Skocz do zawartości
alicjag3

Passat Variant - 1.8 benzyna czy 2.0 diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Atrapy wydechów do zrobienia, trochę czasu, zdolności manualnych i jakieś 600pln i zrobione. Mam przelot. Zimą szczególnie polecam tą modyfikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DSG 7 sucha jest tak bardzo awaryjna to może ktoś z forum kto ma tą skrzynię i uległa awarii poda przy jakim przebiegu się popsuła ?

 

jeśli w B7 sucha skrzynia jest taka sama jak w B8 - to ja w B7 miałem ze skrzynią trochę do czynienia. Juz przy 15 tysiach wymieniali zespoł sprzęgieł, przy 30 tysiecy drugi raz to samo i od razu mechatronike. Wszystko w ramach gwarancji. Potem było już dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potem było dobrze? Przez ile km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przesadziłem trochę z tą różnicą. Ale przy żadnej konfiguracji różnica nie wyjdzie większa niż 6,5% odliczając koszt DCC, więc moim zdaniem warto. Moje auto katalogowo to rzeczywiście ok. 195k. Rozważałem nawet wersję GTE ale wtedy dopiero wchodziła i nie chciałem kupować kota w worku. Teraz chyba bym się na nią zdecydował, tego typu hybrydy są bardzo fajne. W Niemczech widuję ich całkiem sporo, tak samo jak Passatów z LED Basic, których u nas praktycznie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
280 miał w standardzie więcej wyposażenia i przez to po doposażeniu wychodził od 220 o 25k drożej, a nie o 30k jak to wygląda w cenniku. Co i tak nie zmienia faktu, że różnica w cenie jest zupełnie nieadekwatna do różnicy w osiągach. Wziąłem 2.0 TSI i nie żałuję, auto jest bardzo dynamiczne. DCC i tak chciałem, więc 6k różnicy (3% wartości auta) za zwiększenie momentu z 250 do 350, mokrą skrzynię biegów i przyspieszenie 6,7s zamiast 7,9s.

 

Heh i większe zużycie paliwa ...liczmy 2 litry. Czyli w skali kilku lat kolejna 10 k :) a dcc? Dla mnie niepotrzebne ale moze dlatego ze nigdy nie jeździłem z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka bedzie roznica mierzy 1.8 a 2.0 w spalaniu? Czy orientujecie sie czy dealerzy daja podobne upusty na zamawiane samochody co na te z placu czy tez zasada jest odwrotna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 litry na pewno. po moich obserwacjach na stojące są największe upusty.

nie znalazłem jeszcze dealera co da 11-12% na zamawine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13% VW Radzymińska W-wa. Auto do produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13% VW Radzymińska W-wa. Auto do produkcji.

 

 

13% to bez szalu. Pytanie czy to upust wstepny czy ostateczny. Sa na tym forum tacy co dostali po 20%. Pytanie ile na nich zarabiaja bo jak to tylko kwestia zamowienia to lepiej miec z tego chocby 1000 zl niz nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostateczny. Chętnie poznam kogoś kto dostał 20% na auto do produkcji pod warunkiem, że nie jest pracownikiem VW.

A Ty jaki rabat wywalczyłeś na swoje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13% bez szału? kiedy ostatnio negocjowałeś cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem 8,6, ale nie negocjowałem jakoś mocno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13% - sporawo. narazie na 2016 są rabaty na necie około 11-12% można znaleźć. i to szczególnie duże rabaty już na otomoto dają salony porche z górnego śląska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odchodzicie od tematu ...jest specjalny dział dot. rabatów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą skrzynię suchą co prawda w CC (2012) w połączeniu z 1.8TSI (160KM).

Skrzynia wymieniona na nową przy 11kkm.

Aktualny przebieg ponad 90kkm. Zaczynają się pojawiać szarpnięcia przy redukcji oraz brak płynności w zmianie biegów między 4-5-6 biegiem.

Dodatkowo samochód rusza zwyczajowo z drugiego biegu i już widać powoli zużycie wszystkiego - przy dużym obciążeniu (klima, radio, światła) trzęsie całą budą. W większości jazda po mieście. Bez szaleństw (bo i nie ma czym :) )

Rozmawiając w serwisie powiedzieli mi że bezpieczniejszym wyborem jest DSG6 (skrzynia mokra). Dowiedziałem się ze DSG7 wytrzymuje do 150kkm a DSG6 do 200kkm.

 

EDIT: spalanie z ostatnich 90kkm (65%miasto/35%trasa) = 8.61 L/100km (prowadzę dziennik na Motostat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać że DQ200 jest produkowane chyba dopiero od 2008, więc w 2012 nie była to penwie jeszcze zbyt dopracowana wersja. Teraz mamy już prawie 2017 rok, a jakimś cudem VW group nadal ją wpycha do setek tysięcy samochodów, w tym do nowych modeli. Jeśli by się tak masowo sypały, a VW miałby w związku z tym duże koszty (zarówno finansowe jak i wizerunkowe), to po co się trzymać DQ200 zamiast wsadzać wszędzie DQ250?

Faktycznie jest więcej w necie raportów o awariach DQ200 (szczególnie w wczesnych lat produkcji), ale kiedyś szukałem ile jest takich informacji o samochodach z ostatnich 2-3 lat produkcji - prawie nic nie znalazłem (fora Skody, Vw, Seata).

Co oczywiście nie zmienia faktu, że DQ200 wytrzymuje krócej niż DQ250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DQ200 VW jest bardzo potrzebne. Ta skrzynia jest mniejsza i ma mniejsze opory wewnętrzne (czyli spada spalanie). Do takich aut jak Fabia inne wersje DSG są za duże. Co do spalania to wiadomo, VW musi utrzymywać jak najniższe dla całej gamy pojazdów, a ta skrzynia w tym pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiliśmy 150 tdi manual

jeżdziliśmy 180 tsi

 

przyjemność z jazdy większa z tsi

u nas przeważyło różnica w spalaniu [2,5 litra]

i przebieg prawie 40 tyś km rocznie

 

ten tdi jest ok

ale brakuje mu troszkę elastyczności przy niższych prędkościach obrotowych.

 

150 tdi nie ma żadnego większego pazura. Ot takie zwykłe auto do pracy.

co zaskakujące 190 ps też jak mieliśmy na wekend też był jakiś bez ducha.

no ale auto i silnik taki w sumie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak porównujesz 180 Tsi do 150 diesla - wiem ze diesel jakoś był mega zrywny ale jeździłem nim dosłownie 5 ,inut. 1.8 Tsi - super super super:) silnik ma piękne brzmienie, grzeje sie w ciągu kilku chwil i wyprzedzanie od 80 czy 100 km na godzinę to sama przyjemność :) ach ten dźwięk ;)

Tylko jakiś od 140 wydaje mi sie ze jest slabsy od mojego byłego mondeo które miało sto czterdzieści kupcy w dieslu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tak zacznę:

poprzednie auto A6 C7 2013 2.0 tdi 177km, niestety dzwon na lewoskręcie (bo pan miał zielone) ... i dylemat co kupić na szybko..... -> passat ...benzyna czy diesel ? moje przebiegi ostatnimi latami ok. 40 000 rocznie/ ale po zakończeniu pewnego etapu wiedziałem ,że się zmniejszy i to dużo. Mam auto od sierpnia i teraz 12 000... wybór 1.8 benzyna (choć planowane było 2.0 220) ale trafiło się w dobrej cenie (-19,5%) od ceny - oferta z czwartku ważna do piątku do 12:00... kupione. oczywiście OOOO do VW to jakościowo trochę (no może więcej) brakuje ale jeżeli chodzi o jazdę ? po 12 000 tys km mam różnicę w spalaniu niecały litr. wyposażenie w porównaniu do C7 przepaść in plus VW of course. namawiam wszystkich na benzynę, i to świadomie ! fajnie jedzie, fajnie brzmi, nie ma klekotu i zapachu pod odpalenia w garażu a umówmy się litr w tą czy w tamtą, nie ma żadnego znaczenia. Szczególnie jak dodamy do tego zabawy w dolewajki z Adblue ;p

i tak na koniec wcześniej miałem a6 C6 3,0 TDI 240 -- mega fajnie 100 000 w dwa lata średnie 9,2 l/100 Dużo czasu spędzam też za kółkiem S8 V8T (520KM) i ta łajza na trasie spala między 11,5 a 12,5 ... no i jak jedzie... ja wiem, że po kilku dieslach (epizod z 4,2 TDI i mam jeszcze 2 szt (golf VI i Octavia) 2.0 TDI 140 i jedną octavię 1,6 tdi 105)) wolę*benzynę... poza tym to auto z tym motorem po prostu fajnie jedzie. Do czasu jak straszą koledzy, aż mi trzaśnie skrzynia (odpukać !!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności