Skocz do zawartości
szylton

MirrorLink w B8 - użyteczny w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucajmy tutaj wszystkie informacje które uda nam się uzyskać nt. odblokowania MirrorLink w czasie jazdy.

Ja natknąłem się ostatnio na takie filmiki:

wygląda na to że można zakupić jakiś interfejs odblokowujący

 

tutaj trzeba ściągnąć jakąś apkę typu radio, odpalić na włączonym MirrorLink i powinno działać.

Ważne jest też posiadanie Launchera (np. Nova) umożliwiającego pokazywanie menu telefonu w poziomie.

 

Żadnego sposobu jeszcze nie sprawdziłem, ale mam zamiar przynajmniej ten drugi, chyba, że ktoś mnie ubiegnie :D

 

Jeszcz znalazłem ciekawą apkę z HTC (której ten gość na pierwszym wideo używa)

http://www.apkmirror.com/apk/htc-corporation/car/car-7-10-543173-release/car-7-10-543173-android-apk-download/

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem korespondencję z tym gościem z Hong Kongu, generalnie ich urządzenie zdejmuje limit prędkości, przy osiągnięciu którego MirrorLink wyłącza aplikacje niezatwierdzone do użytku podczas jazdy.

Tak więc jeśli na postoju działa Wam Google Maps, Auto Mapa, Yanosik czy po prostu ekran telefonu 1:1 to wg. nich będzie to działało w czasie jazdy.

Instalacja polega na wyjęciu ze schowka CD player'a (który jakby nie było jest Head Unit) i wpięcie w niego na stałe tego ich urządzenia.

 

Zastanawiam się czy się w to bawić i nie ma innej metody czysto softwarowej na obejście tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałes o cene ustrojstwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytałes o cene ustrojstwa?

 

http://www.ebay.com/itm/Video-Motion-Interface-unlock-speed-limit-Mirrorlink-VW-Passat-B8-Variant-/282089396685?vxp=mtr&hash=item41add699cd

 

$140, waham się, już bardziej z powodu konieczności samodzielnego wyciągania tego "napędu CD" i wkładania tam czegoś, a ASO mi raczej tego nie zrobi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to wstrzymaj się chwilę... Jest bardzo wysoce prawdopodobne że będę miał takie urządzenie w cenie poniżej 400 zł brutto, na dodatek z fakturą VAT i gwarancją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no Paweł, właśnie się wstrzymuję, po tych Twoich piątkowych postach :)

Czyli to byłoby inne urządzenie niż te 2 które opisywałeś w tamtym wątku?

To dawaj znać co nowego w tematach.

Mi generalnie zależy na tym żebym mógł wykorzystywać ekran Discover Pro jako ekran telefonu, pytanie tylko jakie będą różnice między tym a tym który opisywałeś w piątek WinCE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środę powinienem mieć urządzenia u siebie. Z czasem jest tego dnia trochę kiepsko ale może choć jedno z nich uda mi się przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanko dotyczące MirrorLink (oczywiście jeśli tutaj można)

Czy każde radio Discover Pro ma funkcję MirrorLink?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Skodzie odpowiednik czyli Columbus ma zawsze. Jak jest w VW pewności nie mam ale stawiam że tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo właśnie mam Discover Pro i nie mam tej funkcji w menu no chyba że trzeba to jakoś skonfigurować czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirror link ma kazde discovery pro, natomiast android auto i car apple od my 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie jak to włączyć jeżeli w menu nie mam tej opcji? Druga sprawa jest taka że w schowku nie mam wejścia na kartę sim. Czy to oznacza że nie mogę korzystać z usług online?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to w takim razie jak to włączyć jeżeli w menu nie mam tej opcji? Druga sprawa jest taka że w schowku nie mam wejścia na kartę sim. Czy to oznacza że nie mogę korzystać z usług online?

 

Nie masz miejsca na sim bo nie masz instalacji business. Oczywiscie mozesz korzystac z uslug sieciowych jak sobie udostepnisz siec np z komórki lub innego routera po wifi. Mirrorlink powinienes miec w menu glownym DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu głównym może być napisane "App Connect" jeśli poza MirrorLink masz też CarPlay i Android Auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już moduł który umożliwia oszukanie radia odnośnie prędkości dzięki czemu podczas jazdy ma działać zarówno MirrorLink jak i odtwarzanie filmów. Niestety mój telefon nie wspiera MirrorLinka a radio nie ma ani slotu na płytę ani Android Auto więc szukam chętnego z Warszawy na testy. Musi mieć Discover Media lub Pro i telefon który wspiera MirrorLink i/lub Android Auto. Chętnych zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już moduł który umożliwia oszukanie radia odnośnie prędkości dzięki czemu podczas jazdy ma działać zarówno MirrorLink jak i odtwarzanie filmów. Niestety mój telefon nie wspiera MirrorLinka a radio nie ma ani slotu na płytę ani Android Auto więc szukam chętnego z Warszawy na testy. Musi mieć Discover Media lub Pro i telefon który wspiera MirrorLink i/lub Android Auto. Chętnych zapraszam na PW.

 

Kazdy telefon z Androidem wyzszym niz 4 chyba wspiera Android Auto. Wystarczy sciagnac apke - ale AA zawsze dziala podczas jazdy :))). Wiec jak chcesz testować ten modul to tylko z Mirror Link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie dziś testowałem Android Auto i działa rewelacyjnie nawigacja z google wg mnie mirror link nie ma na razie sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie dziś testowałem Android Auto i działa rewelacyjnie nawigacja z google wg mnie mirror link nie ma na razie sensu

 

zgadzam się, ale dla tych co nie mają AndroidAuto (MY2015) to MirrorLink jest jedyną opcją, a jak do tego Yanosika będzie można włączyć albo np. AutoMapę to też bym nie pogardził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie wczoraj kupiłem HTC One M8s i w weekend będę testować - dam znać czy i jak działa

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności