Skocz do zawartości
szylton

Sound Actuator wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ostatnio okazję pojeździć parę dni Passatem GTE. Oczywiście w trybie elektrycznym bezszelestnie, ale w trybie GTE (benzyna+prąd) generowany do kabiny dźwięk silnika (1.4 TSI (sic!)) był dla mnie oszałamiający (pozytynie) :)

Wiem że w moim 2.0 TSI jest Sound Actuator - taki krążek na podszybiu generujący/podkręcający dźwięk silnika i przekazujący go do kabiny.

 

Zastanawiam się czy między moim a tym z GTE różnica jest w samym głośniku czy może w sterowniku, albo w tym i tym.

Znalazłem w ETKA numer samego głośnika (4H0907601D) oraz sterownik (3G0907159), oczywiście nie wiem czy to są numery z wersji GTE (mam VIN jakby ktoś umiał rozkodować).

 

Chciałbym mieć ten dźwięk u siebie. Orientuje się ktoś jak można to osiągnąć?

Oczywiście temat zapodałem w ASO, ale żadnego odzewu...

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio w 2.0 TSI jest Sound Actuator? Kiedy to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się kiedyś tematem i okazuje się że tak jest. Zaczęło się od Golfa GTI i GTD, wiem że B8 2.0 TSI to ma, nie wiem jak z 1.8.

Nie zauważyłeś podejrzanie sportowego dźwięku silnika w trybie Sport? :) Mi to akurat nie przeszkadza i daje dużo radości, ale niektórzy puryści odłączają to.

VW tłumaczy to coraz lepiej wyciszonymi wnętrzami samochodów i robi taką sztuczkę żeby do kabiny dochodził nieco podrasowany dźwięk... ale to co słyszałem w Pasku GTI było jak dla mnie bardzo zbliżone do dźwięku 3 litrowej R6 w BMW X5 M50d (która notabene też ma wsparcie systemu audio) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo w Pasku jest to zrobione bardzo subtelnie albo tego jednak nie ma. Nie słyszę żadnej różnicy między trybami, a jestem na różne hałasy dość wyczulony. W Octavii III RS 230KM na pewno jest głośniczek, nawet można regulować jego siłę w trybie individual jako dźwięk silnika eco, normal lub sport ale tylko ten pierwszy (czyli głośniczek wyłączony) jest akceptowalny. W pozostałych trybach moim zdaniem nie da się jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zdążyłem zaprezentowac passka na forum, a juz odlaczylem to urządzenie. Dzieki za wskazanie zrodla tego halasu. Odkąd zaczalem jezdzic passatem to pierwsza rzecz, na ktora zwróciłem uwagę to glosny silnik. W porownaniu do zony O3 1.8 to redukcje w B8 sa dla mnie uciążliwe.

Dzisiaj sprawdzę na trasie i dam znac czy jest ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a juz odlaczylem to urządzenie

odpiąłeś po prostu zasilanie tego głośniczka na podszybiu? Nie jestem pewien czy w 2.0 TSI nie jest to na stałe włączone niezależnie od trybu, ale najbardziej jest słyszalne przy wkręcaniu na obroty. Mi się bardziej podobał ten dźwięk z GTE bo jest niższy bardziej basowy.

Tu jest słyszalny na filmiku, ale w rzeczywistości jest o wiele lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesledzilem lekturę dotyczaca saundaktor w innych modelach vw i zlokalizowalem u siebie to urządzenie. Wedlug mnie to działa w każdym trybie. Nie zauważyłem żeby było jakoś głośniej w trybie sport.

Najbardziej wkurza mnie ten dzwiek na austradzie i przy gwaltownym wyprzedzaniu - szczegolnie w rodzinnym kombi ;)

Edytowane przez krl004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można wiedzieć gdzie dokładnie znajduję się w/w urządzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to slysze tylko w trybie sport, rzeczywiscie silnik brzmi bardziej rasowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W golfie R jest. Wyłączyłem go vcds-em. Ale w B8 nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dandi, znajdziesz pod osłoną plastikową przy wycieraczkach. Troche ciężko odłączyć, weź cienki dłuższy śrubokręt.

 

@vahu, w golfie r to chyba jest tez dodatkowo na wydechu. Wtedy efekt slyszalny jest na zewnątrz.

Edytowane przez krl004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@dandi, znajdziesz pod osłoną plastikową przy wycieraczkach. Troche ciężko odłączyć, weź cienki dłuższy śrubokręt.

 

@vahu, w golfie r to chyba jest tez dodatkowo na wydechu. Wtedy efekt slyszalny jest na zewnątrz.

 

Widzisz jakas roznice w glosnosci po odpieciu w trybie normal czy comfort?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem trasę Kielce - Łódź ale jakoś trudno mi potwierdzić różnicę. Jutro zrobię test w sport i comfort z i bez urzadzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to w VCDS jest opcja odłączenia. W golfie mam, a w passacie nie. Klapy na wydechu to zupełnie inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundaktuator w TSI 280KM ma oddzielny sterownik A9. W TSI 220KM nie występuje taki sterownik (przynajmniej w moim).

 

Głośność tego cuda można ustawić VCDS-em (nie sprawdzałem, bo nie mam A9):

ST A9 -> Adaptacja -> kanał: "Lautstärke des Aktuator für Körperschall auswählen"

Ustawić głośności w zakresie 0-100% (domyślnie jest 100%, 0% całkowicie wyłącza wzmacniacz dźwięku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, to ciekawe w takim razie na jakiej zasadzie działa ten sound actuator skoro nie ma sterownika. Jeśli ktoś ma to poproszę o zdjęcia dokładnego położenia tego głośnika, czy jest pod wycieraczką szyby od strony pasażera jak w Golfie, czy w innym miejscu? Spróbuję odpiąć i sprawdzę czy jest różnica. Generalnie wg. mnie słychać go głównie powyżej 3000obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem krótki test w trybie sport i wydaje się, że różnica jednak jest. Trudno to definitywnie potwierdzić.

Wieczorem spróbuję zmierzyć natężenie dźwięku przy pomocy telefonu ale nie wiem czy to coś wykaże. Postaram się też zrobić zdjęcia choć nie łatwo jest tam coś wcisnąć (mniej więcej po środku podszybia - trzeba odpiąć klipsy i unieść plastik).

Tak to niby wygląda

9498380371_a7e880e25e.jpg

 

Jest też szansa, że odłączyłem coś zupełnie innego ;)....

 

@vahu, nie chodziło mi o klapy na wydechu tylko o takie rozwiązanie:

9492877399_0aec10c3c7_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 220ps wg mnie go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to brawa dla Błażeja ;)

Udało mi się dziś rozbroić jedną stronę podszybia i jest tam coś, ale to nie SoundActuator, to syrena alarmu.

OK, to sporo się wyjaśniło. Czy orientuje się ktoś w takim razie jak można zamontować taki Sound Actuator z Passata GTE?

 

http://pl.realoem.me/Volkswagen/RDW/PA/2015/793/R/9/951/951020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności