Skocz do zawartości
maciek34

Pytanie o dynamicznego (zwykłego?) asystenta świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nabyliśmy auto i chciałem zapytać o light assist/dynamic light assist.

Auto ma za szybą kamerkę zamontowaną w lusterku (nie chodzi oczywiście o czujnik deszczu/zmierzchu). Czy obecność kamerki świadczy o tym, że auto ma już na pewnp dynamic light assist?

 

Na MFA mamy takie o to możliwości wyboru :

 

asystent.JPG

 

asysten2.JPG

 

Wygooglałem takie informacje

św kierowane = wył/wł skrętnych bi xenonów

tryb podr = przełączenie świateł na ruch lewostronny

kier comfort = kierunkowskaz miga 3 razy jak pukniesz manetkę

 

Czy nie powinno być w takim razie gdzieś włączenie/wył dynamic light assist czy light assist?

Czy to dynamicznego asystenta świateł stosowane są inne lampy, jeśli tak czy ktoś widział takie na żywo (czy czymś się z zewnątrz różnią).

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi kogoś kto zna się na tyle żeby ogarnąć temat.

Nie mogę dojść czy mam zwykły light assist, DLA a może w ogóle go nie mam (w takim razie po co kamerka) ?

Z etki stan wyposażenia samochodu pokazuje static/dynamic light assist więc dwojako można to interpretować.

 

pozdrawiam - Maciek

Edytowane przez maciek34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie bedzie to co pokazane na tym w]filmiku.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie bedzie to co pokazane na tym w]filmiku.?

 

Dzięki stary to jest dokładnie to o co chodziło, wiadomo już kiedy to działa a kiedy nie I jak włączać.

Pozostaje kluczowe pytanie za million dolarów, czy przy dynamic light assist muszą być zamontowane inne xenony (np. z rozbudowaną soczewką) niż zwykłe xenony skrętne?

 

pozdrawiam - Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego do Dynamic Light Assist musisz mieć odpowiednie lampy przednie - nie zwykłe

Muszą mieć takie kody:

3AC 941 043

3AC 941 044

Kamerka oczywiście jest niezbędna ale jeżeli nie masz tych lamp to pewnie masz ją do LANE ASSIST.

 

Oczywiście można zmienić lampy i odpowiednio to zaprogramować ale wydawanie 2 koła na taki bajer-nie sądzę!

Sam się zastanawiałem nad tym ale jak zobaczyłem ile lampy kosztują to zrezygnowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności