Skocz do zawartości
alicjag3

Passat Variant - 1.8 benzyna czy 2.0 diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mysle nad zakupem Passata i zastanawiam sie nad dwoma silnikami - benzyna 180 KM lub dieslem 190 KM. Prosze o Wasze opinie. O ile wyzsze spalanie bedzie miala benzyna? GdZies przeczytalam ze 2 litry ale nie wiem czy to jest mozliwe. Obydwie wersje interesuja mnie z DSG. Z ktorym z tych silnikow skrzynia bedzie lepiej pracowac?

 

To co mnie zdziwio to fakt, ze dane techniczne mowia o tym, ze w przypadku benzyny samochod z DSG kest minimalnie wolniejszy niz z manualem a przy dieslu odwrotnie. Czy to oznacza ze te skrzynie lepiej wspolpracuja z daielami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, już mnóstwo na ten temat napisano na tym forum, a wszystko się sprowadza do tego jak użytkujesz samochód (miasto/trasa), jakie przebiegi robisz, jaki styl jazdy masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O, już mnóstwo na ten temat napisano na tym forum, a wszystko się sprowadza do tego jak użytkujesz samochód (miasto/trasa), jakie przebiegi robisz, jaki styl jazdy masz.

 

Duzo tras, styl jazdy dynamiczny. Tylko roznica w cenie tez jest spora i jesli te 2 litry to prawda to i tak zwroci sie dobrze po ponad 100 tys (i to nie liczac wyzszych kosztow serwisowych za diesla). Pytanie tez co pozniej latwiej odsprzedac.

 

Do obydwu dorzucilabym power boxy - podobno efekty sa podobne choc zawsze kojarzylo mi sie to z dieslami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie im dynamiczniejsza jazda tym różnice w spalaniu będą raczej większe niż średnio przyjmowane 2 litry. Twój styl jazdy i rodzaje tras na pewno pasują do diesla. Co do mnie - jestem bardzo zadowolony z całokształtu 190 KM. Dalej to już indywidualne preferencje. Temat nie do rozstrzygnięcia, co pokazały już wcześniejsze dyskusje prowadzone na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie im dynamiczniejsza jazda tym różnice w spalaniu będą raczej większe niż średnio przyjmowane 2 litry. Twój styl jazdy i rodzaje tras na pewno pasują do diesla. Co do mnie - jestem bardzo zadowolony z całokształtu 190 KM. Dalej to już indywidualne preferencje. Temat nie do rozstrzygnięcia, co pokazały już wcześniejsze dyskusje prowadzone na tym forum.

 

 

Czy odeslesz mnie do tych dyskusji bo przegladalam forum a na nic takiego sie nie natknelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srednia spalania wg komputera u mnie to 7,1l, jesli sama autostrada i szybko to raczej blizej 8,5l, przy spokojnej jezdzie 6,3l. Mam auto ok. 3 miesiące i około 20kkm przebiegu. Skrzynia DSG 6-cio biegowa i 4motion. Tak jak napisal kolega wyzej, czy diesel czy benzyna zalezy glownie jak auto uzytkujesz. Ja glownie srednie/dlugie trasy i dynamicznie. Poki co mocy nie potrzebuje wiecej niz te standardowe 190KM (zwlaszcza, ze jest launch control), ale z 4motion bym nie zrezygnowal. B8 (bez 4motion/miałem testowy 150KM) nie prowadzi sie tak dobrze w szybkich zakretach jak B7. Skrzynia pracuje bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy odeslesz mnie do tych dyskusji bo przegladalam forum a na nic takiego sie nie natknelam

 

Teraz niestety na szybko nie dam rady wyszukać, ale dyskusje toczyły się w wątkach - kupujemy na co zwrócić uwagę, praktyczne uwagi użytkowników i wszystko na temat 240 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz niestety na szybko nie dam rady wyszukać, ale dyskusje toczyły się w wątkach - kupujemy na co zwrócić uwagę, praktyczne uwagi użytkowników i wszystko na temat 240 KM.

 

 

 

Moze jednak ktos cos podpowie bo nie wyobrazam sobie czytania prawie 60 stron (w temacie "praktyczne porady uzytkownikow") celem znalezienia pewnie dwoch zdan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie 1.8 TSI, ja mam w mieście ( Warszawa ) spalanie około 9 litrów. Na Autostradzie jak jadę 160 to około 9, 140 to już koło 8 litrów.

 

Jak jadę zwykłą drogą poza miastem do 120 na godzinę, udaje się uzyskać spalanie koło 7litrów.

 

Ja całe życie jeździłem dieslami i już nie chce więcej klekotów, kultura pracy silnika benzynowego, nawet na biegu jałowym cisza itp., mi jak najbardziej pasują. Już nie wspomnę o różnicach w serwisowaniu diesla i benzyny.

 

Nie zmienia to faktu, że to indywidualna sprawa, a ja zdecydowanie polecam 1.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8 TSI od roku, 30tkm, 80% miasto (90% korki, do pracy ok 25km z jednego końca miasta na drugi), średnie spalanie z kompa 9,9 (można oszczędniej ale po co ) na tych 30tkm, minimalne na autostradzie 4,9l - wracałem kiedyś z Poznania po większej imprezie nocnej... ACC za autokarem 100km/h przez 1,5h aż nabrałem trochę siły :)

 

Mam 1,8 TSI również w Altea XL i w VW Golf VII

NIGDY więcej ON :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilu użytkowników tyle opinii... nie ma czegoś takiego że benzyna spali 2 litry więcej, wszystko zależy jak kto jezdzi... na pewno diesel spali mniej w każdych warunkach, lecz będzie trochę głośniejszy od benzyny... i nie powinno zakładać się żadnych "power-boxów", lecz pojechać do fachowca, który podrasuje silnik w optymalny dla podzespołów sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mej diesel spali zawsze mniej, tylko jak ktoś umnie liczyć przy zakupie, to żeby zwróciło się te większe spalanie nawet o 2 litry trzeba dużo jeździć. Dodatkowo po przekroczeniu pewnych przebiegów w dieslu pojawiają się dodatkowe koszty, które też powinny być uwzględniane.

 

W skrócie żeby się opłacało kupić diesla, musiałby kosztować tyle samo co benzyna :P

 

 

Pozdrawiam

 

AreK

Edytowane przez x4n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze jednak ktos cos podpowie bo nie wyobrazam sobie czytania prawie 60 stron (w temacie "praktyczne porady uzytkownikow") celem znalezienia pewnie dwoch zdan.

 

Gdyby to było takie proste to nie zajęło by 60 stron dyskusji. Konkluzji nie ma. Co do spalania to zobacz sobie np. na motostat.pl aby policzyć różnicę w kosztach paliwa. Do tego przejedź się obydwoma żeby zobaczyć charakterystykę pracy i zadecyduj co tobie bardziej odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dieslu jest jeszcze jedna przypadłość, która go według mnie dyskwalifikuje. Wraz z ilością kilometrów zwiększa się poziom drgań, całe te zawieszenie silnika, dwumasy, egry, przepływki a i ostatnio dolewanie AD Blue :) , ja już miałem dość :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z mojego TDI 190KM.

Wszystkie szczegóły spalania znajdziesz w moim Motostat.

Potwierdzam Kolegę powyżej, że z 4Motion super się prowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dieslu jest jeszcze jedna przypadłość, która go według mnie dyskwalifikuje. Wraz z ilością kilometrów zwiększa się poziom drgań, całe te zawieszenie silnika, dwumasy, egry, przepływki a i ostatnio dolewanie AD Blue :) , ja już miałem dość :P

 

To uważaj, by ci w tym połowa z tych rzeczy nie poleciała ;-) To jak uzupełnienie ad blue co ok. 7-9 tys. km kolegę tak męczy to współczuję tankowania paliwa, bo procedura ta sama, a zasięgi w 180 mniejsze niż w 190 :-)

 

I tu dochodzimy do tego jak niezawodny będzie każdy z silników, a to czas pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w TDI 150 DSG spalanie 6,8 wg kompa z ostatnich 4000 km.

Jazd miasto/trasa 80/20 ale dużo warszawskiej s8 i s2 z Marek na Ursunów ale dojazd ok 9.00 a powrót ok 16 więc miejscami korki

Gdyby TSI 180 było z DSG6 a nie są słabiutką DSG7 pewnie wybrałbym TSI ale ta skrzynia jest tak słaba mechanicznie że bałem się jej trwałości. To przez nią moment TSI jest obcięty do 250 Nm

a przez to chipowanie odpada. U mnie jeszcze 4 m-ce i będzie 190 PS/400 Nm a wtedy zadowolenie z TDI wzrośnie dodatkowo.

TDI w B8 jest bardzo dobrze wyciszony w porównaniu np. do poprzedniego auta BMW e91 i mondeo MK4.Więc argument o wyciszeniu do mnie nie przemawia.Testowałem oba auta.

Pozostaje jeszcze kwestia odsprzedaży.

Polska to kraj kultu TDI a TSI to biorą olej.Mimo że to nieprawda 90 % kupujących wybierze TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8 TSI mojej żony w Altea XL 2010 jest z tych właśnie co oleju muszą popić przy ostrej jeździe :) mało tego - jest też z tych co rozrząd padał - i padł przy 25tkm :) ma też to "słabe" DSG 7 i jakoś 6 lat problemów nie było :) mimo to nie zamienię frajdy z jazdy benzynką na klekota :) i tak można kolejne 6- stron postów :)musi się kolego przejechać i zobaczyć co Ci podpasuje :)

Ja mam małe zboczenie bo poprzednie autko było Ave 2.0D4D i po nim mam taką awersję :)

Jako wieloletni fan aut koncernu VAG powiem - byle jaki silnik byle w aucie tego koncernu :) W firmie jeździ kilka pasków 1,4 TSI i też dają radę...

Co do zasięgu na benzynie - to faktycznie gdybym miał w pasku bak 50l to bym marudził ale 70l to już to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego powerbox odpada? Mam w tej chwili zamontowany w silniku 150 KM w dieslu i roznica jest odczuwalna. Firma, 2 ktorej to robilam (a skoro jestem zadowolona to nie ma powodow by jej nie wierzyc) twerdzi, ze przy benzynie bedzie podobnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie podstawy passata HL 190ps diesel a 180ps pb z DSG to ok 18k. Zakładając że pb spali nawet 4 litry więcej niż ON to różnica w zakupie zwróci się po przejechaniu około 100.000km. Przyjąłem dużą różnicę w spalaniu. Pytanie ile robisz rocznie bo jak 100k to się opłaca (wtedy auto na max 2 lata), ale jeśli 20k to po 5 latach jesteś dopiero na zero - nie biorąc pod uwagę innych wydatków związanych z ON. Co do łatwiejszej odsprzedaży to pamiętaj, że kupujesz auto dla siebie, a nie po to żeby lepiej czy łatwiej sprzedać. Widzę, że jeździsz AWT (też miałem) i wiem, że nie będziesz zadowolony z ON. Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności