Skocz do zawartości
Gość a_r_t_i

STOP - za mało płynu chłodzącego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość a_r_t_i

Witam,

Niedawno odpaliłem autko i po 10 sek. usłyszałem sygnał dźwiękowy wielki napis STOP na wyświetlaczu, zapalona kontrolka temperatury silnika i jakiś napis "Kuhl....blablabla".

 

Mniemam że chodzi o ilość płynu chłodzącego bo jest troszkę poniżej minimum.

 

Interesuje mnie inna rzecz: gdy dojechałem do domu to STOP i napis cały czas był na wyświetlaczu. Następnego dnia odpaliłem auto i napis już się nie pojawił...na uczelnie mam blisko więc auto nawet nie doszło do temp. optymalnej.

 

Zdziwiło mnie jednak to że już kilkakrotnie odpalałem auto a napis i ostrzeżenie już więcej się nie pojawiło.

 

Jak to jest z tymi komunikatami w Passacie ? Pojawiają się raz a potem cisza ? Dodam że wtedy co pojawił się błąd auto stało delikatnie pochylone na stronę pasażera - może to spowodowało że jakiś czujnik wyłapał brak płynu.

 

Płyn oczywiście za chwilę będzie uzupełniony, ale wytłumacznie mi proszę zasadę wyświetlania błędów: pojawiają się jednorazowo a potem znikają (mam na myśli wyświetlacz komputera) ?

 

Pozdrawiam,

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do pytanka...

miałem tą samą historię w golfie jednorazowy komunikat zaraz po odpaleniu auta ,tylko dziwne bo autko stało w garażu może z 15h i w poziomie a płyn (stan) OK ,natychmiast zgaszony silnik i po ponownym starcie nic. VAG nic nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość villy_1234

Witam

informacja ta dotyczy nie tylko że jest mało płynu ale może tez oznaczac kłopoty z wentylatorem.

Lampka ostrzegawcza zgasła i nie zaświeci się jeżeli awaria dotyczy wentylatora

trzeba posprawdzać bezpieczniki.

Być może tez pokazała ci że jest mało płynu i troszeczkę podniosła się temperatura jak temperatura jest ok to sygnał iinformacja na fize się nie pojawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powodem może być zawieszenie sie czujnika w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodzącego. Ja tak miałem kiedy przez nieszczelność chodniczki oleju ten dostawał sie do układu chłodzenia. Wyczyściłem benzyna i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności