Skocz do zawartości
Gość kaliber15

zamiana oryginalnego alarmu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaliber15

Witam i pozdrawiam wszystkich . Mam taki problemik . Kupiłem B5 z uszkodzonym pilotem od alarmu i centralnego zamka . Aby dopasować pilota do istniejącej instalacji to koszt w granicach 300 do 400zł (jezeli reszta jest sprawna??). Natomiast nowy alarm z centralnym i pilotami kosz. ok 150 do 200zł . I tu mam mały dylemacik , czy wymieniać wszystko , czy można gdzieś wpiąć samą centralkę z alarmem i pilotem aby wszystko działało . Wyczytałem w kilku miejscach na tym forum , że centralka od centralnego zamka jest w drzwiach od kierowcy ok. jak podpiąć się pod silniczki od centralnego też jest ok . ale nie znalazłem samego opisu o podpięciu nowego sterowania alarmem i centralnym na nowych modułach i pilocie . Pozdrawiam

 

Ps . Kupiłem taki zestaw :

http://www.allegro.pl/item244633073_rtx_tornado_pilot_chrom_mega_zestaw_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Lepiej było dopasować nowy kluczyk i nowy pilot do orginalnego alarmu ale jak już kupiłeś to po ptakach.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliber15

nowy kluczyk hymm po co ja mam osobny pilot !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Riven_

Ja potpinalem dodatowa centralke do fabrycznego zamka centralnego w b5.

Tyle ze moja centralka byla tylko po to zeby byl pilot bez alarmu ale to raczej bez roznicy.

Ja zrobilem to tak:

Sterowanie na centralce mialem masa ( - )

Centralke wpialem do kabli ktore ida od zamka w klapie (sedan).

Wszystko poszlo w miare szybko, zamek dziala razem z domykaniem szyb niestety zeby zamknac auto z domykaniem szyb trzeba trzymac caly cas przycisk (ale dziala)

W tej chwili wyglada to tak: drzwi auta mozna otworzyc tylko z pilota, bo jak rozebralem zamek w drzwiach i zobaczylem jak latwo otworzyc passata to od razu wywalilem "lopatki" z konca wkladek ktore otwieraja zamek (teraz jak wloze kluczyk to mozna nim obracac do woli).

Tak jak napisalem auto otwieram tylko pilotem otwiera sie wszystko tzn dzwi i klapa i pilotem wszystko sie zamyka, dodatkowo mam zrobione tak ze kluczykiem moge otworzyc i zamknac klape ale wtedy centralny sie nie wlacza i drzwi pozostaja zaryglowane.

 

Jesli chcesz to daj znac to sprawdze kolory kabli bo mam w tej chwili rozebrana klape wiec moge to latwo sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliber15

Czyli z tego co zrozumiałem ty centralke podpiołeś do tylnej klapy !! a kolorki możesz dać bo jutro za to się biorę . Może wiesz gdzie jest umieszczona centralka od alarmu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Riven_

Wieczorkiem sprawdze te kolorki to Ci napisze.

Widze ze mamy te same auta tylko Twoj rok mlodszy, u mnnie nie bylo centralki w drzwiach od kierowcy, chyba ze jej nie zauwazylem ale to malo prawdopodobne bo wszystko wyciagalem z drzwi

Moze alarm jest razem z modulem komfortu? Ale tak tylko strzelam

 

 

http://img254.imageshack.us/my.php?image=wtyczkaid3.jpg

 

To sa te kable zanzaczone strzałkami (zewnetrzne) tam podajesz masz na jeden jak ma sie zamknac a na drugi jak otworzyć. Sorki za jakość ale foto robiłem komórką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliber15

Dzięki za foto . Jednak zdecydowałem się na drzwi i tam znalazłem przewody wychodzące z silniczka do zamykania szyb do silniczka z centralnego

1 czerwono zielony

2 czerwono niebieski

Jak czytałem na tym forum one odpowiadają za zamykanie lub otwieranie c.zamka.

Mam zestaw alarmu z wyjściem do sterowania c.zamkiem odpowiednio

1 biały zamykanie

2 biało czarny otwieranie

Zestaw może być sterowany albo + albo -

Jak jest sterowany central zamek w Passacie + czy minusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliber15

A i jeszcze jedno czy mam zakładać jakiś dodatkowy sterownik c.zamka czy wystarczy ten impuls z alarmu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Riven_

Sterowany jest minusem

Zalezy jak dlugi jest ten impuls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fb3
Sterowany jest minusem

Zalezy jak dlugi jest ten impuls

 

odgrzewam kotleta, bo zgłupiałem,

50% na 50% wypowieedzi na temat jakim sygnałem otwiera się/zamyka się centralzamek to na przemian odpowiedzi plusem albo ...minusem

Więc jak to jest naprawdę? to zależy od rocznika, modelu, koloru lakieru??

w jakich paskach szły zamki pneumatyczne? B5 również ma jeszcze pneumatyczne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności