Skocz do zawartości
shel82

AVF - gotowiec do ECU (AM29F400BT)?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Troszeczkę się naczytałem i chciałbym wgrać gotowca do swojego sterownika ECU opartego na AM29F400BT.

Kupiłem flash, w pracy mam dostęp do programatora tylko brakuje mi jakiegoś sprawdzonego wsadu powiedzmy do 160 km - może ktoś się podzieli?

Poniżej załączam zdjęcie mojego ECU - czy a coś jeszcze powonieniem zwrócić uwagę przy takiej operacji?

Zdjęcie mojego ECU.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo dobrych chęci, to szkoda twojego zachodu, bo ten sterownik można programować po kablu bez potrzeby lutowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mimo dobrych chęci, to szkoda twojego zachodu, bo ten sterownik można programować po kablu bez potrzeby lutowania.

 

Tzn. co masz na myśli - czym/jakim interfejsem?

Podobno ten Flash nie daje się wtórnie zapisać więc jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Np. MPPS chinolem

 

Tak, ale są dwa podstawowych ale:

1 - MPPS nie zgrywa całości FLASH'a, a jedynie jedną z map (jest ich 2 lub 3 w sterowniku)

2 - podczas błędnego programowania, nie uda nam się odratować ECM poprzez OBD, wtedy zostaje nam wydłubanie sterownika...

 

Może ktoś podzieli się jednak do testów dump'em/wsadem do sterownika 038 906 019 GQ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shel, jesteś w błędzie.

ad. 1 odczytuje wszystkie mapy dotyczące pracy silnika, czyli nawet 3 dla wersji quattro/4motion.

ad. 2 mpps w trybie wolnym postawi ster na nogi - już kilka razy tak postawiłem sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wszystko po MPPS. Ja ma 4x4 i robiłem sobie przez MPPS program.

Aktualnie 14tys. km na sofice napisanym przeze mnie i nic się nie dzieje.

http://www.ecuconnections.com/forum/viewtopic.php?f=152&t=40630

Wystarczy zgrać twój soft z ECU, zmodyfikować mapy na przykład na bazie mojego projektu, wgrać i masz jakieś 165KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w trybie wolnym postawi ster na nogi - już kilka razy tak postawiłem sterownik.

 

Tu mnie zaciekawiło - jest jakieś FAQ?

Zaczynam się zastanawiać nad zakupem MPPS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To można odczytać na stole ;)

 

Na stole to ja jadam posiłki ;)

Może podasz jakiś przykład - podłączenie na podstawie mojego ECU, bo chciałbym wiedzieć więcej konkretów zanim użyje MPPS'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=11203

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Podajesz tu opis do podłączenia się do sprawnego ECU poza autem-na stole, ni jak to się ma do próby ożywienia po nieudanej próbie programowania (bo niby skąd np. mikroprocesor ECU wie którą nogą/pinem odbierać dane skoro soft leży)...

 

Google nie gryzie, ale brak jest właśnie szczegółów :)

Edytowane przez shel82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłącz mpps (na stole) jak podają i sczyta. Można również w taki sposób wgrać wsad sprzed modyfikacji.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Ale ja pytałem jak go uruchomić/podpiąć po nieudanej próbie programowania, bo takie stwierdzenie tu padło. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chcąc się przygotować na początku poprosił o wsad i informację co i jak w przypadku interfejsu MPPS który mi wskazaliście, ale widzę że będzie z tym problemem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie masz ori kabla, to zawsze jest ryzyko że zapis się nie powiedzie.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Eeetam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eeetam....

 

Dokładnie :)

Jak robisz chińskim MPPS auta po 2001 to 99% przypadków zadziała. Aktualnie robiłem O1 2002, G4 2001, Passaty B5 2002 i 2003 i wszystko gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za odczytuje zawsze na stole i programuje też zawsze na stole i nigdy bez powodu nie uwaliło ecu. Raz niechlujnie podłączyłem ECU z interfejsem i zerwało połączenie podczas programowania, ster zmarł, ale udało się go odratować boot modem i potem mppsem w recovery mode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też wolę robić na stole... ��

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Niby więcej zabawy, ale mega komfort. Żadnych skoków napięcia, nic nie krzaczy. Wiadomo, że jak ktoś ma sprzęt żeby postawić kość na nogi po failu to nie bawi się w targanie ECU za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na chińskim MPPS 4 razy było ok ale za 5-tym w połowie staneło i uwaliło ecu pojechałem do znajomego i kupiłem ecu z 1.9 tdi pd 105km jak im powiedziałem że potrzebuje do 130 to takie :zeco oczy zrobili a ja wgrałem zwój wsad zakodowałem ecu i kluczyki i wszystko smiga. Dlatego potwierdzam że jak nie masz ori kabla, to zawsze jest ryzyko że zapis się nie powiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie na chińskim MPPS 4 razy było ok ale za 5-tym w połowie staneło i uwaliło ecu pojechałem do znajomego i kupiłem ecu z 1.9 tdi pd 105km jak im powiedziałem że potrzebuje do 130 to takie :zeco oczy zrobili a ja wgrałem zwój wsad zakodowałem ecu i kluczyki i wszystko smiga. Dlatego potwierdzam że jak nie masz ori kabla, to zawsze jest ryzyko że zapis się nie powiedzie.

 

Przecież MPPSem możesz bez problemu postawić uwalone podczas programowania EDC15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dla zmniejszenia ryzyka uwalenia ECU np. spadkami napięcia warto podpiąć auto pod prostownik czy nie można??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz niepewny aku to nie zaszkodzi podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności