (trzymające sworzeń do wahacza) i za cholerę nie mogę tego rozłączyć.

 

Gdy rozbierałem drugą stronę udało się wyjąć bez problemu, niestety strona kierowcy jest tak zapieczona że brakuje pomysłu jak to wyjąć.

 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnies auto z obu stron, powinno być dużo łatwiej/lżej, brak nacisku powodowany przez drązek. dawno temu wymieniałem łożysko a niedawno przeguby, tez bylo przewalone zwalic z wahacza, gdy podniosłem do góry obie strony wyszło bez jęknięcia i żadnego wysiłku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety - żadne podnoszenie nie pomaga.

 

Volkswagen nie produkuje żadnego narzędzia do wyciskania tych sworzni?

 

Nie mam już pomysłu jak to wyjąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie narzedzie, odkrecasz trzy nakretki, ciągniesz wahacz w dół i schodzi, przeciez toniejest wbijane ,zaprasowywane tylko przykrecane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po stronie pasażera tak właśnie było - odkręciłem śruby, poruszałem całością i wahacz zszedł ładnie w dół. Niestety od strony kierowcy tego zrobić nie mogę. Też mnie to dziwi ale wygląda jakby się to ostro zapiekło. Jakby śruby sworznia trochę skorodowały i zapiekły się w otworach aluminiowego wahacza. Inaczej tego wytłumaczyć nie umiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem ze stroną kierowcy. Strona pasażera zeszła elegancko. A z lewej strony stukałem pukałem, psikał, podbijałem, aż w końcu małymi kroczkami wahacz zszedł ze śrub. Błędem jest, że te śruby od wahaczy mają gwint po całej długości, i siedzi gwint w wahaczu i reaguje z aluminium, utlenia się i dlatego jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czym się różni sworzeń MOOG: VO-BJ-5012 prawy a MOOG: VO-BJ-5011 lewy lub inny zestaw sworzni do b6 06 r czy pasują prawy na lewy lub odwrotnie,dzwoniłem po sklepach i mówią że nie pasują bo są jakieś różnice tylko jakie może ktoś coś powiedzieć ..

Edytowane przez buli117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności