Skocz do zawartości
damian665

zbiorniczek płynu hamulcowego

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam trochę głupie pytanie

ale może mi ktoś pokazać na jakiejś fotce który to jest zbiorniczek od płynu hamulcowego?? :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SewGor

a ktos moze wie jak wyciągnąć sitko w zbiorniczku wyrownawczym płynu hamulcowego? i jak sie sprawdza poziom płynu hamulcowego. z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sie sprawdza poziom płynu hamulcowego. z gory dzieki!

Masz na zbiorniczku MIN I MAX płyn musi być w tym zakresie. Jeśli jest na MIN nie dolewaj bo po wymianie klocków podniesie się.

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz na zbiorniczku MIN I MAX płyn musi być w tym zakresie. Jeśli jest na MIN nie dolewaj bo po wymianie klocków podniesie się.

Pozdrawiam Miłosz :vw:

 

Fajnie, tylko płyn hamulcowy jest bezbarwny i se mogę patrzeć na MIN/MAX. Podpinam się do pytania kolegi SewGor czy można wyjąć to sitko w zbiorniczku?

 

fr@nek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sitko jest na wcisk, trzeba dobrze podważyć to wyjdzie. Jeśli nie widzisz poziomu płynu to po prostu oprzyj się rękami o błotniki i bujnij autem na boki, na pewno zobaczysz. A płyn jeśli jest na MIN to jednak radziłbym dolać, przy wymianie klocków trzeba nadmiar po prostu odessać strzykawką i jest to normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam małe pytanie od nośnie zbiorniczka na płyn hamulcowy, a mianowicie na jego powierzchni jest oleista substancja, na 99% jest to płyn hamulcowy. Stan płynu hamulcowego jest pomiędzy MIN. a MAX, odkręciłem korek wlewu do zbiorniczka i płynu było pod korek, więc go odessałem. Skąd mogą być wycieki? Z pod korka? Na powierzchni nie widać pęknięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

Mam małe pytanie od nośnie zbiorniczka na płyn hamulcowy, a mianowicie na jego powierzchni jest oleista substancja, na 99% jest to płyn hamulcowy. Stan płynu hamulcowego jest pomiędzy MIN. a MAX, odkręciłem korek wlewu do zbiorniczka i płynu było pod korek, więc go odessałem. Skąd mogą być wycieki? Z pod korka? Na powierzchni nie widać pęknięć.

Najprawdopodobniej spod korka. Nie robiłeś ostatnio nic przy hamulcach? Jeśli tłoczki były wciskane to płynu w zbiorniczku przybyło, i musiał gdzieś się podziać. A może jest jakiś rodzaj zaworu bezpieczeństwa czy cuś :638:

 

---------- Post added at 20:45 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

 

Poza tym zły dział ;) B3/B4 a nie B5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w morde a ja ciągle myślałem że to jest ten zbiorniczek przed akumulatorem:( hmm to co w tym zbiorniczku jest jaki płyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O w morde a ja ciągle myślałem że to jest ten zbiorniczek przed akumulatorem
Przed akumulatorem masz zbiorniczek na płyn do wspomagania.
hmm to co w tym zbiorniczku jest jaki płyn?
A w zbiorniczku na płyn hamulcowy jest (albo powinien być ;)) płyn hamulcowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie chodzi o to ze nic nie robiłem przy hamulcach. Rok temu tylko uzupełniłem płyn tzn. dolałem do stanu MAX. A teraz jakieś 1-2miesiące temu zobaczyłem tłusty płyn na powierzchni zbiorniczka. I teraz nie wiem czy przepuszcza przez korek czy jest jakaś nie szczelność(może przez ten żółty plastik który jest obok korka wlewu płynu hamulcowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten korek teoretycznie powinien być hermetyczny, jeśli leci spod złącza to jest do wymiany całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz o połączeniu zbiorniczka z serwem? czy o złączu czujnika poziomu płynu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cieknie z czujnika, to korek do wymiany. Jeżeli cieknie na dole to nie wiem, bo nigdy tego nie ściągałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego zbiorniczka z płynem od wspomagania, to nagle ubyło mi jakieś 1,5cm płynu, niby nic nie cieknie, a ubyło. Jest właśnie o tyle poniżej minimum. To wina mrozów czy co? Taki płyn się zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile płynu hamulcowego wchodzi do zbiorniczka wyrównawczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile płynu hamulcowego wchodzi do zbiorniczka wyrównawczego?

do zbiorniczka to nie wiem ale do całego układu niecały litr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chce sie podpiac

chodzi o to ze zgubilem czujnik pozomu plynu hamulcowego w moim pasku ktory znajduje sie na dole zbiorniczka i nie wiem czy moge dolac plynu i czy ten nie wycieknie mi przez ten otwor na czujnik... a i jeszcze jedno nigdzie nie moge znalezc zeby kupic nowy... i moze ktos wie ile moze kosztowac taki czujnik???

passat 1.8T z 2002

z gory dziekuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności