Skocz do zawartości
sebastian7905

Wymiana akumulatora 2.0 tdi CR bluemotion

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanko ,czy rzeczywiście tak jest http://autobeztajemnic.pl/strefa-kierowcy/nowosci/wyposazenie/298.html czy w momencie kiedy mamy słaby akumulator i trzeba go wymienić ,a jest to akumulator do systemu SS i odzyskiwaniem energii ,to trzeba go programować ponownie ,a jeśli tak to o co kaman i jak to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej. W artykule jest wyraźnie mowa o systemach z KERS, którego passaty póki co nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkpol o dzięki bo już zgłupiałem ,kiedyś coś czytałem ,że te bluemotion mają jakiś tam system odzyskiwania energii (jak kolwiek by to brzmiało ) i tak sobie pomyślałem w jaki sposób ,a teraz ten akumulator to by juz było co najmniej chore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem w SSP, że Passaty Bluemotion przy hamowaniu silnikiem ładują kondensator, który zabezpiecza instalację przed wahaniami napięcia, szczególnie w sytuacji Start&Stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa rekuperacją i mają już to nasze b7,

 

a akumulator nowy podobno można vcdsem gdzieś wpisać - zakodować,

 

ale nie pamiętam gdzie to się robiło,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam info od znajomego (kolega PinkFloyd _tak się loguje na forach samochodowych) a więc ,jeżeli wymieniamy na akumulator AGM o podobnych parametrach ,to nic nie trzeba kodować ,jeśli nie jest to AGM to należałoby przeprowadzić adaptację ,a dla czego ? ,dlatego że napięcie ładowanego akumulatora AGM jest powyżej 15 V ,a zwykłego poniżej ,i wstawiając zwykły aku ,można by go przeładować ,ot tyle filozofii ,czyli jak pisał mkpol jeżeli aku jest takie samo ,to wymieniać ,nie kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam problem z zakodowaniem nowego akumulatora otóż kupiłem varte agm i jest tam naklejka z kodem który muszę wklepać w sterownik. 

20181124_090641.jpg

Po wpisaniu tego kodu wyskakuje mi błąd w vcds 

20181124_094029.jpg

Mógł by ktoś pomóc jak i gdzie znaleźć prawidłowy kod... Lub jak go wprowadzić zaznaczę że akumulator nowy ma inne parametry niż stary więc muszę zakodować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się uporałem z kodowaniem nowej baterii. Vcds zatwierdził nowe ustawienia ale teraz od kilku dni za każdym razem jak zapalam auto to dość dłuższą chwilę trzyma wyższe obroty nawet i 15 minut nie raz. Obroty na prawie 1000 i spalanie większe. Procedura wypalania raczej to nie jest bo mamy minus 3 na zewnątrz a obroty się podnoszą zaraz po odpaleniu auta. Czemu tak się dzieje?Zauważyłem że jest tak po wymianie aku na nowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak temp ponizej 5 stopni włącza sie dogrzewacz normalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z tym akumulatorem. Trzeba coś kodować czy nie. Mam teraz aku AGM i nie wiem czy teraz brać taki sam czy ma to jakieś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie. Twoje auto ma SS i rekuperację, a co za tym idzie inną charakterystykę ładowania aku typu AGM. Pewnie, że można zmienić aku na inny, ale wtedy należałoby to zakodować w sterowniku od baterii. Producent nie zaleca stosowania zwykłych aku bo ilość cykli ładowania/rozładowania w takich autach jest dużo większa i mocno skraca życie "zwykłego" aku. 

Co do wymiany AGM na AGM to warto też wykonać kodowanie nowego aku z uwagi na zresetowanie wspomnianego sterownika - który liczy "motogodziny" akumulatora. 

Warto wspomnieć, że oprócz akumulatorów typu AGM są jeszcze EFB, które też nadają się do takich aut, a są ciut tańsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aucie siedzi aku AGM, natomist w Vcds mam zakodowany rodzaj baterii Wet, i nie moge zmienić na AGM, wyrzuca błąd kodowania "31"

Ktoś wie jak to rozwiązać? trzeba się zalogować do sterownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2018 o 16:44, nico851 napisał:

Jakoś się uporałem z kodowaniem nowej baterii. Vcds zatwierdził nowe ustawienia ale teraz od kilku dni za każdym razem jak zapalam auto to dość dłuższą chwilę trzyma wyższe obroty nawet i 15 minut nie raz. Obroty na prawie 1000 i spalanie większe. Procedura wypalania raczej to nie jest bo mamy minus 3 na zewnątrz a obroty się podnoszą zaraz po odpaleniu auta. Czemu tak się dzieje?Zauważyłem że jest tak po wymianie aku na nowy. 

Kolego, czy ostatecznie wpisałeś cały 12 - to znakowy kod czy coś pominąłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś wymieniłem akumulator na Varta E39 AGM . Adaptację znalazłem w innym niż te trzy pokazane na filmie miejscach. Z uwagi na długi numer na naklejce nie chciało przyjąć go  jak u kolegi wyżej ale po szybkim ustaleniu wpisałem  1111111112 zmieniając ostatnią cyfrę z 1 na 2 aby wykasować licznik. Tak naprawdę to chyba to nie ma nic wspólnego z adaptacją skoro wpisałem nową wartość tylko dla pojemności i marki. Zero błędów, po krótkiej jeździe ponowny scan także bez błędów.

 

1.PNG

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o pomoc.

Jakiś czas temu wymieniłem akumulator z oryginalnego 68Ah na 70Ah.

Oba akumulatory sa do aut z SS, przy czym pierwszy byl Varty a drugi mam Bonnera.

Jaki problem ?

 

Probowałęm zakodować nowy akumulator jako 070JCB1111111112 - niestety nie udało mi się.

Probowałem zakodować OBD11 - też się nie udało (nie było opcji opisywanej w filmikach, na forach -> STG -> 19 -> Adaptacja (tego nie bylo)

 

Drugi problem nie związany z akumulatorem, ale może będziecie znali podpowiedz.

Chodzi o sam system SS i jego wyłączenie. Wiem, że można go wyłączyć na 2 sposoby: albo zmieniając wartość temperatury albo napięcia.

Niestety ich też nie mogę zmienić. VCDS nei pokazuje kanałów do wyboru i zmiany.

 

Co ciekawe, szwagier ma B7 i jest ten sam problem z wylaczeniem SS - brak mozliwosci wyboru odpowiedniego parametru (nie ma)

 

Sam VCDS działa poprawnie.

Czy ktoś z forumowiczów, byłby łaskawy poświęcić kilka minut i podłączyć swoj VCDS i sprobować mi zakodować akumulator i wyłączyć  SS ?

Najlepiej w okolicach warszawskiego Wawra.

Edytowane przez woj_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wpisujesz bez spacji to się nie uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Troszkę pomieszałem.

Sprostowanie :

 

1. PRoblem z wpisaniem dlugiego ciągu znaków 070JCB1111111112 mialem w szwagra B7 - ale ok, sprawdze ze spacjami, czyli 070 JCB 1111111112

2. W moim B6 z akumulatorem i kodowaniem mam inny problem. Po podlaczeniu VCDS mam "Protocol : CAN". Nie wazne czy probuje kogować poprzez :

- moduł 61 - regulator akumulatora -> 07 Kodowanie -> nie moge nic wybrac, menu sie nie rozwija - ale OK, bo i tak nie mam BEM Code.

- moduł 19 - Can gateway ->  0A  Długa adaptacja -> nie mam nic z rozwijalnego menu (a potrzebuje Battery Information / replacement

 

Nie wiem czemu w moim B6 VCDS nie pokazuje zadnego z powyższych ?

 

-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, woj_s napisał:

moduł 19 - Can gateway

Jaki masz numer sterownika (VAG Number)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer VAG to : 3C0 907 530 N

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności