Skocz do zawartości
dlugi_

Sonda Lambda -co jest grane?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z sondą lambdą mianowicie sonda dawała błąd co jakiś czas:

 

009766 - Linear Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1 Pump Current Trim Circuit

P2626 - 008- Open - Intermittent - MIL ON

 

Po skasowaniu za jakiś czas (nie długi) znów się pojawiał. Postanowiłem wymienić ową sondę na nową,

kupiłem Boscha za jedyne 355 PLN...

 

Sonda włożona odpalam żeby skasować błąd a komputer mi wali cały czas innym..

 

000304 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1

P0130 - 006 - Malfunction in Curcuit

 

Pytanie co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy załozyłes własciwą sonde tzn taką samą? ewentualnie nowa sąda walnięta. pierwszy błąd dotyczy sondy liniowej która jest podzielona na kanały chyba pomiarowa, detekcyjna i pompowa, twój bład mówi że w sekcji pompowej masz przerwany obwód a drugi bład na nowej wywala ogólnie bład sondy tak jakby była inna /uszkodzona. niepodpieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sekcji pompowej? czyli w samej sondzie?

Nowa to Bosch 0281004148 i z tego wychodzi że pasuje do mojego BMRa i do CBBB

Pierwsza myśl po tym błędzie właśnie była taka że może nowa sonda jest uszkodzona. Sprawdzałem wiązkę i wszystko wygląda dobrze.

Szybka rada... Lepiej jeździć na starej z uszkodzonym jednym obwodem niż na nowej która w ogóle nie działa tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reklamacja sondy, wg mnie nowa jest uszkodzona, a to że boscha to w dzisiejszych czasach mało istotne i tak wszystko produkują te małe skosnookie ludziki z zółtymi małymi rączkami. ew jesli masz od kogo obojetnie czy to z audi vw czy skody czy szrotu podmien na chwile pewna sonde i wtedy sprawdz czy wywali błąd, przeciez podmiana jej to 5 min roboty bo jest na wierzchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo napisałeś że o sekcji pompowej a wymieniałem ostatnio uszczelnienia na pompkach i tak się zastanawiam czy tam coś nie jest ale jedno z drugim to inne błędy powinny być. W pierwszy dzień świąt do sąsiada przyjedzie brat Passatem z silnikiem BMR więc może uda mi się podmienić po cichu w garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budowa sondy/ tam są kanały sekcje itd poza grzałka oczywiście, ta bym wykręcil i reklamował a założył stara, bład dotyczy sondy a nie pompek. wg etki i oryginału powinienes mieć taką sonde 03G906262B, czy ona jest wymienna na boscha nie wiem trzeba by poszperać w googlach napewno jest wymienna na ngk LZA17VW1

moge sie mylić ale obstawiam uszkodzenie nowej sondy, jedz jutro gdzies na szrot tego jest pelno

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam bo napisałeś że o sekcji pompowej a wymieniałem ostatnio uszczelnienia na pompkach i tak się zastanawiam czy tam coś nie jest ale jedno z drugim to inne błędy powinny być. W pierwszy dzień świąt do sąsiada przyjedzie brat Passatem z silnikiem BMR więc może uda mi się podmienić po cichu w garażu.

 

Robert przeczytaj artykuł o sondach szerokopasmowych, niżej znajdziesz jeszcze kilka ciekawych artykułów : http://autokult.pl/12846,precyzyjny-pomiar-szerokopasmowe-sondy-lambda

Znajdziesz tam budowę i sekcję pompową, u Ciebie chodzi o sondę a nie pompowtryski. Zrób jak Wiesław pisze, albo oryginał używka albo dobry zamiennik ale po nr. sondy. Czasem się zdarzy że system źle zamieni i niby powinno coś działać dobrze a nie działa, zamiennik innej marki i jest ok. Może w tym wypadku też tak było. Ja trzymał bym się oryginału lub NGK , może być że oryginał NGK też robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że ta sonda nie zamienia się z moją z końcówką B więc źle dobrali w sklepie. Teraz jest problem bo sonda rozpakowana i w sumie użyta bo odpaliłem auto żeby sprawdzić ale mam nadzieję że uda mi się to jakoś załatwić. Tymczasowo dałem starą bo jakoś trzeba jeździć.

Dzięki Panowie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okazało się że ta sonda nie zamienia się z moją z końcówką B więc źle dobrali w sklepie.

 

To niech teraz oni się martwią a nie ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności