Skocz do zawartości
Ice Blue

Podniesienie mocy w 1,9AVB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko od Mojego kumpla ;)

 

Witam serdecznie Posiadam VW Passata B5.5 z jednostka wysokoprężną 1.9 TDI AVB o mocy 101km podniesionym na mapie do 131. Moje pytanie jest następujące co bym musiał wymienić żeby podnieść moc do okolo 200 220km . I jakie to mniej więcej koszta.

 

Czekam na porady fachowców dzięki pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki Al ,turbo brd ,fmic,wzmocniona dwumasa , chip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompki Al ,turbo brd ,fmic,wzmocniona dwumasa , chip

 

rozumiem a czy wałek korbowy wytrzyma i korbowody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem a czy wałek korbowy wytrzyma i korbowody ?

 

Myślę ,że tak tylko pytanie opłaca się robić takie modyfikacje ?

Ja trochę żałuję ,że wpakowałem trochę kasy w moją B5 no ,ale hobby :D

Teraz mam na oku A4 B7 170 km i nie wiem czy na dniach nie łyknę jej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę ,że tak tylko pytanie opłaca się robić takie modyfikacje ?

 

No właśnie "myslę" chodzi o to czy na pewno wytrzyma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem a czy wałek korbowy wytrzyma i korbowody ?

 

Legenda glosi ze do 300 kucy starcza, bezpiecznie bedzie 280.

 

Jak chcesz leciec na grubo to polecam DQS z 2.5 TDI, + sprzegło spiek ( bo samo obicie kevlarem od 2.0 tdi 170 do 450 i 245 koni trzyma), turbo GTB2260vk albo juz najlepiej odgrazu na jakims GTD walić, do tego Firady HF80-tki, wydech najlepiej na przelotce, powinno dac okolo 260.

Oczywiście FMIC, Map sensor na 4 bary, zegary boosta i EGT by sie przydalo, (na siłe samo EGT) wystarczy.

 

Jesli chcesz troche nizej, mozesz sprobowac, na pompowtryskach AL (do 220-230 km) i wtedy sprzegło tylko kevlarem...

 

Musisz obrać dobry plan, bo pół-środki wychodzą bokiem, i dziurawią kieszeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeję kotleta. Z tymi legendami, to trochę poleciałeś.

Chodzi o to, że czym większa moc fabryczna w 1.9 tym mocniejsza konstrukcja silkika, tzn. grubsze tłoki, grubsze korby i chyba raczej wzmocniony wał.

AVB to najmniejszy silnik na pompkach, a co za tym idzie jest on najsłabszy(tzn. pod względem wytrzymałości na tuning)

Po przeczytaniu internetów i rozmowie ze znanym tunerem wychodzi na to, że bezpieczna granica dla tego silnika to 200km i 400nm i to już trzeba z odrobiną myślenia użytkować.

Edytowane przez patryk1803

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, odgrzeję kotleta. Z tymi legendami, to trochę poleciałeś.

Chodzi o to, że czym większa moc fabryczna w 1.9 tym mocniejsza konstrukcja silkika, tzn. grubsze tłoki, grubsze korby i chyba raczej wzmocniony wał.

AVB to najmniejszy silnik na pompkach, a co za tym idzie jest on najsłabszy(tzn. pod względem wytrzymałości na tuning)

Po przeczytaniu internetów i rozmowie ze znanym tunerem wychodzi na to, że bezpieczna granica dla tego silnika to 200km i 400nm i to już trzeba z odrobiną myślenia użytkować.

 

To coś słaby ten Twój tuner :rozpacz Podaj kto takie głupoty rozpowiada? :blady

Podaj te źródło gdzie piszą że bezpieczna granica jest 200... 200 to może dla fabrycznej skrzyni być zbyt dużo, dwumasy i sprzegło 228 pewnie będzie się śliżgać... ale napewno nie słupek.

Od ponad 3 lat ten AVB latał na 236/450nm, teraz ma okolo 247/460 i czekam na korekte bo zmieniłem sprzegło na Sachs Performance... i będzie mocniej :)

 

PS. Ile w zyciu pomodziłeś?

Edytowane przez golden87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszał, ja widział... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszał, ja widział... ;)

 

Może i ty widział, może i ty słyszał ciemniaku...

Tuner z którym rozmawiałem, to gość robiący takie projekty, jakie ty widziałeś chyba tylko na yt.

Projektów mocnych tdi już też trochę zrobili i powiedział mi jasno, że jeśli chcę mocne AVB do codziennej jazdy, bez obawy dostania korbą w łeb to 200/400.

I tyle w temacie, dla mnie żesz w swoim robić sobie ile tylko chcesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciemniaku

 

0b6ebd17b107aba0cd01cb7da5318773.jpg

 

 

to jest forum a nie burdel .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty co? Mieszkam w Warszawie tylko 200km musze dojechać, że się tak wymądrzasz? :) W dupie mam twoje wywody, tunera co robił takie projekty co widziałem tylko na yt :) to co ja widziałem niech pozostanie w mojej głowie, bo ty byś tego napewno nie ogarnął. A z tego co możesz zobaczyć w necie to jeżdżą avb ponad 200 koni i nic się nie dzieje z nimi. Ale każdy robi jak uważa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzialem to w AVB brak jest natrysku oleju na denko tloka,oraz troche inne tloki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności