Skocz do zawartości
freeman67

Nacinane tarcze Hamulcowe warto?

Rekomendowane odpowiedzi

wrocilem do serwisu kazałem odpowietrzyc hamulce raz jeszcze i juz jest super ;]

 

No to było pewne że źle odpowietrzyli,cieszę że wszystko pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś oczywiście udało się przetestować hamulce na S11 jak jakaś baba mi wjechała pod nos i przyznam są super ;] o takie hamowanie chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tobie jeszcze mogę polecić od siebie jedno, mianowicie , jak juz zjedziesz klocki w tym zestawie co zamontowales , to następne sobie kup EBC yellowstuff

 

Wtedy na autostradzie naprawdę będziesz mógł męczyć te heble :)

 

Tylko ostrzegam , ze mocno pylą te klocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki koszt całości,łącznie z wybranym przez siebie kolorem ? Pytam z ciekawości, a co do samej firmy to również polecałbym głównie Textara, znajomy ma i bardzo chwali wiec warto się nad nimi zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sebp75 ostatnio robił u siebie swap hebli na 345mm z 3.2. Wszystko pasuje P&P, no tylko czasem przewody mogą nie pasować do nowego zacisku.

 

Możesz rozszerzyć informację odnośnie, które przewody mogą nie pasować do nowego zacisku. Nie mam u siebie przewodów hamulcowych oryginalnych ale wzmocnione (w oplocie stalowym firmy Hel) - będę musiał je przerabiać? I co z czujnikiem końca klocka - znalazłem na Alledrogo zestaw (zaciski, tarcze hamulcowe, tarcze kotwiczne i klocki) ale nie widzę przewodu do czujnika końca klocka - chyba że coś pomieszałem...

 

Zakładam, że po zmianie na większe tarcze w grę wchodzą już tylko felgi 17-ki...

 

PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po zmianie hebli. Jeśli chodzi o przewody do są do zmiany, dokładnie na te z oznaczeniem 3C0 611 701 J. Te od Golfa R32 sa 3 cm z krótkie.

Tak jak pisałem wcześniej, wszystko pasuje P&P. Żadnych problemów niema, nic nie trzeba przerabiać.

I tak, felgi 17" wchodzą na styk.

20170311_093402.jpg

 

A odnośnie nacinanych tarcz. To warto zestawić je ze sportowymi klockami. Moje DBA Street T2 + DS2500 to bardzo udane połączenie. Stawiają auto w miejscu, chodź nieco piszą jak się rozgrzeją ale DS2500 tak mają i można to wyczytać na forach.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przewody które są oryginalnie (przed przeróbką) będą pasowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przewody które są oryginalnie (przed przeróbką) będą pasowały?

 

Nie. Wbij numer części i obejrzyj. Standardowe są przykręcane bezpośrednio do zacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem cos takiego: http://www.iparts.pl/czesc/przewod-hamulcowy-elastyczny-ate-83724905363,audi,a3-sportback-8pa-2004-09-2013-03,2-0-tdi-16v-quattro-140km,5-5143-18710-100035-0-3-83724905363.html, zakładam, że taki (nr się zgadza). Czyli czeka mnie jeszcze dorobienie przewodów hamulcowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest to. Cóż skoro masz już przewodu w stalowym oplocie to pakuj. Ja założyłem standardowe i już teraz jest petarda jeśli chodzi o hamowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zbieram graty (przewody i zaciski już są ale zaciski trza jeszcze przemalować i doprowadzić do porządku). Na pewno do wakacji musi byc wszystko zrobione bo szykuje się wyjazd w góry i to z dużym bagażem (dodatkowy bagażnik na dach).

 

Mam prośbę do tych co już wymienili - mogę prosić o zmierzenie jaka jest odległość od środka osi do krawędzi zewnętrznej zacisku.

Po prostu chcę wiedzieć czy wejdą mi obecne alusy (fotka) 17" 8J 35ET...

 

Pozdrawiam i smacznego jaja :)

 

--------------------------

A więc alusy weszły gładko (no prawie - do poprawy jest ciężarek od wyważenia bo obciera o zacisk).

Dla zainteresowanych: tarcze ATE PowerDisk, klocki GALFER SPORT FDT 1055, wężyki zbrojone Hel.

Na chwilę obecną docieram zestaw (wszystkie 4 koła poszły do wymiany, PowerDisk tylko przód) więc trudno powiedzieć coś o hamowaniu ale już da się odczuć większą siłę :ok

DSC_0847.jpg

DSC_0187.jpg

DSC_0226.jpg

Edytowane przez hippi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności