Skocz do zawartości
passat101avb

Ile kilometrów wytrzymują skrzynie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie znalazłem takiego tematu na forum.Ile kilometrów wytrzymały wam skrzynie, do pierwszej naprawy bądź regeneracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manual czy automat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat 250tys. W tym 50tys. jazdy po chipie.

 

Manuał 5 biegowy - wyciągnąłem skrzynkę z paska po 650tys., przejechałem 80tys i dalej jeżdżę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój automat 4-bieg 470 tyś, prawdopodobnie bez zmiany oleju i filtra, osobiście przejechałem 230 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wysypała przy 280 tyś ale podejzewam że majster co sprzęgło wymieniał coś spartolil

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 338 tys przebieg ori skrzynia chodzi jak nowa autko mam 9 lat. Zero wycieków trzeba tylko pilnować olej w niej i zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to oleju się nie leje do manuala.

Są różne szkoły ale ostatecznie jedynie dolewkę jeśli już brakuje.Automat zmieniasz jak silnikowy bodajże 50-60 tyś.

U mnie śmiga super. Zmieniłem sprzęgło rok temu. Dwumasa nie zmieniałem mam tera 256 tysia na zegarach i na bank to orginalny wynik.

Pociągam go czasem do 200 kmh i nie wyje nic. Biegi paluszkiem...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Rozumiem że koledze chodziło o silnikowy olej.

Ja sprawdzę poziom przy okazji prac ale i to rzadko bo tylko przegub raz zmieniany no i sprzęgło .

Profilaktycznie z raz do roku sprawdzić poziom i bedzie jeśli chodzi o skrzynię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to oleju się nie leje do manuala.

Są różne szkoły ale ostatecznie jedynie dolewkę jeśli już brakuje.Automat zmieniasz jak silnikowy bodajże 50-60 tyś.

U mnie śmiga super. Zmieniłem sprzęgło rok temu. Dwumasa nie zmieniałem mam tera 256 tysia na zegarach i na bank to orginalny wynik.

Pociągam go czasem do 200 kmh i nie wyje nic. Biegi paluszkiem...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Rozumiem że koledze chodziło o silnikowy olej.

Ja sprawdzę poziom przy okazji prac ale i to rzadko bo tylko przegub raz zmieniany no i sprzęgło .

Profilaktycznie z raz do roku sprawdzić poziom i bedzie jeśli chodzi o skrzynię...

 

Ja wymieniam olej w manuał co 150 tys km i nigdy w żadnym samochodzie nie było problemu ze skrzynią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby zawsze nowy to nowy...

Po ostry przebiegu chyba nie zaszkodzi..Ja się zastanawiam

i jak już to chyba Castrola SYNTRANS V FE 75W-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli olej w paskach z przed FL ma spełniać te same normy co FL to do manuala leje się ten http://olejefuchs.pl/fuchs-titan-sintofluid-75w80.html

 

Olej oczywiście w manualach się zmienia wbrew temu co mówią bo jest to powtarzanie jeden po drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 297 tys km popsuł się synchronizator 2-go biegu. Po różnych sugestiach odnośnie zakupu innej skrzyni naprawiłem starą na nowych częściach i jeżdżę dalej. Aktualnie mam 358 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój automat 1.9 TDI, 130 KM, z 2001 r. ma 241 tys. mam go od stycznia 2016 r., przejechałem niedużo, kilka tysiecy km., czasem ale nie zawsze lekko szarpnie między 2 a 3 biegiem i chyba lekko przeciąga po zmianie na 3 bieg, nie wiem czy wymieniać w nim olej. W diagnostyce VAG nie pokazało żadnych błędów i rzekomo przebieg orginalny- diagnosta twierdzi, że nie był kręcony choć byłem pewny, że był- jak prawie wszystkie auta sprowadzone z zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój automat 1.9 TDI, 130 KM, z 2001 r. ma 241 tys. mam go od stycznia 2016 r., przejechałem niedużo, kilka tysiecy km., czasem ale nie zawsze lekko szarpnie między 2 a 3 biegiem i chyba lekko przeciąga po zmianie na 3 bieg, nie wiem czy wymieniać w nim olej. W diagnostyce VAG nie pokazało żadnych błędów i rzekomo przebieg orginalny- diagnosta twierdzi, że nie był kręcony choć byłem pewny, że był- jak prawie wszystkie auta sprowadzone z zachodu.

A jaki automat tam siedzi? Ja w mondeo w zwykłym 4biegowym to przerabialem. Też się 3 slizgalo.

 

Na przekór zdania wszystkich "madrych" sam rozkrecilem skrzynię, powymienialem tarcze cierne i opaski i filtr. Zalalem nowym olejem i śmiga jak ta lala. Całkowity koszt w moim przypadku to trochę ponad 200zl. A normalnie za remont ASB wiecie ile wołają.

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiptronic wytrzymał 480 tyś i wsteczny poszarpywać zaczął. Manual 5 biegów wytrzymał 720 tyś i auto sprzedane więc podejrzewam, że dalej śmiga. Oleje wymieniane co około 100 tyś km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoda Superb AWX 130 KM 2005 r z 5b manualem - łożyska padły przy przebiegu 215 tys. km,

 

Passat CFGB 170 KM 2011 r. z 6b manualem - łożyska + synchronizator padły przy przebiegu 140 tys. km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat 5-cio biegowy EYF- Tiptronic. Podziwiam za samodzielną naprawę, nie zostały Ci części po złożeniu ? :) 200 zł czy 2000 zł ?....do mojej skrzyni wchodzi jakieś 9 l. oleju to juz koszt około 600 zł i filtr ponad 100 zł

Edytowane przez KĘTman
Dopisanie treści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności