Skocz do zawartości
onliest

Brak mocy Tryb awaryjny 17964

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z autem jest to Passat B5FL 1.9TDI 130km AVF

 

Problem polega na tym że auto przyspiesza do około 3800RPM po przekroczeniu tego zakresu obrotów nagle wchodzi w tryb awaryjny i obroty dalej nie rosna a auto nie przyspiesza. Tryb awaryjny zostaje na stałe już w całym zakresie obrotów auto ma muła. Jeśli wyłącze i włączę auto przyspiesza normalnie ale tak jak wcześnie do 3800rpm i dalej tryb awaryjny.

Latem został zaślepiony EGR prócz tego wszystko seria.

 

ECU wywala taki błąd:

 

Address 01: Engine Labels: 038-906-019-AVF.LBL

Control Module Part Number: 038 906 019 GQ

Component and/or Version: 1,9l R4 EDC G000SG 1524

Software Coding: 00002

Work Shop Code: WSC 05314

Additional Info: WVWZZZ3BZ3E014087 VWZ7Z0B5313448

VCID: 6CD3C083344B

2 Faults Found:

 

17571 - Fuel Temp Sensor (G81): Open or Short to Plus

P1163 - 35-10 - - - Intermittent

17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation

P1556 - 35-00 - -

 

Readiness: 0 0 X X X

 

 

Podcisnienia są szczelne. Gdzie szukać? Zawór N75? Zmienna geometria?

 

logi: 011

http://vaglog.pl/log-011_K66Tr1U.html

 

logi: 003, 008, 010

http://vaglog.pl/log-003_008_010_0969h4.html

 

Mam wrażenie że przepływka w ogóle źle mierzy.

Dodatkowo w próbie statycznej 003 ilość powietrza w grupie 3 (aktualna) jest wieksza niż w grupie 2 (żądana)

 

W 003BS kiedy zawór EGR jest otwierany i zamykany ON/OFF ilość powietrza praktycznie sie nie zmienia.

Domyślam się że to może być spowodowane zaślepieniem zaworu EGR ale czy to może mieć wpływ na wyżej wymieniony problem? Skoro na pełnym bucie EGR i tak jest zamkniety.

 

Byłbym wdzięczny za pomoc, jest to auto mojej matki nie chce wymieniać na ślepo części.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do prawidłowego działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie przeplywki i sprawdź w jakimś zakresie chodzi gruszka od geometrii. Podciśnienia tez możesz mieć popierniczone. Sprawdź rurę elestyczna od turbo może jest peknieta.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję podpowiedzi apropos mojego passata.

 

Również wyskoczył mi błąd:

 

1 Fault Found:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557 - 35-10 - - - Intermittent

 

 

Autko po wymianie turbiny (~8000km przejechane) usługa kompleksowa, czyszczenie całego układu etc., nie było tanio, więc póki co wykluczam turbinę.

 

Mam pewien pomysł i chciałbym, żeby ktoś potwierdził (lub nie ;)) moją teorię. Otóż, ostatnio przy wymianie akumulatora przypadkowo połamałem rurkę podciśnienia biegnącą właśnie tam między ścianką grodziową a akumulatorem (która z tego co wiem odpowiada za wspomaganie hamulców [proszę mnie poprawić jeśli się mylę] jednak tam też występuje podciśnienie. I teraz nasuwa się pytanie, czy może mieć to wpływ na pracę turbiny? Rurkę póki co "prowizorycznie zakleiłem" lecz może i tak ucieka gdzieś podciśnienie i układ głupieje. Przynajmniej mam taką nadzieję, bo wówczas będę wiedział z czym zacząć działać zanim podejmę następne kroki...

 

 

Z góry dziękuje i czekam na wasze podpowiedzi.

Edytowane przez kamilson_92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początek wymień tą rurkę. Powinno załatwić sprawę. Jeśli błąd będzie powracał, sprawdź cały układ podciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaprowadziłem auto na gwarancję jednak. Panowie stwierdzili, ze turbina sie zanieczyscila od jeżdżenia na krótkich dystansach. Owszem jeżdżę na krótkich odcinkach do pracy, ale w weekendy jak tylko jest okazja to było autko przepalane... Zwracam sie wiec do forumowych specjalistow o wypowiedź. Czy przez niecałe 10kkm od regeneracji ma prawo sie dziać tak jak sie działo z tym wpadaniem w tryb awaryjny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bump!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bump!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności