Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy wątek, może się komuś przyda, bo być może to wszystko jest już gdzieś opisane na stronach http://www.navigation.com/, ale ja z tych, co instrukcję czytają dopiero, gdy wszystkie inne sposoby zawiodą.

 

Do aktualizacji map podchodziłem dwa razy i za każdym razem nietypowo.

 

Za pierwszym razem, ponieważ nie miałem wolnej karty 32GB ani też pena o takiej pojemności, rozpakowałem mapy na zewnętrzny dysk USB, który leżał gdzieś na dnie w szufladzie. Po podłączeniu tego dysku do gniazda USB oprogramowanie w samochodzie odnalazło nośnik z aktualizacją, ale po rozpoczęciu wysypywało się w okolicach 1-2%. Najprawdopodobniej było to spowodowane kiepską jakością tego dysku, bo pewnie trafił do szuflady, gdyż miałem tam bliżej niż do śmietnika, ale to doświadczenie wskazuje, że można aktualizować przez gniazdo USB.

 

Drugie podejście: ściągnąłem dwie paczki, które są oznaczone polską flagą i rozpakowałem je.

W pierwszej paczce (02300016_CZ_HU_PL_SK.7z) znajdowało się 286 plików, a w drugiej (02300016_DE_PL_CZ.7z) 304 pliki, z czego 243 były identyczne! Problemem był plik metainfo2.txt w katalogu Mib2, bo w każdej paczce był inny. Dlatego rozpakowywanie z nadpisywaniem (lub pomijaniem) już występujących skutkować będzie tym, że na koniec dostaniemy metainfo2.txt z pierwszej lub drugiej paczki. Ten plik steruje pakietami, które są instalowane, więc albo zainstalujemy CZ, HU, PL, SK, albo DE, PL, CZ.

 

Powyższy problem można rozwiązać dwojako.

1) rozpakować na kartę pierwszą paczkę, wykonać aktualizację; usunąć pliki z karty, rozpakować drugą paczkę i powtórzyć aktualizację;

2) rozpakować wszystko od razu, wykonać aktualizację, zmienić Mib2/metainfo2.txt na ten z drugi i powtórzyć.

 

Ja robiłem sposobem drugim, choć ten pierwszy wygląda na łatwiejszy i dzięki niemu można bezproblemowo aktualizować tylko te kraje, które leżą na naszej trasie. Wgranie pierwszej paczki zajęło mi 2-3 minuty, drugiej 4-5.

 

Istnieje też trzeci sposób: z tych dwóch metainfo2.txt zrobić wynikowy plik i aktualizować wszystko za jednym podejściem, ale oszacowałem, że zajmie mi to więcej niż 10 minut, więc gra niewarta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proces kończy się po pobraniu około 2 GB.

 

To 2GB wygląda magicznie - czyżbyś miał na dysku system plików, który nie potrafi zapisać plików większych niż 2GB (np. FAT)? Ale i wtedy można zrobić po mojemu, bo te paczki są małe

http://vw.download.navigation.com/automotive/VW/MIB2_RU/02300016_CZ_HU_PL_SK.7z - 785MB

http://vw.download.navigation.com/automotive/VW/MIB2_RU/02300016_DE_PL_CZ.7z - 1.50 GB

 

Ściągnij; każdy osobno wypakuj na pustą kartę i dwukrotnie przeprowadź aktualizację. Całej roboty na 10 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: to nie jest tak, że aby mieć aktualną mapę Polski trzeba ściągnął paczkę 3 i 8. Trzeba ściągnąć paczkę 3 lub 8. To daje możliwość łatwej i wygodnej aktualizacji - chcemy mapę jakiegoś kraju, wybieramy najmniejszą paczkę, która go zawiera, rozpakowujemy na pustą kartę, aktualizacja i gotowe. Ewentualnie powtarzamy operację dla kolejnego kraju. Oczywiście, wszystko można zrobić za jednym podejściem bez cudowania, ale na przykład ja nigdy nie mam pustej karty 32GB, a przenoszenie z niej plików tylko po to by mieć aktualną mapę Albanii to nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jest oczywiste a moze nie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba jest oczywiste a moze nie?:)

 

To nie jest oczywiste, cokolwiek masz na myśli. (Że też odpowiadającym bez cytatów nie przyjdzie do głowy, że czytający może mieć szklaną kulę w naprawie i w życiu nie zgadnie, ani do kogo to pisane, ani co autor miał na myśli).

 

Zgaduję, że chodzi o paczki 3 i 8 / 3 lub 8. Dla mnie to jest oczywiste, bo zrobiłem analizę zawartości tych paczek. Inaczej musiałbym się tylko domyślać, że tak jest, bo równie dobrze mogłoby być zupełnie inaczej: w pierwszej paczce Polska południowa z sąsiadami (CZ, SK, HU), w drugiej Polska północna i Niemcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest oczywiste, cokolwiek masz na myśli. (Że też odpowiadającym bez cytatów nie przyjdzie do głowy, że czytający może mieć szklaną kulę w naprawie i w życiu nie zgadnie, ani do kogo to pisane, ani co autor miał na myśli).

 

Zgaduję, że chodzi o paczki 3 i 8 / 3 lub 8. Dla mnie to jest oczywiste, bo zrobiłem analizę zawartości tych paczek. Inaczej musiałbym się tylko domyślać, że tak jest, bo równie dobrze mogłoby być zupełnie inaczej: w pierwszej paczce Polska południowa z sąsiadami (CZ, SK, HU), w drugiej Polska północna i Niemcy.

 

nie pierwszy raz musisz zgadywac, co dla innych jest oczywiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie przeginajcie znowu w drugą stronę z tymi cytatami, bo robi się jeszcze większy bajzel, gdy właściwej treści odpowiedzi jest 5% a reszta to pełne cytaty, również o d...e Maryny. Gdy odpowiadamy do postu znajdującego się bezpośrednio wyżej, to nie ma sensu jego cytowanie. Gdy post, go którego dajemy odpowiedź jest już przedzielony innymi odpowiedziami, to owszem cytować, ale najważniejszy kawałek, a zbędną treść, która nie dotyczy danej odpowiedzi wycinać z wielokropkiem przed i po. To poprawi czytelność i szybkość dotarcia do właściwej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak można sobie tak utrudniać życie. Dobra karta 32gb kosztuje coś około 50-70 dych. Ściągam aktualizacje, rozpakowuje na kartę, karta do auta 30-40 minut i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobrane, rozpakowane, wrzucone w calosci na pendraka. Aktualizacja Discovery Pro trwała równo 30 min. Mapy są średnio aktualne. W Warszawie nie ma choćby dalej zmienionego układu Lazurowej, która potem przechodzi w Al.4czerwca 1989. A ta inwestycja jest oddana do użytku od kwietnia bodaj. Więc szału nie ma.

Od strony instalacyjnej bez uwag, poszło za pierwszym razem, bez żadnych konieczności gmerania w strukturze plików itd. Pendrive 32 giga Kingston 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ta inwestycja jest oddana do użytku od kwietnia bodaj. Więc szału nie ma.

 

Jaki kwiecień?! W Mib2/Truffles/poland/0/default/poland.sqlite jest w tabeli config:

...

DB_DATE 201512071114

...

 

Tak więc mapy są co najwyżej z grudnia 2015, a i w to wątpię, bo w Gdańsku nie potrafi odnaleźć adresu, który istnieje już ponad dwa lata, choć na http://navigation.com/ znajduje ten adres bez problemu i to od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,ja moze troszkę nie w temacie ale widzę ze sami ogarnięci w temacie ludzie tutaj sie wypowiadają,wiec zamiast zaczynać nowy temat spróbuje sie tutaj podpytać. Mam problem z moim rns 510. Po włączeniu zapłonu na monitorze włącza sie ekran startowy "Welcome to VW" ale niestety juz po kilku sekundach gaśnie,ekran robi sie czarny i tak w kółko. Moze ktoś juz miał do czynienia z takim problemem. Za wszelkie sugestie z góry wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,ja moze troszkę nie w temacie ale widzę ze sami ogarnięci w temacie ludzie tutaj sie wypowiadają,wiec zamiast zaczynać nowy temat spróbuje sie tutaj podpytać. Mam problem z moim rns 510. Po włączeniu zapłonu na monitorze włącza sie ekran startowy "Welcome to VW" ale niestety juz po kilku sekundach gaśnie,ekran robi sie czarny i tak w kółko. Moze ktoś juz miał do czynienia z takim problemem. Za wszelkie sugestie z góry wielkie dzieki.

 

Kolego, jesteś w temacie Passata B8, który nie ma RNSa, polecam inny wątek:

http://forum.vw-passat.pl/forums/20-Passat-B6-B7-(3C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki:

Czy Ktoś z Warszawy, ma możliwość użyczyć aktualizacji map?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety próbowałem zarówno z pendraka jak i karty. Niestety nic z tego. Niby system wykrywa aktualizację po podłączeniu PEN-a lub karty (pojawia się wtedy na chwilę info - aktualizacja oprogramowania) ale potem niestety przy próbie aktualizacji ... szuka szuka i szuka danych ... po czym po kilku minutach informuje o błędzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy VW ma oficjalny support, do którego można wysłać requesta z opisem problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie z innej beczki:

Czy Ktoś z Warszawy, ma możliwość użyczyć aktualizacji map?

 

Chyba jeszcze nie skasowałem pobranego pliku. Mogę wiec jeszcze raz rozpakować na kartę i udostępnić aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to nie każdy ma problem z tym...ciekawe od czego to zależy. Ja kupiłem kartę SD 32GB, wgrałem to z neta te 22GB i włożyłem do czytnika w schowku. Aktualizacja wgrała się w 30 minut i tyle....jest i wszystko działa. Może dlatego, że ja mam auto z 2016?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety próbowałem zarówno z pendraka jak i karty. Niestety nic z tego. Niby system wykrywa aktualizację po podłączeniu PEN-a lub karty (pojawia się wtedy na chwilę info - aktualizacja oprogramowania) ale potem niestety przy próbie aktualizacji ... szuka szuka i szuka danych ... po czym po kilku minutach informuje o błędzie

 

miałem to samo pobierz jeszcze raz na komp

rozpakuj na pen-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie, to nie każdy ma problem z tym...ciekawe od czego to zależy. Ja kupiłem kartę SD 32GB, wgrałem to z neta te 22GB i włożyłem do czytnika w schowku. Aktualizacja wgrała się w 30 minut i tyle....jest i wszystko działa. Może dlatego, że ja mam auto z 2016?

a ja dokładnie to samo w Golfie 7 z 2014 zrobiłem z MIB I i tez poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności