Skocz do zawartości
herkules.rs

Blad P0299 a chip tuning

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W zeszlym tygodniu zrobilem w moim autku chip tuning. Niestety dzis podczas ostrej jazdy po podlaczeniu vaga ukazal mi sie blad P0299 :padaka. Dodam ze n75 i dv wymienione kolo miesiaca temu. Nizej zamieszczal logi

 

http://vaglog.pl/log-002_115_117_V1J12.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończy chiptuning bez pojęcia, zadane doładowanie jest za duże na seryjną sprężarkę, błąd pojawia się bo nie może tyle napompować, generalnie szybka droga do destrukcji auta jeśli jest na seryjnym osprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. W zeszlym tygodniu zrobilem w moim autku chip tuning. Niestety dzis podczas ostrej jazdy po podlaczeniu vaga ukazal mi sie blad P0299 :padaka. Dodam ze n75 i dv wymienione kolo miesiaca temu. Nizej zamieszczal logi

 

http://vaglog.pl/log-002_115_117_V1J12.html

 

bodzik mnie wyprzedził :)

 

a pytam z ciekawości:

jaki masz realny przebieg w tym aucie i jaką moc z niego wycisnąłeś po chip?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chip robiony w nl. Niby na 195Km i 300 nm. Ile w tym prawdy nie wiem. Chip robiony w niby firmie tuningowej lecz bez chamowni cos mi sie zdaje. Przebieg prawdziwy. Do zeszlego roku auto serwisowane w vw. A gdy bym turbo wymienil na k03s?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Wszystkie te firmy oferuja tylko 195 km i 300 nm , mysle ze wgrywaja gotowy program. Myslicie ze szybko to sie posypie? I zastanawia mnie jakim cudem te turbo pompuje prawie 1,5 bar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chip bez hamowni i bez logów czyli 100% nie wiedzą co robią, turbo napompuje przez chwile 1,5 bar w peaku, jak długo pojezdzi zalezy jak bedzie użytkowany, generalnie ecu w 1.8t nie jest takie głupie i broni się jak może przed szybkim uszkodzeniem, stąd błąd, plus taki że nie usunęli z programu wszystkich zabezpieczeń jeśli łapie błąd niedoładowania, pewnie ich to przerasta. Turbo k03s bez odpowiedniego strojenia jest i tak kiepskim pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach tu komu kolwiek oddac samochod do naprawy. Gosc zapewnial ze program zrobil na podstawie mojej mapy i bedzie wszystko super. Zobacze pojezdze troche jak beda wieksze problemy wroce do nich. Auto zbiera sie swietnie nic nie przerywa nic sie nie dzieje.A czemu mowisz ze bez strojenia kiepski pomysl? Powinno ogarnac zadane doladowanie? Czy nie? Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu mam uważać że to dobry pomysł?:) teraz masz niby strojone i chyba nie do konca dobrze, bo błąd będzie się pojawiał, no chyba że będziesz jeżdził tylko do 4 tyś obr., wsadzenie samo k03s to też może się udać albo i nie, zreszta to chyba program ma być dostosowany do auta czy auto do programu?:) samo doładowanie to nie wszystko, seryjne chłodzenie plus duże doładowanie= ukrop w dolocie, kilka dłuższych tras autostradą z troche wiekszą prędkością i pewnie w końcu coś nie wytrzyma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Jeszcze nie do konca to ogarniam. Poprostu tak jak powiedzales nie znaja sie na tym. A powiedz czy to prawda ze w pasatach b5fl byly montowane ciut mocniejsze turbiny? Bo taka informacje znalazlem na jakims forum.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

:rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W awt były standardowo k03-029 czyli troche mocniejsze niż montowane w starszych wersjach aeb,apu,anb k03-005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy mocniejsze na tyle by wytrzymac takie doladowanie czy awaria turbiny to kwestia czasu. A moze to ktorys z zaworow jest uwalony, oba wymienione na nowe lecz pewnosci 100 procentowej nie ma. Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doszukuj sie czegos czego nie ma, w pierwszym moim poscie masz odpowiedz, jedz to popraw albo popros o wgranie serii i zwrot kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Tak zrobilem. Oczywiscie powiedzeli ze to prawdopodobnie n75 uszkodzony, wymienil gratis. Po czym podlaczyl komp pod obd2 i cos tam grzebal. Zrobilem teraz 150 km po bledzie nie ma sladu. Podlacze dzis vaga zrobie logi i zobaczymy czy cos sie zmienilo. Jezeli nie jutro wracam do niego i albo niech zrobi to porzadnie albo tak jak mowisz wgra serie i kasa spowrotem.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A moze on wylaczyl tylko cos tam by blad nie wyskakiwal:blink

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No nie wierze juz im:rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nowe logi zrobione, moze nie do konca poprawnie ale prosze o ocene. Wedlug mnie troche zmniejszone doladowanie. Ten gosc od tuningu aut upiera sie ze doladowanie jest ustawione na 1,1 bar. To nie mam pojecia skad w vagu 1,3 lub czasami 1,4 bara. a przed wczoraj zanim pojechlem do niego z reklamacja bylo nawet 1,6 przez chwile.

 

http://vaglog.pl/log-002_115_118_LNzFhXm.html

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mam nadzieje ze cos choc troche sie zmienilo:blink

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A i nie wyskakuje juz blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w logach roznicy nie widze w zadanym doladowaniu, jest takie samo jak wczesniej, 1.3 dolem i potem 1 bar kolo 5.5 tys a turbina dmucha 0.8 w tym momencie. Pewnie ustawili tylko zeby blad nie wyskakiwal.

Jak gosciu upiera sie ze 1.1 jak zadane w programie1.3? Logow nie umie czytac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pokazywalem mu ostatnio jak bylem co jest w logach. Ale on i tak sie upieral ze 1.1bara ustawione. Podjade do niego niech wgra serie. Za 2 tygodnie jade do kraju wiec tam zrobie,a nie u tych partaczy. Wymienie odrazu turbo na inne moze k03s lub k04 i wydajniejsze wtryski.Pytanie odnosnie turbin mam jeszcze, kazda k03s i k04 bedzie pasowac do mojego 1.8t awt z 2002 r? Czy patrzec na jakis numer. Wiem ze sa do wzdluznych i poprzecznych motorow. Jak je odroznic? Jakis numer jest czy cos? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłacze sie pod temat. Mam silnik 1.8t AWT chipowany na 180km przez poprzedniego włąściciela. Chciałbym wgrac serie mam zgrany chip Mppsem ale nie mam oryginalnego. Panowie bardzo proszę o pomoc w przywróceniu serii. Chip był wgrywany Mppesem sterownik 7.5me zgrany plik ma 1MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj nr ECU i wersję SW oprogramowania to Ci podeślę odpowiednią serię.

Albo podeślij ten plik co zgrałeś bo SW tylko z wsadu odczyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę A4 B5? :D

Jak w aucie podzespoły seryjne to program hardkor.

Tu masz serię:

4B0906018CG.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności