Skocz do zawartości
shel82

AVF - gotowiec do ECU (AM29F400BT)?

Rekomendowane odpowiedzi

aku pod prostownik a laptopa przez zasilacz .ja tak robie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aku pod prostownik a laptopa przez zasilacz .ja tak robie

tak też myślałem tylko musiałem się upewnić, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką wielkość powinien mieć plik bin wsadu ECU edc15p+ z 1.9 TDI AWX. vag comanderem zgrałem wsad i ma on wielkość 1kB a dokładnie 512 bajtów. Czy to jest ok?? jak sprawdzić czy zgrałem prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką wielkość powinien mieć plik bin wsadu ECU edc15p+ z 1.9 TDI AWX. vag comanderem zgrałem wsad i ma on wielkość 1kB a dokładnie 512 bajtów. Czy to jest ok?? jak sprawdzić czy zgrałem prawidłowo?

Z commanderem daj sobie spokój, będą kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z commanderem daj sobie spokój, będą kłopoty.

Co masz na myśli?

 

Zgrałem wsad flash przez galletto 1260 ten wygląda dobrze. VagSuite go czyta, są wszystkie mapy.

Zaś Vag Comanderem 3.6 zgrałem wsad eprom zapisałem do pliku. Ten ma 512bajtów. Otworzyłem go w HEX editorze i wygląda jak na screenie.

 

Na pierwszy rzut oka wygląda ok., ale matrixa w locie nie czytam ;P

 

A robię to, bo chcę kupić sterownik o takim samym numerze z końcówką GS i zrobić klona mojego sterownika poprzez wgranie moich wsadów.

 

Jeżeli w moim planie jest luka to proszę o pomoc.

TURBO 4.12.16.jpg

Edytowane przez maclato89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Commander zczytujesz tylko epprom, a na nim masz info odnośnie kodowania oraz nr sterownika które zczytujesz vag commanderem np.

W pamięci Flash masz wgrane mapy ,które z czytasz mpps lub galletto np.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Commander zczytujesz tylko epprom, a na nim masz info odnośnie kodowania oraz nr sterownika które zczytujesz vag commanderem np.

W pamięci Flash masz wgrane mapy ,które z czytasz mpps lub galletto np.

To wiem.

Tylko co będzie jak wgram oba wsady do innego ECU o tym samy nr?? Będzie klon?? Kodowania, immo, pin, przebieg??

celem jest posiadanie dwóch sterowników ECU, aby plug and play

Edytowane przez maclato89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wiem.

Tylko co będzie jak wgram oba wsady do innego ECU o tym samy nr?? Będzie klon?? Kodowania, immo, pin, przebieg??

celem jest posiadanie dwóch sterowników ECU, aby plug and play

Tak

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w jednej rzeczy chciałbym się upewnić odnośnie klonowania sterownika dla mojego AWX`a. Sterowniki o tym samy numerze mogą posiadać inne wersje wsadu flash - odpowiedzialnego na pracę silniki (mapy). Inne wersje softu nie są dopasowane go sterownika, tylko do samochodu - różnice te wynikają z różnic w silniku (np. inne wtryski), więc ja muszę wgrać i tak swój wsad flash (oczywiście trochę wzmocniony ;p). I nie powinienem odpalać na wersji softu z nowego stera (chyba że sprawdzę jego wersje z moją i okażą się jednakowe), bo może nie pracować jak powinien. Dobrze myślę??

 

p.s. o eeprom nie wspominam, bo to jasne że też muszę wgrać mój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności