Skocz do zawartości
czangli1986

Proszę o analizę logów Passat B5 problem z rozruchem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Passat B5 FL 2000 r.

motor : AVF 130 KM 1.9TDI

 

Witam mam następujący problem z moim paskiem, tzn aby odpalić trzeba kręcić rozrusznikiem kilka sekund. Nie jest tak jednak zawsze bo czasami pali od tyknięcia - loteria po prostu.

 

Czasem pali 15 razy od strzała a czasem za 4 i 5 razem trzeba go dużej na rozruszniku przytrzymać. i na odwrót.

 

Jak jest ten problem to nic nie daje wielokrotne przekręcanie kluczyka czy kilka prób rozruchu po 1,2 obroty, musi swoje wykręcić za jednym razem dopiero wtedy odpali.

 

Nie ma także różnicy czy auto stoi długo czy kilkanaście sekund. Odpalony - gaszę - nie chce palić, odpalam - gaszę - pali bez problemu. Czy na dworze jest - 12 czy +25 C bez różnicy . Czy auto jest rozgrzane po trasie czy zimne .

Auto odpala zawsze tyle, że trzeba czasem długo kręcić. ok 5-6 sekund

 

Dwa raz przez rok zdarzyło mi sie tak ze auto odpaliło na dotyk i po 30 sekundach samo zgasło , dopiero po daniu mu Plaka zapiało na dotyk .

 

Aku naładowane, rozrusznik kręci szybko, jak zapali to nie dymi, po odpaleniu silnik pracuje równo tak jak zawsze, osiągi w normie... około roku temu był wymienny kompletny rozrząd i wszystkie filtry.

 

Byłem u jednego mechanika podłączył pod vaga i powiedział mi ze 2 pompo wtryski są już na wykończeniu a jak byłem się poradzić drugiego to powiedział ze wina leży gdzieś w elektryce silnika. i sam teraz nie wiem za co się zabrać ?

 

Ponadto sprawdziłem włącznik świateł, wymieniłem przekaźnik rozruchu , i czujnik temperatury silnika. sprawdziłem smok w baku i dalej to samo.

podłączyłem dziś sam pod vaga zero błędów motoru, podsyłam kilka logów może ktoś coś wychwyci nie tak... ?

 

Ja podejrzewam źle ustawiony kąt synchronizacji wtrysku bo powinien mieć wartość zbliżona do ,,0'' a ma -2.2 lub -1.1 lub -1.6 zależy tez od obrotów.

 

Proszę o wasza pomoc i opinie ?

Pozdrawiam

 

3.jpg

02.jpg

05.jpg

07.jpg

1.jpg

4.jpg

01.jpg

03.jpg

04.jpg

06.jpg

Edytowane przez czangli1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze 2 logi

 

09.jpg

08.jpg

Edytowane przez czangli1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręć filmik podczas rozruchu. Są jakieś błędy w sterowniku? Wg mnie problem leży w elektryce i na początek podmienił bym rozrusznik - potrafi robić zakłócenie, które "ogłusza" czujnik położenia wału, a wtedy jest utrudniony rozruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności