Skocz do zawartości
szylton

Tuning hamulców w B8 (Hamulce z TSI 280KM)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was zastanawiał się nad wymianą hamulców standardowych w waszych B8'mkach na te z wersji 280PS.

Dotarłem do informacji (na podstawie ETKI), że standardowe przednie tarcze w B8 mają 312x25mm te z wersji 280PS - 340x30mm.

 

Różnice hamulce przód:

 

  • korpus zacisku hamulcowego (lewy/prawy)
  • jarzmo zacisku z trzpieniami prowadzącymi -> uchwyt zacisku (lewy/prawy)
  • zestaw klocków hamulcowych (340x30mm)
  • tarcza hamulcowa (340x30mm)
  • blacha osłaniająca tarczę hamulcową (lewa/prawa)

 

Różnice hamulce tył:

  • korpus zacisku hamulcowego (lewy/prawy)
  • uchwyt zacisku

 

Tył zapewne jest ten sam, ale różnica w przednich tarczach jest wg. mnie znacząca, a hamulce to jeden z najważniejszych elementów bezpieczeństwa w samochodzie, pomijając już walor estetyczny większej tarczy.

Myślę, żeby przy wymianie zużytych aktualnie tarcz/klocków zamówić te z 280PS, ciekawe jaka będzie różnica w cenie...

 

Z tego co widzę w konfiguratorze to do wersji 280 PS można dobrać felgi 19", 18", 17". Do 16" pewnie te tarcze już nie wejdą.

 

Jeśli jestem w błędzie i wymiana nie jest taka prosta to proszę o oświecenie :)

Edytowane przez rainman777
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w BiTDI tez sa 340mm, wyglada to spoko :) i jak szukam na ebay to te tarcze 340 mm pokazuje ze pasuja do platformy 3G2 i tam sa wymienione wszystkie passaty, powinny pasowac.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a jaki masz wpis odnosnie hamulcy na wklejce? 1LA czy 1LH?

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w BiTDI tez sa 340mm

a widzisz, to nie wiedziałem. porównywaliśmy kiedyś z kolegami na oko i nie było widać różnicy :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a jaki masz wpis odnosnie hamulcy na wklejce?
mówisz o wklejce w bagażniku czy tej w książce serwisowej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taka sama:), mnie sie wydaje, ze powinny pasowac, bo czemu by nie? a jak nie to jest tyle sporowych tarcz wszelkiej masci, ze jest w czym wybierac:)

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że te tarczy z tyłu są już takie same we wszystkich modelach?

Bo jak tak jeszcze porównuję zdjęcia z konfiguratora 220,240,280PS to jakby te tylne tarcze też odrobinkę były większe...

280.jpg

220.jpg

240.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak by z tych zdjec wychodzilo. Ale jak szukalem w necie, teraz nie moge znalezc to tez byly 2 rodzaje na tyl. Ale u mnie we wklejce oznaczenia co do tylnej osi brak, takze nie mam pojecia.

 

tyl jest:

1KZ 310mm do 07.2015

1KU oraz 2EA 300 mm do caly czas:)

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie to Ty widzisz na wlepce? Ja mam tylko VIN model silnik i dużo znaczków wyposażenia dodatkowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te w 240tdi i 280km tylne nie sa czasem wentylowane dodatkowo?

Kiedys ogladalem jakis wideo test passata tdi 240km i przy zbilzeniu wydaje mi sie ze tyl byl wentylowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ETCE piszą, że dla wszystkich wersji zarówno przód jak i tył jest wentylowany, czy jest coś takiego jak dodatkowa wentylacja - raczej wątpię. Tym bardziej, że uzasadnienie jest do lepszego wentylowania, ale chyba przednich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie w tych znaczkach sa 1 albo 2 odpowiedzialne za hamulce, z tylu mam tez tarcze wentylowane ( jesli wszystkie tak maja to dobrze ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , w 2.0 tsi 220km tylne tarcze sa lite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację, sorry mój błąd, faktycznie wzmianka o wentylacji jest tylko na przednich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Szymon zmieniaj, bo taka felga potrzebuje konkretnej tarczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A te w 240tdi i 280km tylne nie sa czasem wentylowane dodatkowo?

Kiedys ogladalem jakis wideo test passata tdi 240km i przy zbilzeniu wydaje mi sie ze tyl byl wentylowany

 

Nie mówisz chyba o dziurkach w tarczy, prawda?

 

Przypominam, że to jest tylko dodatek ozdobny, w dodatku zmniejszający skuteczność hamowania. Wentylacji tarczy nie da się łatwo zobaczyć przy założonej feldze, ponieważ są to kanały wewnątrz tarczy widoczne tylko na jej krawędziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oznaczyłem różnicę między wentylowanym dyskiem a litym w B8

niewent.jpg

wentyl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mówisz chyba o dziurkach w tarczy, prawda?

 

Przypominam, że to jest tylko dodatek ozdobny, w dodatku zmniejszający skuteczność hamowania. Wentylacji tarczy nie da się łatwo zobaczyć przy założonej feldze, ponieważ są to kanały wewnątrz tarczy widoczne tylko na jej krawędziach.

Mowie o zwyklej tarczy z kanalami wewnetrznymi do wentylacji ktore widac jak felga ma duze wyciecia to widac bez problemu. Ty natomiast mowisz o tarczy nawiercanej ktora przy wyczynowej jezdzie poprawia wlasciwosci tarczy, nie mowie oczywiscie o jakichs pseodo sportowych tarczach z dziurami dla szpanu. Dobra nawiercana tarcza tania nie jest i jest znacznie mniej zywotna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, po prostu wydawało mi się, że na filmie nie da się dojrzeć takiego szczegółu jak rant tarczy hamulcowej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 240tdi z tyłu fabrycznie są tarcze wentylowane, przynajmniej w moim egzemplarzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szylton ja raczej tez będę kombinował nad większym heblem bo te co są już 2 razy mi sie spocily przy mocniejszym hamowaniu:/ szczególnie ze w planie mam wirusa i jakieś dalsze drobne dlubniecia maks do 350

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak bedzie sie zachowywal np ACC czy ESP bo jednak programowane pod inna sile hamowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności