Skocz do zawartości
ochab

Naprawa skrzypiących plastików na słupkach drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :)

 

Więc jak już pisałem wcześniej uporałem się samodzielnie z tym nieszczęsnym problemem z który ASO nie daje rady :P

Nie trzeba być niewiadomo jakim specjalistą żeby to naprawić, wystarczy trochę chęci i cierpliwości :wsciekly.

Potrzebujemy:

-śrubokręt torx

-benzyna ekstrakcyjna ( lub coś innego do odtłuszczenia powierzchni )

-silikon w sprayu do uszczelek (lub płyn ludwik do posmarowania żeby lepiej wchodziła :lol uszczelka na swoje miejsce )

-materiałowa taśma do obklejania wiązek elektrycznych

-nożyk

-opcjonalnie 4 piwka po jednym na każdy słupek :cool

 

 

20160909_193902.jpg

 

Jako pierwsze odsuwamy szybę i wyciągamy uszczelkę. Siedzi dość mocno więc trzeba troszkę się przyłożyć :)

Najpierw wyciągamy ją w bok a potem ciągniemy do góry, musi wyjść cała spod chromowanej listwy.

20160909_180221.jpg

Naszym oczom ukazują się 3 zaczepy :D Na których przymocowana jest listwa. Do tego potrzebujemy malutki śrubokręt z torxem. I teraz uwaga na te śrubki są one plastikowe dość mocno siedzą i lubią się obrobić w taki sposób że nie będziemy mieli jak odkręcić. Mi tak się stało z 2. Musiałem odkręcać w kombinerkach no ale dało się :D

 

20160909_180253.jpg

 

Po udanym odkręceniu musimy jeszcze wyciągnąć takie plastikowe zaczepy zaznaczone strzałką

20160909_180249.jpg

Po wyciągnięcu:

20160909_184856.jpg

Teraz wyciągamy naszą piękną ozdobną listwę :D Ciągniemy ją w lewo i do góry delikatnie.

Tak wygląda po demontażu:

20160909_180752.jpg

Listwa:

20160909_180804.jpg

Następnie musimy odtłuścić całą powierzchnie na której była zamontowana listwa :) Bierzemy taśmę i oklejamy słupek drzwi również od wewnętrznej strony tak jak nachodzi listwa, na końcu lekko nacinamy nożykiem w taśmie miejsce na zaczepy które wyciągaliśmy wczenśniej. Ważne jest to żeby okleić te miejsca gdzie są zaczepy ponieważ tam plastik styka się z metalem i powoduje trzeszczenie:sciana

 

Tak to wygląda po oklejeniu:

20160909_181441.jpg

20160909_181509.jpg

 

Teraz montujemy listwę w odwrotnej kolejności :D

Najgorzej jest wcisnąć uszczelkę na swoje miejsce pod tą listwę chromową a szybę. :wsciekly

Dlatego proponuje posmarować silikonem w sprayu końcówkę uszczelki i dużo lepiej wchodzi :D :hehe:hehe

Tak to wygląda po złożeniu:

20160909_183115.jpg

Czyli jak widać nie ma śladu :D

Jeśli chodzi o listwy tylnych drzwi sprawa wygląda dokładnie tak samo.

Dzisiaj przetestowane na upałach i w końcu cisza :lol:lol

Można naciskać uginać i nic nie słychać.

 

Może komuś się przyda, naprawa łatwa tania i skuteczna :)

Jak coś to można przenieść do innego działu jeśli ten nie odpowiedni

 

 

P.S

Naprawdę smutne jest to że w ASO nie potrafią sobie z tak banalnymi problemami poradzić. Najlepiej powiedzieć że tak ma być albo że się czegoś nie da zrobić :wsciekly: a wystarczy tylko chwilę pomyśleć ....:blink

Edytowane przez ochab
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z serwisem po interwencji u imprtera o trzeszczenie nakladek na slupkach. Podobno jest to jednak znany problem dlabimprtera i jest "specjalna" tasma do podklejenia( czyli pewnie zwykla tasma tkaninowa do wiazek) Maja zamowic i zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem po rozmowie z serwisem po interwencji u imprtera o trzeszczenie nakladek na slupkach. Podobno jest to jednak znany problem dlabimprtera i jest "specjalna" tasma do podklejenia( czyli pewnie zwykla tasma tkaninowa do wiazek) Maja zamowic i zobaczymy...

 

No właśnie, pewnie dokładnie taka sama którą użyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze jedno pytanie: gdzie kupić taką taśmę? Byłem ostatnio w Castoramie i nie wiedzieli o co chodzi i nie udało mi się jej znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie elektronicznym, tasma parciana do wiazek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze by to podkleic klejem do wklejania szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co aż taki hardcore? W razie czego kto to potem zdejmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz a dobrze:), moze silikon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S

Naprawdę smutne jest to że w ASO nie potrafią sobie z tak banalnymi problemami poradzić. Najlepiej powiedzieć że tak ma być albo że się czegoś nie da zrobić a wystarczy tylko chwilę pomyśleć ....

 

Jak mawia mój brat, serwisanci ASO to nie naprawiacze a jedynie wymieniacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem delikatne wgniecenie w lewych tylnych drzwiach. Ponieważ był sprawca, więc zrobiłem to w serwisie VW. Po tej naprawie,  jakiś tydzień, zaczęło mi coś stukać, trzeszczeć na nierównej drodze. Myślałem że to lewe przednie drzwi, ale po zajechaniu na serwis określono że raczej tylne lewe. Stukało przeraźliwie, myślałem że coś się odczepiło, jakieś zaczepy czy coś. W serwisie otworzyli drzwi, wymienili bolce czy kołki i przestało ... na jeden dzień. Potem znowu. Więc znowu pojechałem. Tym razem wzięli na dłużej. Rozebrali całą tapicerkę, jeździli bez, a tu dalej skrzypi, stuka.

Okazało się, że to uszczelki ... cokolwiek to znaczy. Przesmarowali uszczelki w drzwiach i pomogło. Jeżdzę już 2 tydzień i jest spokój :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonując ten manewr w tylnych drzwiach wszystkie trzy spinki spadły mi na dno drzwi od strony blachy. Macie może pomysł jak je wyjąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąc tapicerkę, wyjąć zaślepkę i wyciągnąć. 10 minut roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, enriquez napisał:

Zdjąc tapicerkę, wyjąć zaślepkę i wyciągnąć. 10 minut roboty.

Od strony blachy;) boczek już przerobiłem, nie ma dojścia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz boczek, wyjmujesz plastik na którym siedzi sterownik drzwi. I masz sostęp do wnętrza. Ostatecznie wyjmujesz głośnik - jest na plastikowych kołkach. 

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słupki oklejone, dziękuję za poradnik, bardzo pomocny.

Jest ciszej ale pojawiły się trzaski, moim zdaniem to od przemieszczania obudowy słupka od środka (wyczuwalne drgania skorelowane z dźwiękiem podczas przejazdu po nierównościach).

Jak prawidłowo zdemontować ten element?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałem obudowę tego słupka od środka. Odkręciłem szynę z pasami. miejsce styku podkleiłem taśmą (i jeszcze parę innych miejsc). Prawa strona jutro - przy okazji zrobię zdjęcia. Jak będą zainteresowani - wrzucę. Podsumowując: bubel, blacha na blachę bez żadnej przekładki. Teraz cicho przy uchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.04.2019 o 18:02, Akronaut napisał:

Zdemontowałem obudowę tego słupka od środka. Odkręciłem szynę z pasami. miejsce styku podkleiłem taśmą (i jeszcze parę innych miejsc). Prawa strona jutro - przy okazji zrobię zdjęcia. Jak będą zainteresowani - wrzucę. Podsumowując: bubel, blacha na blachę bez żadnej przekładki. Teraz cicho przy uchu.

Bardzo chętnie, ja już wałkuje temat od kilku tygodni, oklejenie od zewnątrz eliminuje 70% trzasków, juz nie mam pomysłu. Wrzuć zdjęcia step by step jeżeli to możliwe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent.

20190407_112750.jpg Usuwamy zaślepkę 20190407_113040.thumb.jpg.94bbeb91bae3d4a6855f235cca0f4876.jpg i wykręcamy wkręt torx.

Następnie odginamy nakładkę z obu stron

20190407_113123.thumb.jpg.e761015f71b441848a35f72dbaa65cda.jpg

i naszym oczom ukazuje się goła ... blacha

20190407_113424.thumb.jpg.cf941ec0d8b91e24ea0a2a6eccb72126.jpg20190407_113525.thumb.jpg.198fc91cce5c081528ccd3fe53f91313.jpg

Oklejamy miejsce styku prowadnicy ze słupkiem (dałem 2 warstwy taśmy tekstylnej). Pamiętamy o nacięciu szczelin do montażu prowadnicy. Nie usuwamy nadmiaru taśmy. Oklejamy też profilaktycznie otwory w górnej części i miejsce styku w okolicy wkręta.

20190407_114204.thumb.jpg.34f040ffce8f4036e6890d11d9ac840f.jpg

20190407_114816.thumb.jpg.4a72a1b77862cc62886cbfaac786595c.jpg

Warto okleić styk dolnego czarnego poszycia z górną białą nakładką oraz okolice gniazd montażowych.

20190407_114836.thumb.jpg.873ae8bd14823c984776bf87a88c893e.jpg

Okleiłem też "kołki" w górnej części białej nakładki.

20190407_114847.thumb.jpg.600acb37d279aacbfbce0018d316487d.jpg

Nawinąłem też taśmę pod wkręt klamry pasa aby ograniczyć jego luzy i stuki.

20190407_115017.thumb.jpg.7f3a91db59d220926a38c7566e31f619.jpg

Nie zrobiłem zdjęcia kolejnego etapu: okleiłem z obu stron czarne uszy stanowiące maskownicę przy klamrze pasa.

Zauważyłem, że sama klamra w prowadnicy też mam luzy i stuka ale niczego nie wymyśliłem. Czas poświęcony na jeden słupek: kwadrans.

Okleiłem wcześniej czarne zewnętrzne nakładki. Efekt nie był zadowalający. Po operacji opisanej powyżej zniknęły te najbardziej denerwujące mnie odgłosy. Dzisiaj profilaktycznie przesmarowałem uszczelki.  Szkoda, że dzisiaj już nie muszę nigdzie jechać. Przynajmniej moim autem. Żona wysyła mnie, abym zatankował jej auto. Też tak macie? ;) Powodzenia!

Admina proszę o usunięcie tych 2 zdjęć poniżej. Robiłem to kilka razy i uparcie wracały. Dziwne, bo edycje tekstu zostały zapamiętane. Dziękuję.

 

20190407_113525.jpg

20190407_114847.jpg

Edytowane przez Akronaut
nowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 9/10/2016 at 4:58 PM, ochab said:

 

20160909_184856.jpg

Prośba - mógłby ktoś mi podać numer tych kołków kwadratowych, w które wchodzi śrubka. Wszystkie przy wkręcaniu w 3 d..y się połamały.

Edytowane przez HTN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej pewnie znalazłeś ale zostawie dla innych nr to 6R0839829

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności