Skocz do zawartości
lukaszg8

[B5] 1.9 TDi AFN - prośba o ocene korekcji wtrysków .

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdziłem dzisiaj korekcje wtrysków , silnik nagrzany wszystko tak jak ma być , wynik wyszedł następujący:

Bez tytułu.jpg

czy wszystko jest ok ? z awarii w układzie wtryskowym posiadam nieszczelność pompy - ropa się leje na zimnym silniku ale w poniedziałek usterka zostanie usunięta :) bardzo bym prosił o opinie na temat wartości z grupy 13

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą, ktoś wie, dlaczego vag nie pokazuje prawie nigdy 4 cylindra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
swoją drogą, ktoś wie, dlaczego vag nie pokazuje prawie nigdy 4 cylindra?

 

Dla AFN

013 - jałowy bieg (regulacja równomierności obrotów silnika)

(jałowy bieg, silnik ciepły, temperatura płynu powyżej 80°C)

1 Różnica dawki wtrysku, cylinder 4 do 3 [−2,0 do + 2,0 mg/skok]

2 Różnica dawki wtrysku, cylinder 2 do 3 [−2,0 do + 2,0 mg/skok]

3 Różnica dawki wtrysku, cylinder 1 do 3 [−2,0 do + 2,0 mg/skok]

4 Brak wskazania [—] [—]

 

- Układ wtryskowy steruje regulacją równomierności obrotów silnika. Układ rozpoznaje różnice mocy między poszczególnymi cylindrami (tolerancja części, rozkalibrowanie dysz wtryskowych, ciśnienie sprężania itp.) i przez selektywny rozdział dawek wtrysku wyrównuje je na jałowym biegu.

- Rozpoznanie dokonywane jest na jałowym biegu przez sygnał z czujnika obrotów silnika, który dostarczany jest do komputera sterującego jako 4 sygnały na jeden obrót wału korbowego. Jeżeli sygnały nadchodzą w równomiernym rytmie, oznacza to, że wszystkie cylindry wykonują równomierną pracę. Jeżeli jeden cylinder wykazuje słabszą moc, wał korbowy potrzebuje dłuższego czasu na następną połowę własnego obrotu, W przypadku, gdy cylinder wykazuje większą moc, przyspiesza wał korbowy i dlatego potrzebuje krótszego czasu.

- Jeżeli komputer sterujący rozpozna odstępstwo, wówczas dany cylinder natychmiast zasilany jest większą lub mniejszą dawką wtryskiwanego paliwa, aż silnik będzie ponownie pracował równomiernie.

- W bloku wartości mierzonych różnica dawek wtryskiwanego paliwa do poszczególnych cylindrów, która potrzebna jest do uzyskania równomiernych obrotów silnika, wskazywana jest w porównaniu do cylindra 3.

- [+] do mg/skok: cylinder wykazuje mniejszą moc niż cylinder 3 i zasilany jest większą ilością paliwa.

- [−] do mg/skok: cylinder wykazujący większą moc niż cylinder 3 zasilany jest mniejszą ilością paliwa.

 

Teraz widzisz dlaczego?:luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zerknoł by ktoś na moj scan czy ok jest bo po zrobieniu glowicy zostaje mi pompa paliwa

IMG_20161220_173530.jpg

IMG_20161220_174352.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, to moja pierwsza wypowiedz na forum, podłączę się do tematu, kupiłem b5 1.9 tdi z silnikiem ahh , który był zajechany , wymieniłem na afn biorąc pompę i turbo z ahh, wtryski zostały z afn , co należało by zrobić by obniżyć mu spalanie, czy dawkę należy mu zmniejszyć w vagu? czytałem że pompa 11 przy afn przy seryjnie ustawionej dawce może powodować za duże podawanie paliwa gdyż wtryski 205 dają wiecej ON niż mu potrzeba, proszę o pomoc to mój pierwszy diesel. i drugie pytanie, wyrzuca w vagu błąd czujnika g266 , przy filtrze oleju mam 2 czujniki tylko 1 podłączony , a do drugiego wiązki nie widzę , w misce i okolicach ani czujnika ani wiązki.Czy trzeba się przejmować tym błędem?

Edytowane przez lukasw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności