Skocz do zawartości
przemyslawch

2.0 TDI CR 140 hp CFFB

Rekomendowane odpowiedzi

w moim wypadku podobno to pompa - w ASO podali, że to normalne.... podobno nawet mają wytyczną, że nie mogą wymieniać ich na gwarancji - serwis nie dostanie zwrotu kasy.... mam jeszcze sprawdzić, czy prawidłowo jest ustawiona na rozrządzie....

numer pompy to 03L130851H

 

Kolego - gdzie kupiłeś tą potestową?? Czy ta osoba ma jeszcze takie pompy? mógłbyś podzielić się namiarami na tą osobę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Jeżeli cykanie , metaliczne dochodzi z pompy i wzmaga sie przy dodawaniu gazu to jest elektrozawów w pompie , on tak chodzi i już . Ja jak ruszam to dzwoni z pod maski jakby osłony jakieś były poluzowane . Strasznie słychać , ale odsłuchiwałem chwile temu kilka sztuk z tym silnikiem wszystkie tak cykają , jedne mniej jedne wiecej , ale tttm.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy same te elektrozawory można dostać poza ASO (tu tylko w komplecie z pompą)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wymienilem

Ale dzwiek pozostal wiec olej to !

A co do pompy potestowej: polecam uzytkownika kurzu_

Na alledrogo...

 

Ok druga polowa, polska goooola !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam numer na elektrozaworze. A gdzie szukać wybitego numeru pompy. Ten nr z aso pewnie jest najnowszym oznaczeniem i może być trudno dostępny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz o takim numerze 3L130755AA ale w 2012 dostępna jest tylko 03L130851HX (W ASO przy zwrocie starej pompy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum, chciałbym zaczerpnąć Waszej wiedzy, a mianowicie pacjentem jest vw Tiguan z silnikiem 2.0 tdi 140hp CFFB, problemem jest dziwny dźwięk wydobywający się tak jakby z góry silnika, dobrze słychać to na jednym z filmików znalezionych na YT: https://www.youtube.com/watch?v=2RcRR1UMbk0  Ktoś wie co to może być? z góry dziękuję

Edytowane przez michal246

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One tak mają taka charakterystyka tych pomp GEN 1 2 i 3 tak samo mają. Wtryski też mogą wydawać podoby dzwięk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

mam to sam cykanie. Ale jak słuchał mechanik to nie hałasuje ten zawór wysokiego ciśnienia tylko ten duży zawór na pompie wysokiego ciśnienia . Jak się dotknie ręka to czuć jak pracuje . Błędów nie ma . Czyli w samej pompie w środku hałas . Wymiana zaworu nie pomoże chyba . Zgadzacie się ze mną ?

Edytowane przez kuduk3
Dopisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś to brzęczenie cykanie naprawił ? W przypadku braku bledow braku szarpan braku spadku mocy tylko brzęczenie . Oddawać pompę do regeneracji ? Jak myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te silniki tak mają i już trzeba się przyzwyczaić lub kupić nową pompę ale ona też czasami wydobywa taki dźwiek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.11.2018 o 13:55, michal246 napisał:

Witam wszystkich na forum, chciałbym zaczerpnąć Waszej wiedzy, a mianowicie pacjentem jest vw Tiguan z silnikiem 2.0 tdi 140hp CFFB, problemem jest dziwny dźwięk wydobywający się tak jakby z góry silnika, dobrze słychać to na jednym z filmików znalezionych na YT: https://www.youtube.com/watch?v=2RcRR1UMbk0  Ktoś wie co to może być? z góry dziękuję

W moim przypadku winne było sprzęgiełko od alternatora, po wymianie "cykanie" ustało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Link do filmu 

To może być to oczym mówicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wymienię ten zawór . Dwie śrubki co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie problem jest zarówno na silniku odpalonym (metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu) ale i również słyszalny jest inny objaw przy jedynie uruchomionym zapłonie. 

Dołączam film.

Może się ktoś mądrzejszy ode mnie wypowiedzieć czy to jest kwestia uszkodzonego czujnika, czy np. pompa dostaje niewłaściwy poziom paliwa. 

Dodam że było sprawdzane ciśnienie paliwa i pokazuje wszystko w normie. 

jakby ktoś miał problem z odpaleniem wcześniejszego filmy poniżej link YT 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też drażni cykanie czasami ale póki co zero obiawów a co do Twojego materiału, Ty to słyszysz w kabinie i stojąc koło auta itp?

 

 

sprawdź tu post #29 https://forum.vw-passat.pl/topic/64988-brak-mocy/?do=findComment&comment=1943914

 

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link który dałeś to mój ale tu akurat sprawa tyczy się mocy. 

 

Jeśli chodzi o dźwięk to głównie jest on słyszany przy masce w środku trochę mniej. 

Efekt jest taki że jak odpalę samochód zaraz po uruchomieniu zapłonu odpala normalnie, natomiast jak chwile pochodzi na zapłonie zaczyna dłużej kręcić i dopiero po chwili silnik startuje. 

Czytałem na kilku forach że czasem czujnik nic do tego nie ma. Po wymianie nowy również brzęczy tak jak wcześniej. Wole uniknąć niepotrzebnych kosztów jeśli przyczyna leży gdzie indziej. 

 

Podpowie ktoś co sprawdzić na samym wstępie aby np wykluczyć zbyt niskie ciśnienie paliwa idące chociażby z baku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2019 o 02:26, rybek15 napisał:

Mam podobny problem. Link do filmu 

To może być to oczym mówicie? 

@rybek15 Mam ten sam problem( dźwięk) podczas jazdy słyszę w kabinie. Nie jest natarczywy, ale jednak mi przeszkadza... 

Znalazłeś/ naprawiles, wiesz co to dokładnie czy tak już ma być po prostu ? 
pozdrawiam ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności