Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzaliście czy działa to z B8? Nie ma zbyt dużo informacji na ten temat ale wygląda na to, że jest to odpowiednik VCDS ale na Bluetooth i Androida i do tego dużo tańszy (oryginalny VCDS to ~2k, a to jest za ~250 od producenta na obdeleven.com) ściągnąłem ich apkę i teoretycznie jest tam nawet możliwość odblokowania VIM z Mirrorlinkiem (!). Trochę w to wątpię, ponieważ jednak niewiele jest w sieci dowodów na działanie tego cuda. Ale może ktoś z was jednak próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno działa, tak jak mówisz. Na Octavia.Team ktoś tam się tym bawił i zdaje się na superbclub też. Jako taka zabawka jest OK, bo tania i teoretycznie da się wszystko ogarnąć i fajnie wygląda. Problemem może być to, że nie wszędzie znajdziesz etykiety do tego, co Cię interesuje, co może być uciążliwe, jednakże możesz to jakoś obejść znajdując w sieci potrzebne info. Nie zrobisz tym zaawansowanych rzeczy póki co. Dla kogoś kto ma VCDS, VCP, czy VAS taki zakup jest bez sensu, ale czemu nie spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem, przyszło i mogę już potwierdzić, że wyłączanie start/stop działa bez problemu poprzez adaptacje. Póki co jestem zielony w temacie programowania auta ale pewnie z czasem się nauczę. Co ciekawe apka pokazała mi 6 błędów ale wszystkie są jakieś z dupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób działa wyłączenie Start/Stop?

Wyłącza na stałe (zmieniasz napięcie)

czy odwraca działanie przycisku S/S - auto uruchamia się z wyłączonym S/S a możesz je później włączyć według uznania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary trik z napięciem, ustawiłem na 12V. Lepsze to niż każdorazowe wciskanie przycisku po starcie. Niestety ale opóźnienie przy włączaniu silnika jest zbyt duże i irytuje. Wyłączanie silnika zanim auto się zatrzyma (np. dojeżdżając do skrzyżowania) i ogólnie brak kontroli nad tym procesem moim zdaniem zagraża bezpieczeństwu jazdy.

 

Użyłem dzisiaj ich "aplikacji" do włączenia VIM dla wszystkiego włącznie z Mirrorlink. Pokazało "sukces". VIM działa z SD i DVD ale nie mam teraz telefonu aby sprawdzić Mirrorlink, więc zrobię to dopiero po weekendzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ten VIM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Video In Motion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze na iOS nie ma aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i nie będzie bo transmisja idzie po BT 2.0, wiec musieli by uzyskać certyfikację MFI od Apple. Wystarczy byle jaki telefon albo tablet z Androidem i działa fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wszystko appla, musialbym kupic specjalnie na androidzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, jak to u programisty, sprzętu od cholery ale i tak OBDeleven + tani tablet z Androidem wyjdą mniej niż urządzenie do wpinania do instalacji aby pozbyć się VIM, które kosztowało jakoś między 400-500zł ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VIM działa z SD i DVD ale nie mam teraz telefonu aby sprawdzić Mirrorlink, więc zrobię to dopiero po weekendzie.

 

I jak działa to też dla Mirrolink? Pytam bo i ja dostałem dzisiaj to urządzenie. Teraz tylko pobranie odpowiednich aplikacji, oraz zbieranie sprawdzonego info odnośnie modyfikacji.

 

Proponowałbym dzielić się wszystkim informacjami w tym wątku, odnośnie różnych zmian i adaptacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem urządzenie OBDeleven PRO za 54.99 EUR bezpośrednio na stronie https://www.obdeleven.com/index_pl.html

Przesyłka bezpłatna, czekałem na przesyłkę kilka dni roboczych. Urządzenie przyszło w szarej kopercie dodatkowo opakowane w woreczek.

Trzeba pobrać i zainstalować oprogramowanie z Google Play

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.voltasit.obdeleven&hl=pl

Samo urządzenie jest bardzo małe, ma chyba w środku dwie diody czerwona i zielona.

Po wpięciu w gniazdo w swoim aucie trzeba włączyć w telefonie Bluetooth, potem włączyć zapłon w samochodzie (nie koniecznie o uruchamiać silnik, po prostu sam zapłon i potwierdzić w telefonie połącznie Bluetooth swego telefonu z OBDeleven.

Potem trzeba się zalogować w samej aplikacji a przed tym założyć konto podając mail, hasło, oraz imię.

Natychmiast na pocztę przychodzi powiadomienie "Please verifu your e-mail for OBDeleven"

Klikając w odnośnik w treści maila potwierdzamy założenie konta.

Potem tworząc konto trzeba ustalić hasło 6 cyfrowe dla samej aplikacji, oraz swoje imię.

Hasło 6 cyfrowe trzeba będzie wpisywać przy każdym uruchamianiu aplikacji w telefonie.

Dopiero po tym możemy zacząć modyfikację w swoim aucie, aczkolwiek szału nie ma. Bo za darmo mamy ileś tam kredytów bezpłatnie na modyfikacje. Za darmo zmieniłem chyba tylko logo w Discovery PRO na R-Line (10 punktów kredytowych)

Inne bardziej istotne rzeczy jak:

Video in Motion, MirrorLink/SMS/Browser, wymaga od nas byśmy posiadali minimum 100 punktów kredytowych.

Więc długo nie czekając kupiłem za 35,99 EUR - 500 punktów kedytowych.

Po natychmiastowym sfinalizowaniu transakcji, posiadając kartę debetową przypisaną do Google Play, wziąłem się do działania.

Zmieniłem sobie wcześniej bezpłatnie logo na R-Line, zmiana logo w Discovery PRO w tej aplikacji koszt 10 punktów kredytowych, które jakoby mamy na samym początku.

Dokładnie ile punktów kredytowych mamy na samym początku dokładnie nie pamiętam, wiem, że na pewno nam nie starczy na to wszystko na co chcemy :)

Potem wziąłem się za włączenie funkcji domykanie wszystkich okien przy zamykaniu auta z pilota i dłuższym przytrzymaniu przycisku do zamykania drzwi (Windows Function From Remote) w aplikacji OBDeleven trzeba nacisnąć na "Wybierz wartość", potem na "ON" i z prawej strony"kliknąć" palcem w telefonie na haczyk potwierdzający zmianę.

Potem wziąłem się za uaktywnienie funkcji Video in Motion, klikając w nią mamy do wyboru:

Standard

VIM

VIM/MirrorLink/SMS/Browser - kosztuje 100 punktów kredytowych.

 

Oczywiście wybrałem tą ostatnią pełną wersję zatwierdzając potem gałeczką z prawej strony.

 

Pragnę nadmienić, że wszelkie zmiany są potwierdzane krótkim komunikatem w telefonie na samym dole pojawia się zielony pasek potwierdzający dokonanie zmian.

Zdziwienie moje pojawiło się w momencie kiedy chciałem dokonać zmiany w systemie Start/Stop.

To jest w OBDeleven jest taka opcja umożliwiająca dokonanie zmian i w tej sferze, aczkolwiek w Passat B8, poprzez dokonywanie prostej zmiany w opcjach jest to nie wykonalne. Pojawia się na dole czerwony pasek z komunikatem o nie powodzeniu.

Trzeba tak jak kolega wcześniej wyżej wspominał dokonywać zmian napięcia poprzez adaptacje.

I tutaj liczę na kolegę --->Tobol

który pochwali się gdzie w tej aplikacji wchodzi w jaki blok i jakie dokonuje zmiany w parametrach wpisując odpowiednie wartości.

Telefon jaki posiadam to Samsung Galaxy Note 3, numer modelu SM-N9005, Wersja systemu Android: 4.3

(jutro idę specjalnie kupić S6 EDGE, tylko po to by zaczął działać ten MirrorLink)

 

Bo w moim Note 3 MirrorLink nie działa, to od razu piszę, MirrorLink wymaga kompatybilnych urządzeń, jak np. Samsung Galaxy S6/S6 EDGE, lub HTC ONE 8, lub coś innego.

Kompatybilne smartfony z Mirrorlink możemy wyszukać klikając na poniższy link.

Wielbicieli iphone muszę rozczarować:)

http://www.mirrorlink.com/phones

 

FlashAnnotate(1).jpg

2017-01-23-00-25-49.jpg

2017-01-23-00-26-31.jpg

2017-01-23-00-29-58.jpg

2017-01-23-00-54-47.jpg

2017-01-23-00-55-00.jpg

FlashAnnotate.jpg

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te "aplikacje" to jest po prostu skrót do odpowiednich opcji programowania. Te są dostępne w wersji "pro" OBDeleven i nie wymagają kredytów. Piszesz, że masz wersję za 55EUR, więc kod do pro powinien być na woreczku. Trzeba włączyć pro w opcjach aplikacji.

 

Wyłączenie start-stop: control unit 19 -> adaptations -> start stop limit voltage -> ustawić np. 12 (oryginalnie chyba było 7.6)

 

Nazwy mogą być przetłumaczone na polski ale myślę, że każdy sobie poradzi.

 

Domykania nie miałeś fabrycznie włączonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszesz, że masz wersję za 55EUR, więc kod do pro powinien być na woreczku. Trzeba włączyć pro w opcjach aplikacji.

Woreczek był, ale nie zwróciłem uwagi co tam było na woreczku (jakieś tam napisy były). We wiadomości email po dokonaniu kupna, nie dostałem żadnej informacji od sprzedawcy, że na woreczku jest niby jakiś kod do aktywacji PRO. Woreczek gdzieś powinienem mieć w samochodzie, nie wyrzucałem bo taki mały fajny i w sam raz pod te urządzenie.

 

Domykania nie miałeś fabrycznie włączonego?

Specjalnie przed dokonaniem tej zmiany sprawdziłem przyciskiem zamykania na pilocie. Fabrycznie nie działało, dopiero po dokonaniu zmiany w OBDeleven wszystkie szyby domykają się do końca razem z zamknięciem zamków w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tobol, a nie ma tam gdzieś może kodowania, żeby się samochód sam zamykał, jak kluczyka nie ma w pobliżu przez dłuższy czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ale tak dla pewności dopytam. To jest również do modeli z mirrorlink nie tylko do AA? bo zmieniać na s7 z windowsa tylko dla mirrorlinku nie zamierzam :)

czy trzeba mieć cały czas wpiętego obd, czy wystarczy tylko na chwilę, zmienić i działa?

 

@ jopstons zmieniłeś już telefon? dałoby radę jakiś filmik z VIM/MirrorLink/SMS/Browser na YT wrzucić? jak to działa itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy trzeba mieć cały czas wpiętego obd, czy wystarczy tylko na chwilę, zmienić i działa?

Urządzenie OBDeleven podłączasz tylko by dokonać zmian, później wyciągasz.

 

@ jopstons zmieniłeś już telefon? dałoby radę jakiś filmik z VIM/MirrorLink/SMS/Browser na YT wrzucić? jak to działa itd.

 

Za pomocą OBDeleven, dezaktywowałem Start/Stop (w adaptacjach), zmieniłem Logo na R-Line w Discovery Pro, Video In Motion/ Mirrorlink/SMS/Browser, oraz domykanie wszystkich okien z pilota, po dłuższym naciśnięciu guzika.

Mam Samsung Galaxy Note 3, Android 4.3 (Mirrorlink nie działa), dlatego też wczoraj na koniec dnia nabyłem nowy model Samsung Galaxy S7 Edge, z Android 6.0.1. Nic jeszcze nie próbowałem, ale dam znać jak tylko zmienię kartę SIM na mniejszą "Nano".

Po przełożeniu karty SIM w nowy telefon nagram film jak to działa.

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, aż ciekaw jestem jak to śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OBDeleven Pro, MirrorLink, Deaktywacja funkcji Start/Stop, Mapy Google, Video in Motion, działa i to nawet w czasie jazdy. Poniżej link do filmu mojego autorstwa, przepraszam za jakość i dość długie komentarze z mojej strony, film dłuższy niż 15 minut, ale przy okazji zobaczycie jak to wszystko w miarę przyzwoicie działa, dokonując kilku adaptacji i instalując kilka aplikacji na telefonie Samsung Galaxy S7 Edge, na Android 6.0.1

 

Link do filmu na

 

Mirrorlink.jpg

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności