Skocz do zawartości
tomekman

skrzypi jak stara szafa

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko - jak zaciągam ręczny to w momencie kiedy posadze moje ciężkie dupsko na fotel słychać skrzypienie z podwozia - jakby sie helmut miał rozpaść zaraz na dwie części. ponieważ objaw łączy sie z układem hamulcowym (bo bez ręcznego nic nie słychać) to wolałbym tu sam nie grzebać - macie moze jakieś propozycje?

wydaje mi sie że sie skuteczność ręcznego też nieco pogorszyła, bo ostatnio jak go postawiłem na górce to by mi skubaniec zjechał po wciśnieciu sprzegła, a wczesniej stał jak zabetonowany

tylko mi nie pisać "schudnij" :D bo to odpada - za duzo odżywki chmielowej :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregfr

też tak mam tyle ze jak stoi na ręcznym i nim pobujam to skrzypi. Nie wiem czemu ale trzyma hamulec ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sobieraj10

JAk zaciagniesz mocniej reczny to problem zniknie. U mnie tez tak jest jak za slabo zaciagne to przy poruszaniu autem dochadza skrzypienia z tylu bo klocki za slabo dociskaja do tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo - pomogła wymiana tarcz i klocków. A skrzypienie - musisz się przyzwyczaić, żę tak będzie i już. I to najbardziej drażni po wilgotnej nocy albo w wilgotne dni. No ten typ tak ma i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się z tym zmagałem, wymieniłem nawet tuleje tylnej belki bo podejrzewałem że to może one, ale nic nie pomogło. Także zawsze przy wsiadaniu/wysiadaniu na zaciągniętym ręcznym jest efekt szafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skrzypienie - musisz się przyzwyczaić, żę tak będzie i już. I to najbardziej drażni po wilgotnej nocy albo w wilgotne dni. No ten typ tak ma i tyle.

 

U mnie również tak jest.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ten typ tak ma i tyle.

Dokładnie, ja mam to samo i wielu znajomych co jeździ paskami i audicami;) Niema się czym przejmować;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie trzymają wam hamulce ręczne :D ...trzeba troszkę coś tam dociągnąć by mocniej łapały i nie będzie szafy ...a że stara na bo fury już nie młode ;) ..heh a odchudzanie by na zdrowie wyszło nie wspomnę o mniejszym spalaniu :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jest od kupna ... i tak będą skrzypieć, ale u mnie o spuszczeniu ręcznego trochę też skrzypi - zacinające się tłoczki podejrzewam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem nie trzymają wam hamulce ręczne :D ...trzeba troszkę coś tam dociągnąć by mocniej łapały i nie będzie szafy ...a że stara na bo fury już nie młode ;) ..heh a odchudzanie by na zdrowie wyszło nie wspomnę o mniejszym spalaniu :cool:
Ty się Kolego o hamulec ręczny w moim Passku nie martw; działa bez zarzutu- pomimo, że " fura już nie młoda" jak piszesz.:P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa. Siada na sprężynach, trzyma ręczny i skrzypi sobie.

Normalna w Passacie B5 się znaczy.

Bez ręcznego nie powinno skrzypieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Normalna sprawa. Siada na sprężynach, trzyma ręczny i skrzypi sobie.

Normalna w Passacie B5 się znaczy.

Bez ręcznego nie powinno skrzypieć.

 

I nie skrzypi bez ręcznego.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Normalna w Passacie B5 się znaczy.

 

I w innych tez się zdarza.. trzeba by naprawdę mocno zaciągnąć ręczny żeby nic się nie poruszyło. W B5 nie ma bębno tarczy z tyłu, tylko zwykłe tarcze... a to nie jest najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o ręczny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie zaczęło tak się dziadź po wymianie klocków i tarcz z tyłu, ale akurat w moim przypadku nie uzależnione jest to od hamulca ręcznego tzn; skrzypi w każdym przypadku.Czy może byc to wina żle dobranych klocków???i poważnie można tak jeżdzic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mam;p skrzypi przy zaciagnietym recznym... ten typ tak ma. kolega w a4 tez tak ma;p nie ma sie czym przejmowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tak skrzypi ,nic sie nie poradzi ,ale mi to nie przeszkadza ,bo to tylko na zaciągniętym ręcznym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troche inny problem ze skrzypieniem!

Przepraszam ze poruszam to w tym temacie.

A mianowicie:

- gdy otwieram okno kierowcy to strasznie skrzypi w pierwszej fazie. Im schodzi nizej tym mniej.

Co to moze byc?

Moze nasmarowac jakas oliwka uszczelki albo cos ?

Co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiły te odpowiedzi o skrzypieniu,bo myslałem że czeka mnie kolejna robótka:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w superbie również skrzypi :bleble i albo zaciągać na maxa albo się przyzwyczaić, osobiście wybrałem te drugie... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam mam już drugą b5ątke i jak nie zaciągniesz mocniej ręcznego to będzie skrzypic przy wysiadaniu ....

 

---------- Post added at 07:02 ---------- Previous post was at 07:00 ----------

 

A ja mam troche inny problem ze skrzypieniem!

Przepraszam ze poruszam to w tym temacie.

A mianowicie:

- gdy otwieram okno kierowcy to strasznie skrzypi w pierwszej fazie. Im schodzi nizej tym mniej.

Co to moze byc?

Moze nasmarowac jakas oliwka uszczelki albo cos ?

Co myslicie?

 

A jak zamykasz tez ci się tak dzieje i przycina się czasem tzn opada spowrotem na dół??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności