Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jest wskazanie zasięgu na górnym pasku DM/DP. Chyba, że o innym wskazaniu myślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wskazanie zasięgu podłączonego telefonu oraz wskazanie zasięgu wifi, które jest bezużyteczne, ponieważ modem zawsze leży w aucie. Jak masz wbudowane lte/3G to to drugie jest zastapione przez zasięg wbudowanego modemu dzięki czemu wiemy czy jesteśmy w zasięgu internetu. Ta informacja będzie na modemie ale jeśli jest on w podłokietniku albo w bagażniku to z niej nie skorzystamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Discover Pro - 3G0035044 LTE

Discover Pro - 3G0035021 DAB+LTE

:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale sie Szymon uparles na to LTE ;-)

Ja odpuszczam temat, do navi i carnetu 3G w zupelnosci starczy, chyba ze chcesz udostepniac modem jako access point dla kilku urzadzen to wtedy rzeczywiscie bedzie roznica

 

nawet bardziej niż to LTE zależy mi na nowych funkcjonalnościach Andorid Auto, może DAB jeśli montaż nie byłby zbyt kłopotliwy. Sama prędkość 3G też mi wystarcza. Może jest w tym też coś z tego, że nie mogę przestać dłubać, zmieniać, ulepszać czegoś w aucie :) Ale wiem kiedy dochodzę do ściany, także jeśli okażę się to nierentowne to zrezygnuję.

Robiłem w weekend testy w trasie z MirrorLink in Motion i udało mi się już z nim oswoić. Opiszę więcej w innym wątku.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Discover Pro - 3G0035044 LTE

Discover Pro - 3G0035021 DAB+LTE

:ok

 

dzięki!:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może DAB jeśli montaż nie byłby zbyt kłopotliwy

 

Szymon, DAB w Polsce ma ograniczony zasięg i możesz być zawiedziony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, cenna uwaga, bardzo pomocne to forum :)

A jest ktoś w stanie potwierdzić czy w autach z MY2017 z Head Unit z LTE montuje się jakieś inne anteny niż do starszych Head Unitów?

Coś mi się wydaje, że ASO mówiąc mi że jest to konieczne, miało na myśli anteny właśnie DAB. Bo tak na zdrowy rozsądek różnicą pomiędzy 3G a LTE jest sam modem a nie antena, tak jak to ma miejsce w telefonach komórkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon do DAB musisz fizycznie pociągnąć przewód antenowy (czarny wtyk) i wymienic wzmacniacz w tylnej części auta. Moim zdaniem LTE i 3G różni się tylko modemem, antena nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to zapytam o cenę takiej imprezy u mnie, ale jeśli nie będą chcieli się podjąć to będę musiał skorzystać z polecenia ASO gdzie to zrobią. Muszę mieć wszystko oficjalnie, bo auto w leasingu.

 

Tak też zdałem sobie sprawę, że ja teraz mam 3G0035044A a to jest 3G.

Jeden z kolegów z DP LTE podsyłał mi że ma 3G0035022.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 3G0035022 ( MY2017 ,DAB,LTE)

Poza tym u mnie DAB sprawdza się super ,nie ma problemów z odbiorem, zupełnie inna jakość niż FM, póki co nadaje tylko Polskie Radio ale jest tego ok 10 programów m.in. Radio Dzieciom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAB w Polsce nie zyska popularności dopóki rząd nie wycofa radia analogowego. Pasmo FM jest od dawna zapełnione i komercyjne stacje trzymają się go jak mogą, ponieważ dodatkowa konkurencja nie jest im na rękę. Jakość dźwięku w DAB jest lepsza ale wielu ludzi nie zauważy różnicy, szczególnie w muzyce, która jest puszczana w popularnych stacjach radiowych. Największy przełom to właśnie większa ilość stacji (może powróci ESKA Rock w Szczecinie...) + rozbudowany radio text i obrazki.

 

DAB może jednak się nie przebić, ponieważ streamowanie radia z całego świata przez internet może zająć jego miejsce (albo Spotify itp.). Nie rozumiem dlaczego nie ma w autach obsługi radia internetowego. Dodanie do car-net obsługi np. vTuner byłoby względnie proste i jakie korzystne dla klientów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem dlaczego nie ma w autach obsługi radia internetowego

Jeśli to pomoże - to po odblokowaniu MirrorLink działa większość aplikacji na ekranie DP, także można śmiało zapuścić jakąś apkę z Radiem internetowym. Choć oczywiście natywna opcja choćby w Mediach byłaby zdecydowanie wygodniejsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności