Skocz do zawartości
deuz

Zaprawki do lakieru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

słuchajcie mam odprysk na którym wyszło trochę rdzy. Zlokalizowane jest to nad szczeliną przedniej szyby. Papier ścierny powinien załatwić sprawę. Ale zastanawiam się czy robić to zaprawką taką z aukcji czy może czymś innym ?

Ma ktoś jakieś doświadczenia z takimi lakierami ? Coś polecacie na aukcji czy jakaś firma fajnie dobierze kolor do VW. ?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor masz na wklejce i szanujące firmy mają już wg tych numerów zaprawki do sprzedania w takich buteleczkach z pędzelkiem, jak przy lakierze do paznokci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

słuchajcie mam odprysk na którym wyszło trochę rdzy. Zlokalizowane jest to nad szczeliną przedniej szyby. Papier ścierny powinien załatwić sprawę. Ale zastanawiam się czy robić to zaprawką taką z aukcji czy może czymś innym ?

Ma ktoś jakieś doświadczenia z takimi lakierami ? Coś polecacie na aukcji czy jakaś firma fajnie dobierze kolor do VW. ?

Dzięki.

Jeśli można. Papierem ściernym wytrzesz więcej niż potrzeba. Moja rada usuń rdzę i troszkę lakieru (zdrowego - lekki naddatek) ostrzem nożyka do tapet, dobrze się skrobie do tzw "żywego" i dokładnie tyle, ile chcesz usunąć. Załatw sobie u lakiernika podkład pod lakier (pewnie potrzebujesz tylko troszkę, choć nie wiem jakie masz duże uszkodzenie), no i na końcu lakier. Oczywiście nie zapomnij odtłuścić przed malowaniem. Bez podkładu zaprawka "odleci" po pierwszej zimie (przerabiałem temat kiedyś z B5). Drugi raz na podkładzie zaprawka trzyma do dziś (wiem bo żelazo sprzedałem znajomemu).

Edytowane przez grabson7
poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

 

a na zderzaku czyli plasitku jak to powinno być zrobione, bo w sumie też mam otarcie a sama pasta nie da rady.

Drobny papier ścierny na mokro, myślałem o jakieś szpachli nawet i dopiero podkład (ten sam co na blache ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Panowie,

 

a na zderzaku czyli plasitku jak to powinno być zrobione, bo w sumie też mam otarcie a sama pasta nie da rady.

Drobny papier ścierny na mokro, myślałem o jakieś szpachli nawet i dopiero podkład (ten sam co na blache ?)

nie jestem lakiernikiem, ale na mój rozum ABSOLUTNIE NIE. Podkład do plastików musi być specjalny tzn. elastyczny, co ze szpachlą nie wiem, ale pewnie też do plastików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na blachę podkład i lakier zaprawkowy (najlepiej dorabiany w mieszalni lakierów bo dobiorą najlepszy odcień).

Na plastik jeśli szpachlówka to tylko do plastików ona jest elastyczna (np. Novol Bumper).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wiem, że auto było malowane ale nie znam żadnej nazwy, kodu lakieru czy odcienia to jest jakiś profesjonalista który dobierze identyczny kolor ? Auto było malowane w ostatnich 5 latach i wszyscy się za nim oglądają bo tak się fajne prezentuje ale ma jeden defekt po mini puknięciu i drugi bo się rower przewrócił i zrobił grube rysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do mieszalni farb autem lub z kawałkiem części polakierowanej i ci dobiorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest już podobny temat i również uważam, ze najlepiej byłoby udać się od mieszalni lakierów jeżeli chcesz aby nawet mała zaprawka nie odróżniała się od całości. Do plastiku musi być inny podkład i pasta niż do blachy, inaczej cały efekt po prostu Ci nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności