Skocz do zawartości
kbc85

Wiata garażowa - kilka pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Planuję na wiosnę zrobić coś na zasadzie tego zadaszenia na samochód. Interesuje mnie konkretnie ten model bo nie będzie mi kolidował z wjazdem pod niego. Ciężko znaleźć jakieś dane odnośnie wymiarów słupów.

 

KRBS Startbild [1600x1200].jpg

 

 

Myślę to zrobić na słupach:

 

Pionowe stolce 50x100x5 3sztuki wpuścić w ziemię i zabetonować na głębokości 150cm i nad ziemię wypuścić z 170cm.

Poziome ten sam wymiar o długości około 280cm .

Pod płytę plexi dał bym profil 40x40x4.

Biorę pod uwagę jakieś zastrzały na zewnętrznych słupkach tak by podparły dach.

 

Odległość między słupami około 2m tak by wyszło łącznie na długość z 5m

 

Mamy jakiegoś budowlańca który by się określił czy ma to prawo bytu i śnieg mi tego nie słamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki materiał chcesz zastosować metal czy drewno domyślam sie że chodzi ci o metalowe słupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość na metalu, ewentualnie legary pod plexi bym dał aluminiowe żeby zelżyć na wadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj daj profil 80x80 x4 min gr na nogi na reszte wystarczy profil 40x40 3min grubosci wkop w ziemie daj silny beton a dach mozesz dac poliwenglan 10 min gr 2 komorowy , jesli dasz cienszy w zimie lubi pekac od mrozow a w lecie go słonce krzywi , i cena tez jest za niego fiu fiu ale efekt fajny , robie podobne wiaty jak narazie nic nie zawaliło sie , wszystko zalezy od kasy ile chcesz , mozesz dac blache kolorowa trapezowa decyzja i kasa twoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę blachy bo mam dachówkę na domu i wolał bym coś takiego co będzie oko cieszyć wizualnie a taki poliwęglan będzie chyba lepszy. Czyli nie bać się takich wymiarów jak podałeś. Nie mam na razie pojęcia ile to wyjdzie ale ile by nie wyszło to i tak to zrobię. Metal będę miał po lepszej cenie bo mam dojścia :P więc nie będzie tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić*z drewna i ładne pokrycie dachowe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mamy tutaj speców od wiaty, to ja też zapytam...

Chcę postawić wiatę na dwa auta, ale drewnianą. Szerokość 5,40m (ogranicza mnie garaż i płot-pomijamy przepisy budowlane-jestem w trakcie załatwiania odpowiednich papierów), długość 9m. Ma to stać na czterech nogach i być przykryte blachodachówką.

Odległość między nogami na szerokość 5,40m, na długość 7m (w tyłu wiaty dach miałby wisieć 2m, ewentualnie podeprę go na kolejnych nogach, ale muszę zachować ten jeden duży odstęp 7m między nogami).

Jakiego przekroju belki użyć wzdłuż wiaty, żeby utrzymała dach i się nie odkształciła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odległość między nogami na szerokość 5,40m, na długość 7m (w tyłu wiaty dach miałby wisieć 2m, ewentualnie podeprę go na kolejnych nogach, ale muszę zachować ten jeden duży odstęp 7m między nogami).

Jakiego przekroju belki użyć wzdłuż wiaty, żeby utrzymała dach i się nie odkształciła?

 

Zamawiałem wiatę drewniana z montażem 3 lata temu - wymiary 6.2mx6.4m

Do zezwolenia na budowę Musisz posiadać projekt wiaty.Z braku czasu wynająłem architekta wraz z obsługą dokumentacji (czyt. bieganiem po urzędach) Koszt 1500pln (architekt) i nic mnie nie interesowało. Projekt,grubości belek (mam 150x150mm),konstrukcja,obliczenia,projekt z wymiarami oraz grubością słupów/belek itp - wszystko analizował gościu. Święty spokój a i gwarancja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Święty spokój a i gwarancja

Ile kosztowała Ciebie ta wiata? Za wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile kosztowała Ciebie ta wiata? Za wszystko...

 

Wiata 12tyś (z allegro - wysłałem wymiary,dostałem wycenę) - montaż pilnowałem osobiście

Architekt 1,5tyś (znaleziony na necie z siedziba blisko mojego domu)

Wylewka betonowa (20cmm chudziaka + folia izolacyjna+ok7cmm) 2tyś (znajoma firma)

 

 

 

 

 

 

Tytuł tematu - WIATA garażowa. Reszta postów w koszu.

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności