Skocz do zawartości
przemyslawch

2.0 TDI CR 140 hp CFFB

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właśnie po wymianie kompletnego rozrządu, oleju, filtrów, w tym filtru paliwa. Nie wiem czy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, czy też może mechanicy coś skopali... Niby spalanie nie wzrosło, pracuje równo... Chciałem Was podpytać jak pracuje silnik CFFB - chodzi o jego dźwięk - na wolnych obrotach i przy dodawaniu gazu. Czy macie tylko klekot diesla, czy też macie takie metaliczne brzęczenie, cykanie czy coś w tym stylu - wydaje mi się że to dochodzi gdzieś z okolic nad rozrusznikiem..... ale nie jestem pewien. Co to za urządzenie bezpośrednio nad rozrusznikiem obok filtra paliwa? Wydaje mi się, że wcześniej tego nie słyszałem, nawet bym sobie rękę dał uciąć, że nie było tego cykania przy dodawaniu gazu, ale już zgłupiałem.... Patrzyłem na youtubie, ale tam jest tylko praca po włączeniu bez dodawania gazu. Ten dźwięk pojawia się przy wchodzeniu silnika na obroty.

 

Dodam, że silnik nie ma żadnych błędów, nastawy zostały zrobione po wymianie rozrządu

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z pompy wysokiego cisnienia. Wszystko ok kolego. Wczesniej rowniez tak miales. Po takich wymianach zawsze umysl tak dziala :) ze cos nagle uslyszysz. Tak juz jest.... Mam to samo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A powiedz mi - czy to jest normalna praca tej pompy, czy też już się ona zużywa i niebawem nadejdzie jej kres... Ten dźwięk jest dosyć głośny. W sumie nigdy nie zwracałem uwagi.... może jestem przewrażliwiony.... ale wydawało mi się że chodził jakoś ciszej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam ciszej niemozliwe.ja jestem dobrym przykladem bo mam od paru dni nowa pompe wys cisnienia. Wymienilem bo szukam innej usterki... To skomplikowane :)

 

Ale chce Cie po raz kolejny uspokoic / dzwiek jest taki sam. Moze troszke ciszej.minimalnie.

Kolega ma nowego alltracka 2.0 tdi - tak samo cyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z ciekawości ile kosztowała pompa???

 

mógłbyś nagrać pracę silnika przy dodawaniu gazu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompe mam prawie nowke z testowego auta. Kilka tys przebiegu. Ze 400 zl.

 

Nagram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam Alltracka i Golfa też z CFFB i wszystko smiga jak nalezy, dzwiek niczym w benzynce. Golf ma juz 160tys nalatane a miesiac temu robilem rozrzad. Nie wiem jak tam zmieniali rozrzad u ciebie w tym CFFB, ale trzeba wiedziec ze w tym motorze blokuje sie pompe wysokiego cisnienia. Nie tylko wał i wałek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blokada na wale i walku na pewno była, nie wiem czy na pompie też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz czy po zmianie rozrządu nie cyka czasem napinacz paska wielorowkowego - skoro piszesz, że przy dodawaniu gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dodawaniu gazu wszystkie cykaja ! O co wam chodzi ?

Alltrack czy nie, juz chyba z 10 gazowalem takich b7 i kazdy chodzi identycznie.

To samo 2.0 tdi cr superby. Idento.

 

Chyba ze sie z kims nie rozumiem. Mi chodzi i takie specyficzne dzwonienie przy dodawaniu gazu n luzie.

 

I wiem ze jest to dzwiek z pompy wysokiego cisnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo, przy dodawaniu gazu brzęczy.

Edytowane przez sylwek1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już nie musze nagrywać :)

 

Wam chociaż nie klekocze hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przemyslawch przy jakim przebiegu wymieniłeś rozrząd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich nie ma takich dźwięków po dodaniu gazu jak na tym filmiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dzwieki sa wrecz musza byc. Taka konstrukcja. Dzis w b7 z 20 tys przebiegu nowka prawie dodaje gazu i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja zmieniałem przy 230 tys. Pasek jak wywinąłem go na drugą stronę to już powierzchowne pęknięcia było widać. Jak przejrzałem historie serwisowa to była już zmieniana pompa wody ale o dziwo pasek stary dali....

 

 

Posłuchajcie mojego. Co o tym sądzicie

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ten dzwiek jest nieprzyjemny. Cos jest nie tak.

Sprawdzilbym wszystkie rolki lacznie z ta od pompy wys cisnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho może być pompa wody.

 

Pozdrawiam

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ze albo masz racje albo rolka od pompy wys ciśnienia wyjechana... zdarzało sie podobno w b7kach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności