Skocz do zawartości
poldeczek1

Liczniki zegary nagle przestały działać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie otóż dziwna sytuacja rano żona pojechała do pracy i wszystko było ok a po pracy zegary nie działają nic się nie świeci żadna kontrolka wskazówka nic po prostu ciemność ale odziwo auto jedzie normalnie dzialaja światła migacze tylko nie słychać cykania.

Zauważyłem teraz ze w momencie rozruchu licznik jakby działał ale tylko przez sekundę i kilometry liczy bo zdążyłem zobaczyć

Czy ktoś miał już taką przypadłość ?

Edytowane przez poldeczek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jakiś bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może jakiś bezpiecznik?

 

Bezpiecznik raczej nie może być, skoro nabija km i działa przy rozruchu.

 

Może wiązka albo wtyczka coś nie domaga.

 

Najlepiej zrobić test VCDS'em i zobaczyć co tkwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje otwarte auto jak otworzysz drzwi ? skoro nabija kilometry, to jakis LCD dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bezpiecznik raczej nie może być, skoro nabija km

Może być walnięty jakiś bezpiecznik. Wtedy pomimo, że szybkościomierz nie działa, to km nabija.

 

Podłącz VCDS na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał już taką przypadłość ?

 

Miałem coś podobnego zeszłej zimy.

 

Wsiadam rano, wkładam kluczyk, niby wszytko OK. Przebieg, zegarek, temperatura, wszystko jak zawsze, kontrolki się zapalają, po chwili część gaśnie. Gaśnie ostatnia z kontrolek - poduszek. Wciskam kluczyk, odpalam. Zegary świecą może jeszcze 0,5 sekundy i nastaje ciemność - nic, absolutnie nic nie świeci, ani kontrolki, ani FIS. Wskazówki leżą. O dziwo samochód normalnie jeździ - tylko nie wiadomo z jaką prędkością :blink

I coś ciekawego teraz. Kończę jazdę, zatrzumuję się, gaszę silnik, ale klucz jest wciąż w stacyjce w drugiej pozycji - zegary znowu świecą, kilometrów przybyło. Znowu niby OK. I tak do kolejnego odpalenia silnika...

 

Pojawiał się wtedy jakiś błąd - musiałbym poszukać na kompie w domu co to było. Wracał zaraz po skasowaniu.

 

Najlepsze w tej historii jest to, że działo się to przez jakieś 5 dni po których nagle zegary przestały świrować, choć byłem już umówiony do elektryka / elektronika, do którego ostatecznie nie pojechałem. I działają do dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stał się cud

dziś rano wsiadam do auta a tu liczniki działają jakby nigdy nic jedynie wyświetla się błąd niskiego poziomu płynu hamulcowego czego wcześniej nie było ale poziom płynu w normie

A co ciekawego Byłem wczoraj u mechanika i identyczny problem miał ze Skodą Superb tak jak u mnie nagle padły liczniki może jakieś UFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I stał się cud

dziś rano wsiadam do auta a tu liczniki działają jakby nigdy nic jedynie wyświetla się błąd niskiego poziomu płynu hamulcowego czego wcześniej nie było ale poziom płynu w normie

A co ciekawego Byłem wczoraj u mechanika i identyczny problem miał ze Skodą Superb tak jak u mnie nagle padły liczniki może jakieś UFO

 

Mi to wygląda jak by jakaś wilgoć się zbierała na układzie licznika. Wyschło i działa ponownie.

Bo raczej UFO tu nic nie zamieszało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyło u nas lał deszcz blisko od miesiąca i nie bylo problemu a stało się to gdy deszcz juz kilka dni nie padał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20170622_204340.jpg

Witam.

 

Czy mial ktos przypadek aby wskazowki na postoju wskazywaly ponizej 0? Na tescie zegarow predkosciomierz idzie tylko do 210. Wskazowka paliwa po zatankowaniu do pelna wskazuje 5/6 zbiornika.

Jakies pomysly? Mozna skalibrowac VAGiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to forum, zapytaj na forum B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności