Skocz do zawartości
shel82

Powrót do TPMS?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna stałem się posiadaczem Passata B7 doposażonego w system kontroli ciśnienia w oponach, niestety auto zakupiłem na zimowym komplecie kół bez zamontowanych czujników/nadajników TPMS - pytanie jest następujące jak wrócić do oryginału?

 

1 - Jakie czujniki zakupić (3AA 907 275B - będą ok?), bo występuje ich kilka rodzai w tym takie, które montowane są na konkretne koło (odróżniam je kolorystycznie - czarne, pomarańczowe z opisem + opis na obudowie).

2 - Jak i czy istnieje sposób na sprawdzenie zestawu przed zamontowaniem opon czy wszystko działa?

3 - Co z ponowną aktywacją/inicjalizacją, będzie potrzebny VCDS?

4 - próbował ktoś wymieniać baterie w tych czujnikach, bo zastaawiam się nad zakupem używanych, a wiadomo, że ich żywotność oparta jest na baterii?

 

Dodam jeszcze:

7K3 E RDK Tire pressure control, frequency 433 MHzhigh level version

Edytowane przez shel82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Będą ok - ja kupilem np. pomaranczowe do drugiego kompletu kół i pasują idealnie.

2. Jak założysz to na komputerze w aucie zobaczysz czy wszystko jest ok - wykryje ciśnienia

3. Nie trzeba nic kodować

4. Nie wymieniałem, mam od nowości już 4 lata i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Nie trzeba nic kodować

 

Raczej trzeba je jakoś zainicjalizowanić czy też sparować, bo w przeciwnym wypadku po sąsiedzku przy innym pojeździe wyposażonym w czujniki odbierałby sygnał z nie swoich czujników - przynajmniej tak domniemam. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz lepiej to ok ;)

 

Jak już pisałem nic nie trzeba robić, wystarczy założyć i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem Ci prywatnie,

- mimo to temat zalozyles.

 

To po co ja sie ścieram....

 

 

Mowilem tak jak kolega wyzej.

Zakladasz zolte i samo sie wszystko włączy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z TPMS. Stwierdzono uszkodzenie sterownika kontroli ciśnienia w oponach 3AA 907 273 D Z17. Mam Paska B7 kombi z 2011r.

Czy mogę ten moduł wymienić na taki z inną literą zamiast D (znalazłem w necie bez litery i z literamiB, F i H) i czy jest wymagane jest ponowne kodowanie po wymianie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ma kola bez czujnikow mimo to auto zakomilunikowalo mi ze mam niskie ciśnienie w kolach. Raz faktycznie bylo niskie w jednym z kół a drugi gdy przebila mi sie opona. Nie wyswietlilo mi sie natomiast w mtorym z kol mialo to miejsce. Czy jeste to mozliwe ze auto samo to wykrylo bo jakies inne czujniki zadzialaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł w pompie ABS liczy obroty każdego z kół. Porównanie i wynik gotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam problem z TPMS. Stwierdzono uszkodzenie sterownika kontroli ciśnienia w oponach 3AA 907 273 D Z17. Mam Paska B7 kombi z 2011r.

Czy mogę ten moduł wymienić na taki z inną literą zamiast D (znalazłem w necie bez litery i z literamiB, F i H) i czy jest wymagane jest ponowne kodowanie po wymianie.

Pozdrawiam

 

Bez różnicy tylko trzeba wpisać parametry każdego koła przed obciążeniem i z obciążeniem wszystko to co jest na naklejce przy zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moduł w pompie ABS liczy obroty każdego z kół. Porównanie i wynik gotowy.

 

Czyli nie trzeba zadnych czujnikow w koła aby wszystko działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie trzeba zadnych czujnikow w koła aby wszystko działało

 

Nie wszystko. Przecież nie da się obliczyć ciśnienia a tylko, że coś się zmieniło i koło się kręci z inną prędkością niż powinno przy jeździe na wprost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mi to chyba wystarcza.

Dwa razy mnie poinformowało i dwa razy miało racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w weekend to dotknęło. Ale żeby jakieś duże różnice powstały to nie powiem. Jedynie w tylnych miałem różnice 0,3 atm miedzy lewym a prawym. Przód trzymał. I to w zasadzie dopiero pod koniec prawie 120km trasy. A ciśnienie sprawdzałem po 36h od zaistnienia gonga więc to raczej mogło być chwilowe, spowodowane przez koleiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o system oparty na ABSie (zliczanie obrotów kół) to ładnie jest to opisane w instrukcji obsługi którą można ściągnąć z neta w wersji PL. Może się zapalić kontrolka przy załadowanym aucie, przechyle lub tak jak mi przy ciągnięciu przyczepy i to będzie normalne jak nie zrobimy korekty ciśnienia przed trasą. W zeszycie 3.3 porady pdf. strona od 59 jest wszystko opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbę . Chcę założyć na zimę swoje felgi z poprzedniego VW bez czujników.Czy jest możliwość wyłączenia czujników do czasu powrotu felg na lato? Swiecenie na liczniku ostrzeżenia byłoby drażniące a na pewno przy pomocy kompa idzie to wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności