Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rafał, a czy próbowałeś uruchamiać MirrorLink w ten sam sposób zanim aktywowałeś tą funkcję w OBDeleven?

Bo powiem Ci szczerze, że u mnie działa to tak samo, bez żadnych adaptacji...

 

Najbardziej wkurzające jest jednak to, że co chwilę wyskakuje ten komunikat do akceptacji warunków który trzeba anulować.

To jest komunikat z aplikacji CarMode w telefonie. Wyobraź sobie przełączanie się podczas jazdy między GoogleMaps a Yanosikiem albo innymi aplikacjami - tragedia

Co chciałbym żebyś zrobił, to spróbował kliknąć na tej dolnej belce przycisk "strzałki w lewo z czterema kwadracikami" - przeniesie Cię to do głównego Menu MirrorLink, zobacz czy masz tam ikonkę "1:1"

 

Myślę, że dobrym telefonem do testów byłby jakiś model Sony albo HTC który potrafi robić natywny Mirroring 1:1 i klonuje przyciski (back/home/menu) na ekran.

 

Jeśli masz w swoim otoczeniu kogoś z telefonami tych firm to polecam spóbować.

Ja kiedyś miałem Sony Z3 Compact i nie potrzebowałem innego launchera (Nova Launcher) wszystko pieknie się Mirrorowało i super działało - jakby tablet na desce rozdzielczej. Niestety po ruszeniu autem wszystko znikało.

 

Myślę, że wielu ludzi właśnie to interesuje i sam chętnie nabyłbym to OBD Eleven, jeśli faktycznie robiło tak jak trzeba, a nie wykluczone, że nie robi, po prostu trzeba sprawdzić

 

Bywasz może w Polsce czasami? Jakbyś się pojawiał w stolicy to chętnie bym z Tobą potestował.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Co jeszcze możesz zrobić ze swoim Samsungiem, żeby to sprawdzić to:

wejdz w aplikację "Galaxy Apps" (możesz ją wyszukać, jest zainstalowana w standardzie)

To jest taki sklep z aplikacjami Samsunga.

Wyszukaj tam "Car Mode" ikonka białej kierownicy na zielonym/niebieskim tle (nie potrafię nazwać tego koloru )

Odinstaluj ją! - tą apkę Car Mode i zobacz jak wtedy hula Ci to wszystko - nie powinien pojawiać się już ten komunikat i przekonalibyśmy się wtedy jak to OBDeleven faktycznie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Szymon. Napiszę szczerze, że niestety najpierw dokonałem zmian poprzez OBDeleven, dopiero potem instalowałem aplikacje Car Mode, Nova Launcher. Więc niestety nie wiem jak by działał MirrorLink w czasie jazdy, bez dokonywania adaptacji poprzez te urządzenie OBDeleven w "Migistrali Danych".

Faktycznie denerwuje mnie czasami ten komunikat w momencie przełączania aplikacji. Pamiętam, że na tej dolnej belce klikając ten kwadracik to wyświetla się tam (chyba 3 od lewej) funkcja 1:1.

O Sony i HTC słyszałem, że najlepiej współpracują te modele z MirrorLink, ja niestety się już przyzwyczaiłem do Szajsungów.

Co do tego komunikatu o akceptacji warunków to od "Car Mode" tak? Ja to zainstalowałem, gdyż byłem przekonany, że bez tego w ogóle nie będzie połączenia telefonu poprzez MirrorLink. Namawiasz mnie na odinstalowanie? Spróbuję w sumie nic nie stracę, a jak będzie coś nie tak to po prostu zainstaluję na nowo. Sprawdzę to dzisiaj około 17:00.

W Polsce będę pod koniec lutego, kto wie może nawet i w stolicy, moglibyśmy się wtedy wymienić spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Car Mode jest bardziej prawnie wymagany, bo jak zaakceptujesz te warunki, o które prosi to przeniesie Cię do aplikacji, gdzie możesz wybrać tylko kilka aplikacji, które legalnie można używać podczas jazdy, ale powinno wtedy normalnie to działać bez zakłóceń czyli pewnie mapy i jakaś apka do muzyki.

Jak możesz to spróbuj zadziałać z usuniętym CarMode, pobaw się na różne sposoby. Nie ukrywam, że liczę, że tak to właśnie zadziała.

Rozmawiałem z kolegami z forum Golfa z USA i oni tam ten OBDeleven użyli do aktywacji MirrorLink w czasie jazdy i mówią że hula.

 

Jak będziesz w Wawie, dawaj znać to chętnie się spotkam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pokazała błedy w module skrzyni i że niby sporadycznie. Tyle, że jak je skasuje i ruszę to znów je mam. Żyło by się lepiej bez tej wiedzy;)

 

Kody błędów:

P072C00 - Bieg 1, nie można ustawić

Sporadyczna

P072B00 - Bieg wsteczny, nie można ustawić

Sporadyczna

P174A00 - Zawór 3 w odgałęzieniu przekładni 1 Elektryczna usterka

Sporadyczna

P179D00 - Zawór oleju chłodzącego Usterka elektryczna

Sporadyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak możesz to spróbuj zadziałać z usuniętym CarMode, pobaw się na różne sposoby. Nie ukrywam, że liczę, że tak to właśnie zadziała.

Rozmawiałem z kolegami z forum Golfa z USA i oni tam ten OBDeleven użyli do aktywacji MirrorLink w czasie jazdy i mówią że hula.

 

Aktywowałem przez OBDeleven MirrorLink w czasie jazdy, i owszem działa nawet w czasie jazdy, ale ze znanym komunikatem, który trzeba co jakiś czas anulować od Car Mode.

Wczoraj odinstalowałem Car Mode od Samsunga, wersja: 4.0.26.1638353_1641164_1644567

Nic to nie dało pokazywał się błąd i prośba o pozwolenie na zainstalowanie powyższej aplikacji aby mogło działać MirrorLink.

Komunikat jaki się pokazywał załączone zdjęcie poniżej.

Aczkolwiek MirrorLink chciałby jakby pokazać pulpit telefonu ale ten komunikat o potrzebnej instalacji Car Mode od Samsunga mu to uniemożliwiał. Za którymś razem po kilku kliknięciach słynnej prawej strzałki, pokazał się dostęp na Discovery Pro do telefonu, ale po spróbowaniu dotknięcia palcem na Discovery Pro na ikonę aplikacji, znowu wyskakiwał komunikat o instalacji Car Mode.

Krótki film zamieściłem na

jak to u mnie wyglądało.

 

Mam też w standardzie zainstalowane (chyba w standardzie na Androidzie) coś takiego jak: CarModeRemote, wersja 3.1.4.1466820, nie wiem do czego to służy, nie chciałem tego odinstalowywać, ale wymusiłem zamknięcie tej aplikacji w menedżerze i było jeszcze gorzej (jakiś tekst o błędzie, nie pamiętam).

Zrzuty z telefonu też załączam. Bo wydaje mi się, że wystarczy jakiś mały kruczek aby to obejść, żeby działał MirroLink już bez potrzeby anulowania komunikatu prawą strzałką.

20170201_174734.jpg

Screenshot_20170201-171706.jpg

Screenshot_20170201-171725.jpg

Screenshot_20170201-171735.jpg

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, tak jakby faktycznie Samsung wymuszał posiadanie tej aplikacji.

Ja mam Galaxy S6 i fabrycznie nie miał zainstalowanego CarMode i nie pokazywały mi się takie błędy. Dopiero jak byłem u Wagena to zainstalowałem tą apkę CarMode i wtedy... no działa, ale tak jak na naszych filmach.

Jeśli OBD eleven faktycznie odblokowywałby ten ML w czasie jazdy to można by zainwestować nawet w jakiś używany Sony albo HTC, trzymać go w schowku podłączony do USB i traktować jako tablet to ML.

Jak masz możliwość sprawdzić wśród znajomych na miejscu Sony/HTC to spróbuj, a jeśli nie to daj znać jak będziesz w Wawie to coś ogarniemy do testów ;)

To może być bardzo pomocna informacja dla forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym w ogóle spróbował odinstalować nawet to CarModeRemote, bo podobnież to było wprowadzone z Androidem w wersji od 6.0.1, we wcześniejszych androidach tego nie było. Chciałbym zobaczyć jak bez tego sobie poradzi połączenie z MirrorLink (podejrzewam będzie błąd), ale nie mogę nigdzie znaleźć w Internecie do ewentualnego późniejszego ponownego zainstalowania tego CarModeRemote.

Albo może zaktualizować wersję MirrorLink w samym telefonie, bo zwróciłem, że mam w opcjach taką możliwość aktualizować.

IMG-20170202-WA0001.jpg

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to próbuj śmiało aktualizować.

CM Remote nie widzę w Galaxy Apps, więc może być tak, że nawet nie da się go usunąć.

Jeśli Samsung to Twój "drugi telefon" bardziej do testów i nie trzymasz tam za dużo rzeczy to możesz też go zresetować do ustawień fabrycznych, wtedy wszystkie oryginalnie zainstalowane apki znowu się pojawią.

Ew. zrób sobie backup na kompie i wtedy factory reset telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Dzięki Rafał za filmik :) to teraz zakup telefonu i obd :)

@ Szymonie, a ten komunikat pojawia się często czy tylko przy przełączaniu aplikacji?

Edytowane przez tyszanin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko przy przełączaniu. także jeśli już raz sobie odpalisz np. Google Maps albo Yanosika to bez przełączania się między aplikacjami dojedziesz do końca bez komunikatów.

Co więcej nie ma problemu z przełączaniem na Radio/CAR/MEDIA itp, bo jak wejdziesz do MENU/MirrorLink to od razu bez żadnych komunikatów odpala Ci się to co miałeś wcześniej włączone na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś z Warszawy kto deaktywuje mi start/stop za pomocą aplikacji ?

Wynagrodzenie dowolne $ lub w :piwko

Jak coś wiadomość na PW poproszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Za kilka tygodni odbiore auto i mam pytanie o inne mozliwosci w aktywowaniu np XDSa itp dodatków nieaktywowanych w fabryce, jesli gdzieś jest juz taki wątek to prosze o wskazanie.

 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XDS jest podobno zawsze aktywny, nawet jak nie był zamawiany. Tak mi powiedział Wagen i faktycznie jak podjechałem do niego moim autem, które wg cennika nie powinno mieć XDS to po wejściu w komputer okazało się, ze XDS jest fabrycznie wlaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenniku jest takie info: XDS elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego - dla 2.0 TSI 220 KM i 2.0 TDI

240 KM i 2.0 TSI 280 KM dla wersji Highline i Alltrack - standard a w wersjach Trendline i Comfortline w cenniku brak.

Ja mam pompę ABSu z G7 w O2FL i mam aktywowane XDS wiec moze tutaj też sie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS sama się załącza jakoś automatycznie czy jak ?

Mam na myśli tutaj moje auto, gdzie w tunelu przy gałce zmiany biegów nie mam żadnego przycisku świadczącym o posiadaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama się załącza, bez ingerencji kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System XDS to nazwa określająca "elektroniczną" blokadę mechanizmu różnicowego czyli taki elektroniczny oszust imitujący w mniejszym stopniu prawdziwą szperę mechaniczną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyłączenie start-stop: control unit 19 -> adaptations -> start stop limit voltage -> ustawić np. 12 (oryginalnie chyba było 7.6)

 

Tobol, możesz proszę jeszcze raz napisać w wersji dla idioty, gdzie tę opcję znaleźć? nie mogę znaleźć "control unit 19"... Dziękuję z góry mt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności