Skocz do zawartości
bubas16

adblue, czujnik nox

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy ,problem dopadł też mnie oto co mi wyskoczyło , macie może jakieś pomysły od czego zacząć? IMG_20161019_171250.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to raczej nie w passacie b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik rozumiem że czyta jakość spalin ale ogrzewanie tego tego czujnika o co tam chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Adblue w b6 ???? serio ????

 

nawet w b7 nie robili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stacjach cpn też sie dziwili aż byli ciekawi gdzie to leje .tak sie składa że jest w b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek się czegoś nauczy.

 

Naprawdę nie miałem o tym pojęcia.

 

też chce euro 6 w swoim klekocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten system u siebie w Sharanie , płyn adblue zamarza po niżej -10 c . W zbiorniku jest grzałka która go podgrzewa. Wydawało mi się że moje auto spełnia normę Euro 5, tak mam w dowodzie rejestracyjnym. Sharan z 2015 spełnia już normę euro6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam wyskoczył mi błąd czujnika środka redukującego i teraz nie wiem czy to wina grzałki że nie dogrzewa czy czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwilowo nie stać mnie aby kupić dwie części naraz , jak myślicie co najpierw wymienić czujnik nox czy czujnik temperatury adblue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do serwisu gostek powiedział że czujnika temperatury nie może znalezć prawdopodobnie nie występuje jako osobna część. wygląda na to że jest w komplecie z grzałką całość kosztuje 810 zł. Jeśli chodzi o nox mam taki numer 03L 907 807 D ciekawe czy można jakimś innym zastąpić bo w serwisie kosztuje 2500 zł a gdzie indziej nie można znależć o tym numerze, na ebay jest używany http://www.ebay.de/itm/03L907807D-Volkswagen-Passat-B6-B7-CC-Lambdasonde-NOX-Sensor-2-0TDI-002-/252449351302?hash=item3ac7276686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzwoniłem do serwisu gostek powiedział że czujnika temperatury nie może znalezć prawdopodobnie nie występuje jako osobna część. wygląda na to że jest w komplecie z grzałką całość kosztuje 810 zł. Jeśli chodzi o nox mam taki numer 03L 907 807 D ciekawe czy można jakimś innym zastąpić bo w serwisie kosztuje 2500 zł a gdzie indziej nie można znależć o tym numerze, na ebay jest używany http://www.ebay.de/itm/03L907807D-Volkswagen-Passat-B6-B7-CC-Lambdasonde-NOX-Sensor-2-0TDI-002-/252449351302?hash=item3ac7276686

 

Nowszy numer 03L907807H - nowa część koszt 120 euro+koszt wysyłki 12e, dostępna na tym samym portalu. Widze, ze masz problem elektryczny,wjedz na kanał i sprawdz wtyczki połaczeniowe- lubią zasniedziec!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://vwforum.ro/topic/99409-b6-105kw-adblue-pareri-procontra-merita/?page=3 znalazłem coś takiego , czyli czujnik temperatury,czujnik poziomu i grzałka znajdują sie w jednym miejscu . Jeśli chodzi o nox mój 03L907807D jest kompatybilny z H jak pisał hrabia i AC

 

kurka znalazłem ale w turcji i dobra cena http://www.kutsalotomotiv.com/?newUrun=1&Id=1012576&CatId=bs575834&Fstate=&/NOX-SENS%C3%96R%C3%9C

Edytowane przez bubas16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kompletny zbiornik z walniętą pompą:

http://allegro.pl/vw-passat-b6-b7-cc-zbiornik-adblue-scr-3c0131878-i6565569506.html

Idealny na przeszczepy.

Zadzwoń tylko i dopytaj, czy ma wszystkie elementy czy jest wybebeszony.

Części są mocno zamienne. U siebie mam wsadzoną pompę adblue od Touarega i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem gostek powiedział że to cena za to co na zdjęciu ale czy warto ryzykować. Jeżeli pompa padła to pewnie ma troche przejechane nie wiadomo ile reszta pociągnie

Edytowane przez bubas16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się biłem z myślami - nowa pompa w serwisie 2200zł, kapkę dużo, kupiłem w ciemno za 350 używkę i chodzi. Nie chcę namawiać - Twoja decyzja, jednak 140zł to tyle co nic. Jak nawet jeden z elementów będzie sprawny to już jesteś do przodu.

 

Edit:

Czekaj bo namieszałem. Ze zbiornika przyda się jedynie grzałka. Czujnik nox i pewnie też jego ogrzewanie nie są na zbiorniku...

Edytowane przez StRess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zbiorniku jest czujnik temperatury środka redukującego ,czujnik poziomu i grzałka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StRess ten zbiornik jest z passata cc z 2010r. przejezdził 190 tys. wymieniony został tylko z powodu niesprawnej pompy, w środku nic nie było grzebane tak mówi, .Miałeś swój na dole tak samo wygląda jak ten na allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest nasz:

http://allegro.pl/zbiornik-redukcja-spalin-adblue-vw-passat-b7-nowy-i6069980209.html#imglayer

 

Wygląda identycznie, jest chyba tylko bez tej zewnętrznej stalowej obudowy i otuliny.

Wydaje mi się, że jest to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to mi namieszałeś .kurde nie wiem co robić.Jeżeli jest nowy to dlaczego ma ślady od mocznika? Parę dni temu zakończyła się aukcja też całego kompletu ale używanego za 1200zł dlatego mam pewne obawy czy on jest nowy.

Już wiem więcej ten komplet ma przejechane około 100 km dlatego są ślady mocznika i dlatego też traktują to jako część nową. Gwarancję oczywiście dają, więc się decyduje i kupuję i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez bubas16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności