Skocz do zawartości
sl_69

sprężyny

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Passata kombi 98r. 90KM. Podczas jazdy naszymi drogami kilkakrotnie zaczepiłem podwoziem, a kiedy przetarłem przewód klimy to się poważnie zaniepokoiłem i zaczełem szukać przyczyny. Zajrzałem pod podwozie i zobaczyłem czerwone sprężyn - prawdopodobnie onirzające. Wysokość od podłoża do najwyższego punktu nadkola wynosiła 63 cm. z tyłu i przodu. Kupiłe używane niby standartowe spręzyny i po wymianie teraz mam z przodu 68 cm, a tył 71 cm. Podczas jazdy auto jest MOCNO niestabilne nie wspomnę o wyglądzie, teraz mam wielbłąda. Będę musiał założyć spowrotem czerwone sprężyny. Może jest jakiś sposób z tulejkami żeby go podnieść równomiernie o ok. 3 cm w Passatach B4 to widziałem i taka tuleja podniasła samochód. Jeżeli z tulejami nic nie można w B5 to jak dobrać sprężyny żeby Pasek poszedł w górę o 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zajrzałem pod podwozie i zobaczyłem czerwone sprężyn - prawdopodobnie onirzające

 

Napewno

 

Kupiłe używane niby standartowe spręzyny i po wymianie teraz mam z przodu 68 cm, a tył 71 cm. Podczas jazdy auto jest MOCNO niestabilne nie wspomnę o wyglądzie, teraz mam wielbłąda.

 

Ale fajnie się jeździ, co nie? :D Przyzwyczaiłeś się do jazdy na obniżonym zawieszeniu, jest ono stabilniejsze i autko się lepiej prowadzi. Teraz musisz się przyzwyczaić do jazdy na serii....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałem podnieść poprzedniego B3 to uzyskałem mniej więcej taką odpowiedź:

 

"Ocipiałeś :?: Fury się glebuje a nie podnosi :!: "

 

:rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Kupiłe używane niby standartowe spręzyny i po wymianie teraz mam z przodu 68 cm, a tył 71 cm.

 

A sprezyny do kombi sa te same co do sedana? Sa tez sprezyny do wersji sport troche twardsze. Bo seryjne sa miekkie, zwlaszcza jak przesiadasz sie z obnizonego zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem problem z niskim zawieszeniem. wszystko ladnie pięknie bo wyglad super i stabilnosc tez ale niestety polskie drogi nie pozwalaja na obnizanie zawieszenia.moj byl tak niski ze nawet koleinybyly gora nie do przejscia juz nie mowiec o sytuacjach gdzie czasem trzeba pokonac krawężnik. dlatego wstawielm standard i jest ok. no i nie tlucze na dziurach bo szkoda aluminiwoego zawieszenia. teraz moze wytrzyma kilka tys km wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności