Skocz do zawartości
kriss555

Szum przy slupku B przy wiekszych predkościach

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna denerwowal mnie szum powietrza przy slupku B przy wyzszych predkosciach tak jak kilka innych osob na tym forum. Ten szum jak sie dokladnie przysluchalem dochodzil jakby ze styku szyby z boczkiem drzwiowym w samym rogu. Dzisiaj wzialem samoprzylepna mate wygluszajaca z pianki kauczukowej taka jaka jest stosowana do wygluszania samochodow, pocialem ja na paski i wkleilem miedzy szybe a boczek drzwiowy. W samochodzie zapanowala wreszcie cisza , zero szumu powierza przy slupku B.

IMG_6227.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo oglądałem to zdjęcie, ale nadal nie wiem, który element to ta dodatkowa taśma. Mógłbyś zedytować to zdjęcie i zaznaczyć strzałką?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_6254.jpg

 

Tasma jest pomiedzy boczkiem a szyba i miedzy krawedzia boczka i blachy brzwi.

Zanaczylem strzalkami

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tasma jest pomiedzy boczkiem a szyba i miedzy krawedzia boczka i blachy brzwi.

Zanaczylem strzalkami

 

Jeśli dobrze rozumiem to taśmę wkleiłeś od wewnętrznej strony szyby?

Zastanawiające jest to dla mnie bo obstawiałbym, że należałoby uszczelnić szczelinę zewnętrzną, tj między szybą a ramką drzwi ale od strony zewnętrznej szyby tak, aby nie wpadało tam powietrze. Mógłbyś to skomentować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony wewnetznej wyklejalem boczek drzwiowy. Od zenatrz tez kiedys probowlem bez efektu, to powietrze wpadalo gdzies od spodu drzwi i tu po prostu mialo ujscie. Od 2 tyg w koncu cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od strony wewnetznej wyklejalem boczek drzwiowy. Od zenatrz tez kiedys probowlem bez efektu, to powietrze wpadalo gdzies od spodu drzwi i tu po prostu mialo ujscie. Od 2 tyg w koncu cisza

 

Super, muszę też to wypróbować bo mam podobny problem.

Możesz dać namiary na tę piankę kauczukową?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Właśnie widzę, że sporo tego na allegro jest. Jaka grubość tej pianki będzie OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz na allegro mata wygluszajaca pianka kauczukowa samoprzylepna i wyjda Ci rozne grubosci i wymiary mat. Ja nia wykleilem jeszcze kieszenie w drzwiach od strony wewnetrznej bo fabrycznie jest goly plastik i jak cos nieraz wrzucilem to stukalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiej grubości ta pianka? Najcieńsza na allegro to 3 mm. PS. Oszaleje z tym szumem przy słupku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowałeś boczek? Jeśli tak to jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 3 mm z klejem bardzo dobra.

Tapicerki nie trzeba sciągać, jak odsuniesz szybę to jest bardzo dobry dostep do wklejenia i widac ta uszczelke przy szybie i widac ze konczy sie wczesniej i jest szpara. Moim zdaniem ten szum jest wlasnie z tego miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy jakich prędkościach słyszycie te szumy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem u siebie (MY17 sedan z podwójnymi szybami) i nie znalazłem miejsca, w którym powietrze mogło by mieć ujście. Nie narzekałem też na zbytni szum od słupka B. Oczywiście - jakiś szum występuje, w końcu są tam załamania na bryle auta. Domyślam się, że po prostu u mnie nie ma tego szumu, o którym tu mowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeździłem kilkoma passatami na jazdach próbnych i rzeczywiście przy prędkościach powyżej 100-120 km/h jest słyszalny dokuczliwy szum przy słupku B, akurat przy uchu.

Jestem blisko zakupu passata i martwi mnie ten problem.

Czy komuś poza autorem wątku udało się skutecznie zlikwidować to szumienie poprzez użycie tej pianki wygłuszającej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ten problem wystąpił. Świst jest na tyle głośny że zagłusza szumy od opon. Wystarczy że włoży się mały kawałek gąbki tuż przy tej małej prowadnicy szyby od wewnątrz ja autor wątku i następuje cisza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać, że po obejrzeniu z bliska tego miejsca w drzwiach, byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tej zmiany. Nie sądziłem, że to przyniesie realnie odczuwalny rezultat.

Dlatego wykonałem zmianę, którą mogę szybko usunąć w trakcie jazdy i sprawdzić czy jest różnica.

Mianowicie wepchałem tam zwinięta 3x szmatkę z mikrofibry i zostawiłem spory kawałek, żeby szybko wyszarpać całość w trakcie jazdy.

Pojechałem na obwodnicę i nie byłem pewny rezultatu do czasu aż wyjąłem szmatkę. Jest spora różnica. 

Niezwykle łatwy sposób na przetestowanie przed dokonaniem docelowej zmiany. Polecam!

 

 

 

 

20180306_075154.jpg

20180306_075144.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @kriss555 kupilem pianke 3 mm i nie za bardzo wiem jak ja przykleic ?

 

czy ty przyklejales ja do boczku od wewnetrznej strony, czy wcisnales ja w boczek w dol i skleiles z ta fabryczna uszczelka na dole okna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna skleic, mozna wcisnac. Bez roznicy byle szczeline wypelnic. Na forum arteona koledzy sugeruja ze piwietrze wpada przez mocowanie lusterka do drzwi i zeby tam uszczelnic dodatkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kriss555 napisał:

Mozna skleic, mozna wcisnac.

Ale ty wkleiłeś/wcisnąłes do tej uszczelki na dole szyby, czy przykleiłeś do boczku ?  

Chodzi mi o tą uszczelkę, co ją widać jak opuścisz szybę i jest w tej szczelinie między szybą a boczkime. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podklejem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.05.2018 o 10:24, kriss555 napisał:

Mozna skleic, mozna wcisnac. Bez roznicy byle szczeline wypelnic. Na forum arteona koledzy sugeruja ze piwietrze wpada przez mocowanie lusterka do drzwi i zeby tam uszczelnic dodatkowo

Cześć, jakiej wielkości paski wycinałeś ? tj jak głęboko kleiłeś w dół ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności