Skocz do zawartości
szylton

Skrzypiący szyberdach

Rekomendowane odpowiedzi

Problem:

Podczas przechyłów nadwozia (np. zjazd z wysokiego krawężnika, jazda po nierównościach) dochodzi do skrzypienia wydobywającego się z okolic szyberdachu (w moim przypadku Sedan), jakby ktoś chodził po starej spróchniałej podłodze :D

 

Gdzie naprawiono:

Skutecznie zajęło się tym problemem ASO Zasada w Warszawie (Pan Paweł).

Jest jak ręką odjął, co prawda czasem wystąpi jakieś delikatne ciche skrzypnięcie, ale bardzo rzadko i to przy naprawdę dużych przechyłach nadwozia. Podczas jazdy po nierównościach w ogólnie nie ma tematu.

 

Jak naprawiono:

Podobno jest dwuetapowa instrukcja od VW:

 

1. Podkleić specjalną taśmą tylną część wanny szyberdachu – jak to nie pomaga to przejść do pkt.2 (u mnie nawet nie próbowali pkt 1 tylko od razu pkt 2)

 

2. Zamawia się nowe śruby do szyberdachu i specjalny smar. Konieczny jest demontaż całej podsufitki i szyberdachu.

 

Trzeba przypiłować/skrócić trzpienie ustalające i nasmarować je + cały mechanizm. Fabrycznie są za długie i dotykają blachy przy przechyłach nadwozia. Te trzpienie są obecne w całym zespole szyberdachu także jest sporo rozbierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni w serwisie i zrobione:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po 3 dniach roboczych (razem z przeglądem 30tyś) odbieram samochód z naprawy dachu.

Robione u Zasady na Grochowskiej w Warszawie. Podzielę się komentarzem..

 

Auto odebrane - kompletna cisza wewnątrz. Trzaski usunięte.

VW Centrala ma już procedurę usuwania hałasów dachu. Podobno przesłali to już do wszystkich ASO.

Edytowane przez Losec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . To jest mój pierwszy wpis na forum. Czy mimo kłopotów z szyberdachem jesteście zadowoleni czy w przyszłości odpuścilibyście temat.

Interesuje mnie zwłaszcza głośność przy prędkości 140-160 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony. Jak dla mnie dach nie ma żadnego wpływu na poziom hałasu przy prędkościach autostradowych.

W przyszłości też bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedż. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . To jest mój pierwszy wpis na forum. Czy mimo kłopotów z szyberdachem jesteście zadowoleni czy w przyszłości odpuścilibyście temat.

Interesuje mnie zwłaszcza głośność przy prędkości 140-160 km/h.[/quoteJ

 

Jeśli chodzi o całokształt to równiez jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Faktycznie nie słychać specjalnie szyberdachu a widok jest OK.

PS. pytanie z innej beczki - czy zakładaliście chlapacze i czy jesteście z nich zadowoleni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiacie o szyberdachach ( otwieranych w jednej płaszczyźnie, góra-dół) czy o oknach/dachach panoramicznych?

Czy "zgrzytanie" dachu panoramicznego -jezeli tego temat dotyczy - ujawniło się przy niskich temperaturach (poniżej 5C) czy było od początku niezaleznie od temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem o szyberdachu w sedanie, który porusza się w 2 płaszczyznach, góra / dół i również poziomo. Skrzypialo niezależnie od temperatury podczas przechyłu nadwozia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzeję koteleta. Na ten szyberdach była akcja serwisowa? Kupiłem jakis czas temu passka z 2015 roku i zastanawiam się czy jechac z tym do serwisu czy do jakiegoś mechaniora. Skrzypi u mnie coraz bardziej - teraz już nieznośnie. Dźwięki ustępują po otwarciu dachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają na to TPI, jest wymóg smarowania ale akcji serwisowej chyba nie było, bo zrobili mi dopiero jak im powiedziałem, że wydaje dziwne dźwięki. Akcje zrobili by sami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja serwisowa była/jest. Kupiłem takiego Paska po akcji serwisowej. Jest to wpisane do historii pojazdu w serwisie VW. Jeszcze czeka mnie wgranie nowego oprogramowania do multimediów. Tez jest akcja serwisowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla których roczników jest ta akcja serwisowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności